De Jonge: weken tegen besluit aangehikt
DEN HAAG (ANP) - De keuze om niet langer de lijsttrekker voor het CDA te zijn was er volgens Hugo de Jonge één waar hij wekenlang "tegen aangehikt" heeft, liet hij vrijdag weten. De partij heeft volgens hem niet aangedrongen op zijn terugtreden als partijleider. Hij maakte donderdagavond bekend niet langer lijsttrekker te zijn, na urenlang beraad op het partijkantoor in Den Haag.
De Jonge is als minister van Volksgezondheid ook verantwoordelijk voor de aanpak van de coronacrisis en die combinatie bleek volgens hem te zwaar. "Als je aan iets begint, wil je het ook afmaken, maar ik ben tot de constatering gekomen dat je niet beide kan doen", aldus De Jonge vrijdag. Zijn ministerschap vindt hij "heel zwaar, maar prachtig".
De keuze om zich terug te trekken viel hem zwaar, zei hij donderdagavond in een toelichting. De minister oogde opgelucht, maar dat is "niet het goede woord", benadrukt hij vrijdag.
Wie nu de partijleider moet worden, laat De Jonge in het midden. "Die keuze is niet aan mij."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ook in de avond is de Wegenwacht van de ANWB nog flink druk geweest met pechgevallen die veelal door de hitte zijn veroorzaakt. Aan het einde van de middag schatte de ANWB dat het aantal pechgevallen op zo'n 4300 zou uitkomen. Dat werden er uiteindelijk 4700.
51 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt opnieuw nachtopvang in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. De gemeente is bereid deze opvang met ongeveer een week te verlengen, mits er een oplossing komt voor de langere termijn. Hierover wordt woensdag mogelijk meer bekend, meldt de gemeente.
6 uur geledenWAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
7 uur geledenWAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP vinden de nieuwste voorstellen van het kabinet voor de AOW, WW en WIA op het eerste gezicht "volstrekt onvoldoende". Volgens de vakbonden is veel rondom de plannen te onduidelijk. Het kabinet wilde door aanpassingen aan die sociale regelingen miljarden besparen, waarop de vakbonden reageerden met de dreiging van stakingen. Na een handreiking van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) geven de bonden aan eerst een verhelderend gesprek met het kabinet te willen. De vakbonden houden de geplande acties op de agenda.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland gaat de Russische ambassadeur ontbieden vanwege de meest recente aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen bekend na een vergadering met zijn collega's in Brussel.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielzoekers krijgen over tweeënhalve week te maken met strengere regels. Een meerderheid van de Eerste Kamer heeft namelijk dinsdagmiddag ingestemd met de Nederlandse uitwerking van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt. Daardoor kunnen vluchtelingen onder andere geen onbeperkt houdbare verblijfsvergunning meer krijgen en wordt de maximale duur van een tijdelijke vergunning verkort van vijf naar drie jaar.
10 uur geleden