Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge wil huurbescherming voor middenhuur

De Jonge wil huurbescherming voor middenhuur

DEN HAAG (ANP) - Huurders die in een middenhuurwoning wonen, moeten beter worden beschermd tegen forse huurverhogingen. De bescherming die nu geldt voor mensen in een sociale huurwoning, wordt uitgebreid naar de middenhuur, stelde minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) tijdens de presentatie van het programma woningbouw.

Mogelijk gaat ook hier een puntensysteem gelden, zoals dat nu voor sociale huurwoningen het geval is. Dit wordt nog nader bekeken. De wet die voor deze huurbescherming nodig is, wil De Jonge per 2024 laten ingaan.

Het percentage woningen dat gemeenten mogen aanwijzen voor eigen inwoners en speciale doelgroepen zoals leraren, verpleegkundigen en agenten wordt fors opgeschroefd. Nu mag een kwart van bestaande en nieuwe woningen voor deze groepen worden gereserveerd. Het maximaal toelaatbare percentage wordt nu juridisch uitgezocht en zo snel mogelijk in een wet vastgelegd.

Er zitten wettelijke restricties aan het percentage dat voor bepaalde groepen mensen kan worden vastgelegd omdat anders anderen uitgesloten zouden kunnen worden, aldus De Jonge. Mensen mogen niet te veel worden beperkt in hun keuze om ergens te wonen. "Maar ik wil toe naar een heel veel hoger percentage."

Meer uit Binnenland

Studenten Maastricht kunnen Canvas nog niet gebruiken na hack

MAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.

44 minuten geleden
Laagste groei windenergie op land in jaren, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.

46 minuten geleden
Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

5 uur geleden
Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

5 uur geleden
Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

7 uur geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

8 uur geleden
Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

8 uur geleden