De Jonge: zuur als men uit antikraakwoning moet voor Oekraïners
DEN HAAG (ANP) - Minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) erkent dat het "iets zuurs" heeft dat het voorkomt dat mensen die tijdelijk in een overheidsgebouw woonden hun huis moeten verlaten om plek te maken voor Oekraïners. Tegelijk vindt hij het "ook niet onlogisch", omdat het gaat om bewoners die wisten dat ze antikraak gingen wonen. Dit komt volgens hem bovendien zelden voor.
"Antikraak is een keuze van mensen zelf, om zichzelf die onzekerheid aan te doen", zei De Jonge op vragen van SP'er Jasper van Dijk. Die had hem gevraagd om te erkennen dat zo'n situatie "ongelukkig" en "niet handig" is. "Ik erken dat het zuur is, dat is gewoon zo. Maar het kan soms noodzakelijk zijn", aldus de minister. Volgens hem kunnen gemeenten en de burgemeesters "soms geen kant op". Volgens hem is het dan een kwestie van "goed begeleiden". "Meestal lukt dat wel."
De Jonge deed zijn uitspraken in een debat over de opvang van Oekraïners, waarbij ook asielzoekers uit andere landen uitgebreid ter sprake komen. Hij kijkt naar mogelijkheden om vastgoed van de overheid hiervoor geschikt te maken. Hoeveel mensen daar gehuisvest zouden worden, is nog niet duidelijk.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
5 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum, samen met enkele partnerorganisaties.
7 uur geleden