De la Fuente is blij dat Huijsen voor Spanje heeft gekozen
ROTTERDAM (ANP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje is blij dat Dean Huijsen zijn interlands voor Spanje wil spelen. "Hij heeft veel potentie en staat waarschijnlijk voor een mooie carrière", zei hij op een persconferentie in De Kuip.
Huijsen, geboren in Amsterdam maar opgegroeid in Zuid-Spanje, debuteert in de selectie van de Europees kampioen. De 19-jarige verdediger van Bournemouth speelde in nationale jeugdteams van zijn geboorteland, maar voelt zich meer verbonden met Spanje.
De la Fuente riep Huijsen op nadat Iñigo Martínez van FC Barcelona zich geblesseerd had afgemeld. De bondscoach van Spanje kijkt uit naar de dubbele ontmoeting met het Nederlands elftal in de kwartfinale van de Nations League. "Ik denk dat we tegen een van de beste ploegen van Europa spelen", zei hij.
Lamine Yamal
Ferran Torres miste de laatste training voor het duel in De Kuip. De aanvaller scoorde zondag nog tweemaal in de slotfase voor FC Barcelona tegen Atlético Madrid. Het 17-jarige toptalent Lamine Yamal is wel fit. De la Fuente wil zijn rechtsbuiten in tegenstelling tot veel Spaanse voetbalanalisten niet vergelijken met Lionel Messi. "Laten we hem ook steunen als hij moeilijke tijden beleeft. Dan kunnen we in de toekomst hopelijk weer lang genieten van een uitzonderlijke speler."
De la Fuente bewaart goede herinneringen aan De Kuip, waar hij twee jaar geleden na een zege met Spanje na strafschoppen op Kroatië de Nations League won. "Alles van die finale is mij bijgebleven", zei hij. "Dat is het moment dat we zijn begonnen met het opbouwen van een imago. Zo zijn we succesvol geworden en hebben we ook de Europese titel veroverd."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
37 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
2 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.
16 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.
16 uur geleden