Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge: zuur als men uit antikraakwoning moet voor Oekraïners

De Jonge: zuur als men uit antikraakwoning moet voor Oekraïners

DEN HAAG (ANP) - Minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) erkent dat het "iets zuurs" heeft dat het voorkomt dat mensen die tijdelijk in een overheidsgebouw woonden hun huis moeten verlaten om plek te maken voor Oekraïners. Tegelijk vindt hij het "ook niet onlogisch", omdat het gaat om bewoners die wisten dat ze antikraak gingen wonen. Dit komt volgens hem bovendien zelden voor.

"Antikraak is een keuze van mensen zelf, om zichzelf die onzekerheid aan te doen", zei De Jonge op vragen van SP'er Jasper van Dijk. Die had hem gevraagd om te erkennen dat zo'n situatie "ongelukkig" en "niet handig" is. "Ik erken dat het zuur is, dat is gewoon zo. Maar het kan soms noodzakelijk zijn", aldus de minister. Volgens hem kunnen gemeenten en de burgemeesters "soms geen kant op". Volgens hem is het dan een kwestie van "goed begeleiden". "Meestal lukt dat wel."

De Jonge deed zijn uitspraken in een debat over de opvang van Oekraïners, waarbij ook asielzoekers uit andere landen uitgebreid ter sprake komen. Hij kijkt naar mogelijkheden om vastgoed van de overheid hiervoor geschikt te maken. Hoeveel mensen daar gehuisvest zouden worden, is nog niet duidelijk.

Meer uit Binnenland

VS waarschuwen Nederlandse WK-fans: plan extra reistijd in

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.

7 minuten geleden
Maandag overnachtten 65 asielzoekers in sporthal in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.

36 minuten geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor gevaarlijke situaties en files

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om tijdens de avondspits alert te zijn op gevaarlijke situaties en mogelijk lange files door de verwachte slechte weersomstandigheden. Het KNMI heeft voor dinsdag code geel voor vrijwel het hele land uitgeroepen.

1 uur geleden
Politie: nog veel onduidelijk over steekpartij in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Er is dinsdag nog veel onduidelijk over het steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard maandagavond. Daarbij vielen een dode en twee gewonden. De politie kan nog niet melden wat de identiteit is van de slachtoffers. Er is nog niemand aangehouden.

1 uur geleden
Kabinet wil arbeidsmigrant beter beschermen tegen onderbetaling

DEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.

2 uur geleden
Meer gemeenten hebben lokaal hitteplan, meerderheid nog niet

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten ontwikkelen eigen hitteplannen, met maatregelen om kwetsbare mensen te beschermen tegen de gevolgen van hoge temperaturen. Het Rode Kruis en het Klimaatverbond becijferen dat het aantal gemeenten dat een hitteplan heeft, of aan het maken is, afgelopen jaar is gestegen van 90 naar 128. Ze noemen dat "een stap in de goede richting", maar vinden dat iedere gemeente zo'n plan zou moeten hebben.

4 uur geleden
Jongerenbank BUUT laat tieners onder 16 als eerste mobiel betalen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.

6 uur geleden