De Kleijn toont vorm en wint opnieuw sprint in Ronde van Langkawi
MALAKKA (ANP) - Arvid de Kleijn heeft zijn tweede ritzege op een rij geboekt in de Ronde van Langkawi, een rittenkoers voor de Pro Series in Maleisië. Aan het eind van de vijfde etappe was de Nederlander in dienst van het Zwitserse Tudor Pro Cycling Team opnieuw de snelste in een massasprint.
Het eerste gedeelte van de rit, vanuit hoofdstad Kuala Lumpur, kreeg een opvallend verloop: de Britse klassementsleider Max Poole ging in de heuvels mee met een vroege vlucht, terwijl de koers door tropische regenbuien en ondergelopen straten vervolgens een tijd moest worden geneutraliseerd.
Na 167 kilometer en een vlakke finale werd er in aankomstplaats Malakka uiteindelijk toch in zonnig weer gesprint door een groot peloton. De Kleijn, eerder in de etappe gelost maar nadien teruggekeerd, haalde het in die sprint met kleine voorsprong op de Italiaan Matteo Malucelli. De Rus Gleb Syritsa werd derde.
Bonificatieseconden
Poole (Team dsm-firmenich PostNL), eerder deze week winnaar van de koninginnenetappe, veroverde bij zijn vlucht 9 bonificatieseconden, en heeft bovenaan het algemeen klassement nu 12 seconden voorsprong.
De achtdaagse Ronde van Langkawi duurt nog tot en met zondag.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
42 minuten geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
10 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
14 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
14 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
16 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
16 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
17 uur geleden