De Kuip klapt een minuut voor overleden Jansen
ROTTERDAM (ANP) - De supporters van Feyenoord hebben in De Kuip met een minuut applaus een eerbetoon gebracht aan Wim Jansen. Het Feyenoord-icoon overleed bijna twee weken geleden op 75-jarige leeftijd. Voorafgaand aan alle wedstrijden in het betaalde voetbal wordt Jansen dit weekeinde met een minuut applaus geëerd.
De spelers van Feyenoord dragen in de stadsderby tegen Sparta rouwbanden. Beide ploegen klapten vanuit de middencirkel mee met het publiek.
Vanwege het eerbetoon aan Jansen kwamen de spelers van Feyenoord en Sparta niet het veld op in shirts met daarop de tekst 'stadions vol', wat dit weekeinde in andere stadions wel gebeurt. De profclubs pleiten zo voor verdere openstelling van hun stadions. Ze mogen momenteel slechts één derde van de capaciteit gebruiken.
Jansen speelde 65 interlands voor het Nederlands elftal, waarmee hij de finale haalde van de WK's in 1974 en 1978. Vorige week zaterdag vond in Rotterdam een afscheidsdienst plaats voor de voormalige middenvelder van Feyenoord.
Meer uit Sport
ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
55 minuten geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
7 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
14 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
18 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
21 uur geleden