Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Kleijn toont vorm en wint opnieuw sprint in Ronde van Langkawi

De Kleijn toont vorm en wint opnieuw sprint in Ronde van Langkawi

MALAKKA (ANP) - Arvid de Kleijn heeft zijn tweede ritzege op een rij geboekt in de Ronde van Langkawi, een rittenkoers voor de Pro Series in Maleisië. Aan het eind van de vijfde etappe was de Nederlander in dienst van het Zwitserse Tudor Pro Cycling Team opnieuw de snelste in een massasprint.

Het eerste gedeelte van de rit, vanuit hoofdstad Kuala Lumpur, kreeg een opvallend verloop: de Britse klassementsleider Max Poole ging in de heuvels mee met een vroege vlucht, terwijl de koers door tropische regenbuien en ondergelopen straten vervolgens een tijd moest worden geneutraliseerd.

Na 167 kilometer en een vlakke finale werd er in aankomstplaats Malakka uiteindelijk toch in zonnig weer gesprint door een groot peloton. De Kleijn, eerder in de etappe gelost maar nadien teruggekeerd, haalde het in die sprint met kleine voorsprong op de Italiaan Matteo Malucelli. De Rus Gleb Syritsa werd derde.

Bonificatieseconden

Poole (Team dsm-firmenich PostNL), eerder deze week winnaar van de koninginnenetappe, veroverde bij zijn vlucht 9 bonificatieseconden, en heeft bovenaan het algemeen klassement nu 12 seconden voorsprong.

De achtdaagse Ronde van Langkawi duurt nog tot en met zondag.

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

8 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

8 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

9 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

9 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

10 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

10 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

16 uur geleden