De Jonge wil huurbescherming voor middenhuur
DEN HAAG (ANP) - Huurders die in een middenhuurwoning wonen, moeten beter worden beschermd tegen forse huurverhogingen. De bescherming die nu geldt voor mensen in een sociale huurwoning, wordt uitgebreid naar de middenhuur, stelde minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) tijdens de presentatie van het programma woningbouw.
Mogelijk gaat ook hier een puntensysteem gelden, zoals dat nu voor sociale huurwoningen het geval is. Dit wordt nog nader bekeken. De wet die voor deze huurbescherming nodig is, wil De Jonge per 2024 laten ingaan.
Het percentage woningen dat gemeenten mogen aanwijzen voor eigen inwoners en speciale doelgroepen zoals leraren, verpleegkundigen en agenten wordt fors opgeschroefd. Nu mag een kwart van bestaande en nieuwe woningen voor deze groepen worden gereserveerd. Het maximaal toelaatbare percentage wordt nu juridisch uitgezocht en zo snel mogelijk in een wet vastgelegd.
Er zitten wettelijke restricties aan het percentage dat voor bepaalde groepen mensen kan worden vastgelegd omdat anders anderen uitgesloten zouden kunnen worden, aldus De Jonge. Mensen mogen niet te veel worden beperkt in hun keuze om ergens te wonen. "Maar ik wil toe naar een heel veel hoger percentage."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
14 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
1 dag geleden