De Knegt selecteert bekende vier mountainbikers voor Tokio
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft de Nederlandse selectie bekendgemaakt voor de mountainbikewedstrijden op de Olympische Spelen in Tokio. Daar zaten geen verrassingen in. Bij de mannen doen Mathieu van der Poel en Milan Vader mee, Anne Tauber en Anne Terpstra vertegenwoordigen Nederland bij de vrouwen.
Dit viertal was eigenlijk al geruime tijd zeker van uitzending naar Tokio, maar de wereldbekers vorige maand in Albstadt en Nove Mesto telden nog mee voor de olympische kwalificatie. Na die races was het voor De Knegt duidelijk dat hij aan de bekende namen kon vasthouden.
"We kunnen sowieso stellen dat deze vier sporters de afgelopen jaren een hoog niveau hebben weten te behalen, waar andere landgenoten nog niet aan hebben kunnen tippen. Dat hoge niveau geeft ook vertrouwen in de kansen van deze ploeg", aldus De Knegt. "Ik denk dat we met Mathieu van der Poel absoluut een medaillekandidaat in huis hebben voor de wedstrijd bij de mannen, maar ook de andere drie hebben in het verleden laten zien met een goede dag voor het podium mee te kunnen doen in een goed bezette wedstrijd."
Kracht en snelheid
De Knegt verwacht dat het parcours in Tokio in het voordeel is van de Nederlanders. "We hebben een goede indruk gekregen dankzij een testwedstrijd (in oktober 2019), waar Anne Terpstra nog als derde is geëindigd. De mountainbikers krijgen een ronde voorgeschoteld met relatief korte klimmen, het komt straks vooral op kracht en snelheid aan. Dat ligt onze sporters goed."
Van der Poel heeft herhaaldelijk zijn ambitie al uitgesproken; hij gaat voor goud in Tokio. De alleskunner op de fiets eindigde vorige maand als tweede en zevende in de genoemde wereldbekerwedstrijden.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
16 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
19 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
1 dag geleden