De laatste Mercedes van Hamilton moet 'snelle auto' zijn
SILVERSTONE (ANP) - Mercedes heeft op circuit Silverstone de Formule 1-auto onthuld waarin zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton zijn laatste jaar als coureur bij de Duitse renstal zal rijden. Doel is om de strijd met drievoudig wereldkampioen Max Verstappen (Red Bull) serieus aan te gaan.
"We willen Lewis zeker nog een snelle auto geven in zijn laatste jaar bij ons", zei teambaas Toto Wolff. "Ik zie het als een mooie opdracht om de zaken om te draaien na twee lastige seizoenen. Het zal geen recht pad omhoog zijn, maar als we struikelen, zullen we weer opstaan en doorgaan. Doel is een auto te geven waarin Lewis en George zich lekker voelen."
De W15 is evenals voorgaande seizoenen zwart, maar de 'neus' is van zilver. De renstal heeft heel veel vernieuwingen aangebracht, omdat Mercedes de afgelopen twee jaar in snelheid niet kon tippen aan de Red Bull van Verstappen. Hamilton wist geen race te winnen, George Russell won in 2022 één grand prix, die van Brazilië. Ter vergelijking: Verstappen won negentien races in 2023 en was in 2022 vijftien keer winnaar.
Hamilton noemde de afgelopen weken, waarin zijn verrassende overgang naar Ferrari in 2025 breed werd uitgemeten, emotioneel. "Het is een beetje onwerkelijk om nu bij de nieuwe auto te staan. Ik heb altijd met liefde voor dit team gereden", aldus de 39-jarige Brit, die zes van zijn zeven wereldtitels in een Mercedes veroverde.
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
52 minuten geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
55 minuten geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
4 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
5 uur geleden