Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge: wel degelijk nog tekort aan materiaal voor coronatest

De Jonge: wel degelijk nog tekort aan materiaal voor coronatest

DEN HAAG (ANP) - Nederland kampt wel degelijk nog met een tekort aan de benodigdheden om mensen op het coronavirus te testen, zegt 'coronaminister' Hugo de Jonge. Leverancier Roche verklaarde donderdag dat alles "is opgelost" en dat een veelbesproken testvloeistof op voorraad is.

Nederlandse ziekenhuizen moeten nog steeds zuinig zijn met tests, zegt De Jonge. "Die zuinigheid is geboden met het oog op de gebrekkige voorraden zoals die er op dit moment zijn."

Roche heeft de productie opgevoerd, maar daar wil De Jonge niet van afhankelijk zijn. "Het zou ook zeer helpen als we ook op een andere manier werken aan het verhogen van de testcapaciteit in Nederland. Dat is de reden dat we daarover nu met Roche in gesprek zijn."

Die gesprekken gaan volgens de minister niet alleen over de schaarse zogeheten lysisbuffer, een vloeistof die nodig is om het virus op te kunnen sporen, maar ook over andere benodigdheden voor de tests. Roche benadrukte donderdag dat ziekenhuislaboratoria wel over de juiste stoffen kunnen beschikken, maar zich moeten afvragen of ze bijvoorbeeld de vereiste kwaliteitscontroles wel zelf kunnen en willen uitvoeren.

Meer uit Politiek

Eerdmans vindt dat Koolmees rechts 'buitenspel heeft gezet'

DEN HAAG (ANP) - D66-verkenner Wouter Koolmees heeft "rechtse partijen buitenspel gezet" in de formatie, door te adviseren dat D66 en het CDA eerst alleen met elkaar verder gaan praten. Dat vindt JA21-leider Joost Eerdmans. Hij vraagt zich hardop af of de rechtse kiezer zich serieus genomen voelt door deze keuze van Koolmees.

1 uur geleden
Bontenbal wil agenda kabinetsformatie 'behapbaar' houden

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal waakt ervoor de komende weken te veel onderwerpen op de agenda van de kabinetsformatie te zetten. Hij wil de lijst "behapbaar houden", zei hij tijdens een Kamerdebat over de uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen van twee weken geleden.

2 uur geleden
Yesilgöz kritisch op tussenstap met alleen D66 en CDA

DEN HAAG (ANP) - Dilan Yesilgöz verbaast zich over de tussenstap waarin in eerste instantie alleen D66 en het CDA met elkaar onderhandelen over een coalitieakkoord. De VVD-leider vertelde tijdens het debat over de verkiezingsuitslag dat dit als oplossing wordt gezien wanneer "twee partijen moeten samenwerken maar inhoudelijk ver uit elkaar liggen", iets waar volgens de lijsttrekker momenteel "geen sprake van" is.

2 uur geleden
Klaver: kiezer koos duidelijk voor mentaliteit van samenwerking

DEN HAAG (ANP) - De kiezer "heeft duidelijk gekozen voor een mentaliteit van samenwerking", denkt partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA). In het debat over de verkiezingsuitslag noemt hij het "een duidelijk signaal" dat middenpartijen als D66 en het CDA hebben gewonnen. "Het gaat om een mentaliteit: gericht op samenwerking en het niet uitvergroten van verschillen, zonder je eigen meningen en opvattingen tekort te doen."

2 uur geleden
Demissionair kabinet werkt aan internationale AI-strategie

EINDHOVEN (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt zich zorgen over de rol van kunstmatige intelligentie (AI) voor de nationale en internationale veiligheid. Het kabinet werkt daarom aan een internationale AI-strategie om het AI-beleid "toekomstbestendig" te maken, vertelde demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel donderdag tijdens een conferentie over AI in Eindhoven. Concreet betekent dit dat het kabinet via de EU, de NAVO en de Verenigde Naties wil pleiten voor "effectieve wet- en regelgeving rondom AI".

3 uur geleden
Heinen voelt niets voor lenen op kapitaalmarkt voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) voelt niets voor de optie om als EU geld uit de kapitaalmarkt op te halen om Oekraïne financieel te steunen. Hij geeft de voorkeur aan het gebruik van de Russische bevroren tegoeden voor een lening aan Oekraïne of aan bilaterale leningen of giften via de nationale begrotingen aan Oekraïne. Dat zei hij voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Financiën in Brussel.

3 uur geleden
Sybrand Buma wordt informateur namens CDA

DEN HAAG (ANP) - Voormalig CDA-leider Sybrand Buma wordt informateur naast Hans Wijers, die D66 zal voordragen. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws en BNR. Buma is momenteel burgemeester van Leeuwarden. Hij zal de gesprekken met beide partijen gaan leiden de komende drie weken.

20 uur geleden