De Jonge: zuur als men uit antikraakwoning moet voor Oekraïners
DEN HAAG (ANP) - Minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) erkent dat het "iets zuurs" heeft dat het voorkomt dat mensen die tijdelijk in een overheidsgebouw woonden hun huis moeten verlaten om plek te maken voor Oekraïners. Tegelijk vindt hij het "ook niet onlogisch", omdat het gaat om bewoners die wisten dat ze antikraak gingen wonen. Dit komt volgens hem bovendien zelden voor.
"Antikraak is een keuze van mensen zelf, om zichzelf die onzekerheid aan te doen", zei De Jonge op vragen van SP'er Jasper van Dijk. Die had hem gevraagd om te erkennen dat zo'n situatie "ongelukkig" en "niet handig" is. "Ik erken dat het zuur is, dat is gewoon zo. Maar het kan soms noodzakelijk zijn", aldus de minister. Volgens hem kunnen gemeenten en de burgemeesters "soms geen kant op". Volgens hem is het dan een kwestie van "goed begeleiden". "Meestal lukt dat wel."
De Jonge deed zijn uitspraken in een debat over de opvang van Oekraïners, waarbij ook asielzoekers uit andere landen uitgebreid ter sprake komen. Hij kijkt naar mogelijkheden om vastgoed van de overheid hiervoor geschikt te maken. Hoeveel mensen daar gehuisvest zouden worden, is nog niet duidelijk.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.
5 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
4 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
8 uur geleden