De laatste Mercedes van Hamilton moet 'snelle auto' zijn
SILVERSTONE (ANP) - Mercedes heeft op circuit Silverstone de Formule 1-auto onthuld waarin zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton zijn laatste jaar als coureur bij de Duitse renstal zal rijden. Doel is om de strijd met drievoudig wereldkampioen Max Verstappen (Red Bull) serieus aan te gaan.
"We willen Lewis zeker nog een snelle auto geven in zijn laatste jaar bij ons", zei teambaas Toto Wolff. "Ik zie het als een mooie opdracht om de zaken om te draaien na twee lastige seizoenen. Het zal geen recht pad omhoog zijn, maar als we struikelen, zullen we weer opstaan en doorgaan. Doel is een auto te geven waarin Lewis en George zich lekker voelen."
De W15 is evenals voorgaande seizoenen zwart, maar de 'neus' is van zilver. De renstal heeft heel veel vernieuwingen aangebracht, omdat Mercedes de afgelopen twee jaar in snelheid niet kon tippen aan de Red Bull van Verstappen. Hamilton wist geen race te winnen, George Russell won in 2022 één grand prix, die van Brazilië. Ter vergelijking: Verstappen won negentien races in 2023 en was in 2022 vijftien keer winnaar.
Hamilton noemde de afgelopen weken, waarin zijn verrassende overgang naar Ferrari in 2025 breed werd uitgemeten, emotioneel. "Het is een beetje onwerkelijk om nu bij de nieuwe auto te staan. Ik heb altijd met liefde voor dit team gereden", aldus de 39-jarige Brit, die zes van zijn zeven wereldtitels in een Mercedes veroverde.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
13 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
14 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
22 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
1 dag geleden