De Jonge: weken tegen besluit aangehikt
DEN HAAG (ANP) - De keuze om niet langer de lijsttrekker voor het CDA te zijn was er volgens Hugo de Jonge één waar hij wekenlang "tegen aangehikt" heeft, liet hij vrijdag weten. De partij heeft volgens hem niet aangedrongen op zijn terugtreden als partijleider. Hij maakte donderdagavond bekend niet langer lijsttrekker te zijn, na urenlang beraad op het partijkantoor in Den Haag.
De Jonge is als minister van Volksgezondheid ook verantwoordelijk voor de aanpak van de coronacrisis en die combinatie bleek volgens hem te zwaar. "Als je aan iets begint, wil je het ook afmaken, maar ik ben tot de constatering gekomen dat je niet beide kan doen", aldus De Jonge vrijdag. Zijn ministerschap vindt hij "heel zwaar, maar prachtig".
De keuze om zich terug te trekken viel hem zwaar, zei hij donderdagavond in een toelichting. De minister oogde opgelucht, maar dat is "niet het goede woord", benadrukt hij vrijdag.
Wie nu de partijleider moet worden, laat De Jonge in het midden. "Die keuze is niet aan mij."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dit weekend speciale detectiecamera's te plaatsen bij de Merwedebrug. Na het weekend kunnen dan de eerste boetes worden uitgedeeld aan vrachtwagenchauffeurs die het verbod op vrachtverkeer negeren, meldt een woordvoerder.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam kan tot begin van de avond niet gebruikt worden door het verkeer. Dat schat de veiligheidsregio in. Op de brug reed woensdag aan het einde van de ochtend een tram achterop een stilstaande tram. Vijftien mensen raakten gewond, van wie een ernstig.
16 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam is geschrokken van de botsing tussen twee trams op de Erasmusbrug. Vanaf het stadhuis hoorde ze veel ambulances en even later kreeg ze beelden van het ongeluk doorgestuurd. "Dan slaat de schrik je om het hart. Zeker in de wetenschap dat er mensen in de tram zitten. Het is een enorme klap geweest", zei Schouten, die enkele uren na het tramongeluk een bezoek bracht aan de Erasmusbrug. Hoe de botsing heeft kunnen gebeuren is nog niet bekend, het onderzoek loopt nog.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeven mensen die gewond raakten door de trambotsing op de Erasmusbrug in Rotterdam zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een van hen is zwaargewond, meldt Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft woensdag de 20-jarige Mahir B. uit Purmerend veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn betrokkenheid bij een aanslag met een vuurwerkbom in de Maasstraat in zijn woonplaats in december 2024. Daarbij raakte een 16-jarige jongen ernstig gewond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren kunnen langer nadenken of ze minder koeien willen houden en daarvoor subsidie willen ontvangen. De subsidieregeling daarvoor zou eigenlijk eind deze maand sluiten, maar het ministerie verlengt deze tot eind januari 2027. De afgelopen maanden hebben slechts 42 boeren zich aangemeld, waarmee 700 koeien minder gehouden worden.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vervoersbedrijf RET laat in een verklaring weten erg geschrokken te zijn van de kop-staartbotsing van twee trams op de Erasmusbrug. "We hebben de beelden zien langskomen en zijn erg geschrokken. We leven mee met de slachtoffers en de aanwezige reizigers."
4 uur geleden