De laatste Mercedes van Hamilton moet 'snelle auto' zijn
SILVERSTONE (ANP) - Mercedes heeft op circuit Silverstone de Formule 1-auto onthuld waarin zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton zijn laatste jaar als coureur bij de Duitse renstal zal rijden. Doel is om de strijd met drievoudig wereldkampioen Max Verstappen (Red Bull) serieus aan te gaan.
"We willen Lewis zeker nog een snelle auto geven in zijn laatste jaar bij ons", zei teambaas Toto Wolff. "Ik zie het als een mooie opdracht om de zaken om te draaien na twee lastige seizoenen. Het zal geen recht pad omhoog zijn, maar als we struikelen, zullen we weer opstaan en doorgaan. Doel is een auto te geven waarin Lewis en George zich lekker voelen."
De W15 is evenals voorgaande seizoenen zwart, maar de 'neus' is van zilver. De renstal heeft heel veel vernieuwingen aangebracht, omdat Mercedes de afgelopen twee jaar in snelheid niet kon tippen aan de Red Bull van Verstappen. Hamilton wist geen race te winnen, George Russell won in 2022 één grand prix, die van Brazilië. Ter vergelijking: Verstappen won negentien races in 2023 en was in 2022 vijftien keer winnaar.
Hamilton noemde de afgelopen weken, waarin zijn verrassende overgang naar Ferrari in 2025 breed werd uitgemeten, emotioneel. "Het is een beetje onwerkelijk om nu bij de nieuwe auto te staan. Ik heb altijd met liefde voor dit team gereden", aldus de 39-jarige Brit, die zes van zijn zeven wereldtitels in een Mercedes veroverde.
Meer uit Sport
POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
1 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
19 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 dag geleden