De Jonge wil huurbescherming voor middenhuur
DEN HAAG (ANP) - Huurders die in een middenhuurwoning wonen, moeten beter worden beschermd tegen forse huurverhogingen. De bescherming die nu geldt voor mensen in een sociale huurwoning, wordt uitgebreid naar de middenhuur, stelde minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) tijdens de presentatie van het programma woningbouw.
Mogelijk gaat ook hier een puntensysteem gelden, zoals dat nu voor sociale huurwoningen het geval is. Dit wordt nog nader bekeken. De wet die voor deze huurbescherming nodig is, wil De Jonge per 2024 laten ingaan.
Het percentage woningen dat gemeenten mogen aanwijzen voor eigen inwoners en speciale doelgroepen zoals leraren, verpleegkundigen en agenten wordt fors opgeschroefd. Nu mag een kwart van bestaande en nieuwe woningen voor deze groepen worden gereserveerd. Het maximaal toelaatbare percentage wordt nu juridisch uitgezocht en zo snel mogelijk in een wet vastgelegd.
Er zitten wettelijke restricties aan het percentage dat voor bepaalde groepen mensen kan worden vastgelegd omdat anders anderen uitgesloten zouden kunnen worden, aldus De Jonge. Mensen mogen niet te veel worden beperkt in hun keuze om ergens te wonen. "Maar ik wil toe naar een heel veel hoger percentage."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het Familiediner stopt na een kwart eeuw op de Nederlandse televisie. Dat hebben de EO en presentator Bert van Leeuwen bekendgemaakt. "Ik heb goed en slecht nieuws. Het slechte nieuws is: Het Familiediner stopt. Echt waar", zegt Van Leeuwen op sociale media. "Maar het goede nieuws is: we maken nog één serie, dus grijp je kans, voordat het te laat is."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een ongeval tussen een auto en een fietser op het Oostmolenerf in Rotterdam is in de nacht van vrijdag op zaterdag een 40-jarige Rotterdammer overleden. Dat meldt de Rotterdamse politie.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Truly Naked is de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de Gouden Kalveren, de belangrijkste filmprijzen van Nederland. De film verzilverde maar liefst zes van de zeven nominaties, waaronder die van beste film, beste regie en beste scenario, werd vrijdag duidelijk tijdens de slotavond van het Nederlands Film Festival in de Stadsschouwburg in Utrecht.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen hebben in de afgelopen week iets meer dan 1600 kilo vuurwerk ingeleverd. Dat kon bij speciale inzamelpunten van de overheid. Volgens cijfers van het ministerie van Justitie en Veiligheid kwam 528 kilo binnen in Zwolle, 342,1 kilo in Amsterdam, 254 kilo in Haarlem en 179,5 kilo in Leiden.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er komen geen nieuwe herstelbetalingen naar aanleiding van het onderzoek naar de koloniale rol van de Oranjes, zei premier Rob Jetten in zijn wekelijkse persconferentie. Volgens de minister-president loopt er al een meerjarenprogramma sinds de excuses voor het slavernijverleden.
19 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - Een recordaantal Jemenieten in door de regering gecontroleerde gebieden kon dit jaar niet zijn voedselbehoefte vervullen, volgens het Wereldvoedselprogramma. Dit volgt op het oplaaien van het geweld tussen Saudi-Arabië en de door Iran gesteunde Houthi's.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het optreden van koning Willem-Alexander is een voorbeeld voor andere koningshuizen wereldwijd hoe om te gaan met de rol die ze in het koloniale verleden hebben gespeeld. Dat zegt Rabin Baldewsingh, de Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) tegen het ANP. "Door dit onderzoek heeft de koning laten zien dat Nederland een voorbeeld is van hoe je het koloniale verleden onder ogen komt. Het erkennen en herkennen is cruciaal voor hoe we daarmee omgaan. Hij maakt mijn werk makkelijker."
21 uur geleden