Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Kleijn toont vorm en wint opnieuw sprint in Ronde van Langkawi

De Kleijn toont vorm en wint opnieuw sprint in Ronde van Langkawi

MALAKKA (ANP) - Arvid de Kleijn heeft zijn tweede ritzege op een rij geboekt in de Ronde van Langkawi, een rittenkoers voor de Pro Series in Maleisië. Aan het eind van de vijfde etappe was de Nederlander in dienst van het Zwitserse Tudor Pro Cycling Team opnieuw de snelste in een massasprint.

Het eerste gedeelte van de rit, vanuit hoofdstad Kuala Lumpur, kreeg een opvallend verloop: de Britse klassementsleider Max Poole ging in de heuvels mee met een vroege vlucht, terwijl de koers door tropische regenbuien en ondergelopen straten vervolgens een tijd moest worden geneutraliseerd.

Na 167 kilometer en een vlakke finale werd er in aankomstplaats Malakka uiteindelijk toch in zonnig weer gesprint door een groot peloton. De Kleijn, eerder in de etappe gelost maar nadien teruggekeerd, haalde het in die sprint met kleine voorsprong op de Italiaan Matteo Malucelli. De Rus Gleb Syritsa werd derde.

Bonificatieseconden

Poole (Team dsm-firmenich PostNL), eerder deze week winnaar van de koninginnenetappe, veroverde bij zijn vlucht 9 bonificatieseconden, en heeft bovenaan het algemeen klassement nu 12 seconden voorsprong.

De achtdaagse Ronde van Langkawi duurt nog tot en met zondag.

Meer uit Sport

Verhoeven neemt het op tegen Usyk in strijd om wereldtitel boksen

AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.

3 uur geleden
Basketballers winnen van Oostenrijk in WK-kwalificatie

WENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.

3 uur geleden
Tennisser Griekspoor bereikt in Dubai zesde finale uit carrière

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.

5 uur geleden
Kunstrijders Wories, Danilova en Tsiba naar WK in Praag

PRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.

6 uur geleden
Schaatsbond wijst geen vervanger aan voor Leerdam op WK sprint

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.

10 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

1 dag geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

1 dag geleden