De Kuip klapt een minuut voor overleden Jansen
ROTTERDAM (ANP) - De supporters van Feyenoord hebben in De Kuip met een minuut applaus een eerbetoon gebracht aan Wim Jansen. Het Feyenoord-icoon overleed bijna twee weken geleden op 75-jarige leeftijd. Voorafgaand aan alle wedstrijden in het betaalde voetbal wordt Jansen dit weekeinde met een minuut applaus geëerd.
De spelers van Feyenoord dragen in de stadsderby tegen Sparta rouwbanden. Beide ploegen klapten vanuit de middencirkel mee met het publiek.
Vanwege het eerbetoon aan Jansen kwamen de spelers van Feyenoord en Sparta niet het veld op in shirts met daarop de tekst 'stadions vol', wat dit weekeinde in andere stadions wel gebeurt. De profclubs pleiten zo voor verdere openstelling van hun stadions. Ze mogen momenteel slechts één derde van de capaciteit gebruiken.
Jansen speelde 65 interlands voor het Nederlands elftal, waarmee hij de finale haalde van de WK's in 1974 en 1978. Vorige week zaterdag vond in Rotterdam een afscheidsdienst plaats voor de voormalige middenvelder van Feyenoord.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
13 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
16 uur geleden