Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Kuip nog niet haalbaar voor voetbalsters Oranje

De Kuip nog niet haalbaar voor voetbalsters Oranje

ZEIST (ANP) - Het Nederlands vrouwenelftal wilde de komende Nations League-wedstrijd tegen Engeland graag in De Kuip spelen, maar dat bleek nog onhaalbaar. Bondscoach Andries Jonker zegt dat hij dit verzoek bij de KNVB heeft neergelegd, maar "het is helaas financieel nog niet rond te breien". Het uitduel met Engeland is later dit jaar wel op Wembley, waar zo'n 90.000 mensen in kunnen.

Bij de loting voor de Nations League sprak Jonker met Sarina Wiegman, de bondscoach van Engeland. "Toen heb ik gesuggereerd: bij jullie op Wembley en bij ons in De Kuip. Ik had graag gezien dat dat was gelukt, maar nu wordt het in ieder geval op Wembley een mooi affiche."

Oranje neemt het op 26 september in Utrecht op tegen de ploeg van Wiegman. De Galgenwaard heeft plek voor ongeveer 24.000 toeschouwers, zo'n beetje de helft van De Kuip in Rotterdam. "Maar in Utrecht spelen de meiden graag en het is centraal. Ik hoop dat het stampvol zit."

In de Nations League staat plaatsing voor de Olympische Spelen van volgend jaar op het programma. Daarvoor moet Oranje in ieder geval de groep winnen en dus zien af te rekenen met WK-finalist en Europees kampioen Engeland. Oranje strandde vorige maand zelf in de kwartfinales van het WK.

Meer uit Voetbal

Oranje tegen Ecuador al snel verder met tien man na rood Dumfries

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.

58 minuten geleden
Oranje begint met zeven andere spelers tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.

2 uur geleden
Voetbalsters missen Janssen, Groenen, Van de Donk en Roord

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.

4 uur geleden
Feyenoord zegt contract met verdediger Trauner formeel op

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.

4 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino verzekert deelname Iran aan WK voetbal

ANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."

5 uur geleden
Fortuna Sittard legt Ihattaren seizoen langer vast

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.

8 uur geleden
Voetballers Curaçao verliezen oefenduel van Australië met 5-1

MELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).

8 uur geleden