De Jonge wil huurbescherming voor middenhuur
DEN HAAG (ANP) - Huurders die in een middenhuurwoning wonen, moeten beter worden beschermd tegen forse huurverhogingen. De bescherming die nu geldt voor mensen in een sociale huurwoning, wordt uitgebreid naar de middenhuur, stelde minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) tijdens de presentatie van het programma woningbouw.
Mogelijk gaat ook hier een puntensysteem gelden, zoals dat nu voor sociale huurwoningen het geval is. Dit wordt nog nader bekeken. De wet die voor deze huurbescherming nodig is, wil De Jonge per 2024 laten ingaan.
Het percentage woningen dat gemeenten mogen aanwijzen voor eigen inwoners en speciale doelgroepen zoals leraren, verpleegkundigen en agenten wordt fors opgeschroefd. Nu mag een kwart van bestaande en nieuwe woningen voor deze groepen worden gereserveerd. Het maximaal toelaatbare percentage wordt nu juridisch uitgezocht en zo snel mogelijk in een wet vastgelegd.
Er zitten wettelijke restricties aan het percentage dat voor bepaalde groepen mensen kan worden vastgelegd omdat anders anderen uitgesloten zouden kunnen worden, aldus De Jonge. Mensen mogen niet te veel worden beperkt in hun keuze om ergens te wonen. "Maar ik wil toe naar een heel veel hoger percentage."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De politie heeft meer dan 120 tips gekregen over de hack bij Odido van begin dit jaar. Dat heeft de politie bekendgemaakt in het programma Opsporing Verzocht.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij het politiebureau aan het Zuidplein in Rotterdam wordt de ME belaagd. Dat bevestigt een politiewoordvoerder desgevraagd. Bij het politiebureau eindigde eerder maandagavond de stille tocht voor Alfredo Goeloe (51), die afgelopen zaterdag overleed na een aanhouding.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 51-jarige Alfredo Goeloe overleed na politiegeweld terwijl hij onschuldig was. Jair Schalkwijk, projectleider bij Controle Alt Delete, zei dat maandagavond na afloop van de stille tocht voor Goeloe in Rotterdam. Controle Alt Delete is een organisatie die onder meer strijdt tegen buitenproportioneel geweld door de politie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het produceren van meer duurzame energie in Nederland zorgt voor minder uitstoot en maakt dat Nederlanders meer "grip krijgen" op de energierekening. Dat zegt voorzitter Olof van der Gaag van de Nederlandse Vereniging Duurzame Energie (NVDE) in reactie op nieuwe verwachtingen van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) over de ontwikkeling van de broeikasgasuitstoot en het energiesysteem in Nederland.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming stagneert, merkt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Voor het derde jaar op rij is de hoeveelheid broeikasgassen die Nederland naar verwachting vermindert in 2030 nauwelijks toegenomen. Tussen de klimaatplannen en het doel voor 2040 ziet het planbureau een "grote kloof", en voor het doel van een klimaatneutraal Nederland in 2050 is nog meer nodig.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Deze week komen 33 verdachten van het recente geweld in Overasselt voor de raadkamer van de rechtbank in Arnhem. Omdat het om veel mensen gaat, zijn de zaken verspreid over drie dagen, meldt de rechtbank. Drie rechters in de raadkamer beslissen over het voortduren van de voorlopige hechtenis met maximaal 90 dagen. Volgens een voorlopige planning gaat het om dinsdag 15, woensdag 16 en donderdag 17 september.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Ayham A. uit het Zuid-Hollandse Arkel, verdacht van onder meer een leidende rol in terreurorganisatie IS in zijn vaderland Syrië, betwist de verklaringen van de getuigen tegen hem. Volgens A. verwarren zij hem met andere personen. Hij ontkent dat hij iets met de terroristische beweging te maken heeft gehad.
12 uur geleden