Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Kuip nog niet haalbaar voor voetbalsters Oranje

De Kuip nog niet haalbaar voor voetbalsters Oranje

ZEIST (ANP) - Het Nederlands vrouwenelftal wilde de komende Nations League-wedstrijd tegen Engeland graag in De Kuip spelen, maar dat bleek nog onhaalbaar. Bondscoach Andries Jonker zegt dat hij dit verzoek bij de KNVB heeft neergelegd, maar "het is helaas financieel nog niet rond te breien". Het uitduel met Engeland is later dit jaar wel op Wembley, waar zo'n 90.000 mensen in kunnen.

Bij de loting voor de Nations League sprak Jonker met Sarina Wiegman, de bondscoach van Engeland. "Toen heb ik gesuggereerd: bij jullie op Wembley en bij ons in De Kuip. Ik had graag gezien dat dat was gelukt, maar nu wordt het in ieder geval op Wembley een mooi affiche."

Oranje neemt het op 26 september in Utrecht op tegen de ploeg van Wiegman. De Galgenwaard heeft plek voor ongeveer 24.000 toeschouwers, zo'n beetje de helft van De Kuip in Rotterdam. "Maar in Utrecht spelen de meiden graag en het is centraal. Ik hoop dat het stampvol zit."

In de Nations League staat plaatsing voor de Olympische Spelen van volgend jaar op het programma. Daarvoor moet Oranje in ieder geval de groep winnen en dus zien af te rekenen met WK-finalist en Europees kampioen Engeland. Oranje strandde vorige maand zelf in de kwartfinales van het WK.

Meer uit Voetbal

AZ na ruime nederlaag bij Sjachtar dicht bij uitschakeling

KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.

1 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus moet na terugslag vrezen voor WK

LONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.

1 uur geleden
AZ-coach Echteld laat Daal om disciplinaire redenen buiten basis

KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.

3 uur geleden
Verdediger Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.

3 uur geleden
Barcelona dient klacht in bij UEFA voor onbestraft hands Atlético

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.

3 uur geleden
Spits Parrott keert tegen Sjachtar terug in basiselftal AZ

KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.

4 uur geleden
Ajax verlengt contract middenvelder Mokio met vier jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.

5 uur geleden