De Kuip is zwaarbewaakte vesting rond Feyenoord-Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Stadion De Kuip in Rotterdam is zondag een zwaarbewaakte vesting rond de voetbalwedstrijd tussen aartsrivalen Feyenoord en Ajax. De Rotterdamse politie is in ruime mate, zichtbaar en onzichtbaar, aanwezig bij het stadion. "Er zijn voor zondag meerdere scenario's voorbereid om de bus met spelers van Ajax veilig binnen te krijgen," zegt een woordvoerder.
De laatste keer dat de teams elkaar troffen in Rotterdam, op 19 december 2021, werden rond de wedstrijd bijna tachtig mensen aangehouden, onder meer voor het bezit van zwaar illegaal vuurwerk, belediging en openlijke geweldpleging . Toen de bus van Ajax bij het stadion arriveerde werd die door honderden relschoppers belaagd met rookbommen en vuurwerk. Ook was er een groep van ruim honderd mensen die met onder meer vuurwerk, stenen en flessen naar de politie gooide. Met onder meer inzet van de mobiele eenheid en een waterkanon moest de orde hersteld worden.
Volgens een woordvoerder zijn de agenten van de Voetbaleenheid aan het werk, is er ME en is er reguliere specialistische ondersteuning zoals de politiepaarden. "Maar er zijn ook onzichtbare maatregelen." Welke dat zijn blijft geheim.
Stadionverboden
De politie roept mensen op om de wedstrijd op het veld te laten beslissen in negentig minuten voetbal. "Elke poging die supporters ondernemen om de wedstrijd te ontregelen dan wel acties richting de spelersbus van Ajax te ondernemen zou door de KNVB aangegrepen kunnen worden om sportieve maatregelen te nemen tegen Feyenoord," aldus de woordvoerder. De politie waarschuwt ook dat misdragingen tot vervolging en stadionverboden kunnen leiden.
De wedstrijd van december 2021, die vanwege de coronamaatregelen in een lege Kuip werd gespeeld, stond onder extra hoogspanning vanwege de aanwezigheid van ex-Feyenoordspeler Steven Berghuis, die in de zomer van 2021 een veelbesproken overstap maakte naar de Amsterdamse club.
Het is de eerste keer sinds 27 januari 2019 dat De Klassieker, die toen eindigde in een 6-2 zege voor de thuisploeg, weer in een vol stadion wordt gespeeld. Bij wedstrijden tussen beide rivalen zijn al jarenlang geen supporters van het uitspelende team welkom vanwege ongeregeldheden in het verleden rond deze ontmoeting.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.
18 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.
34 minuten geledenROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.
49 minuten geledenCAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.
1 uur geledenWEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.
1 uur geleden