Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge weet niet zeker of leraren voorrang test kunnen krijgen

De Jonge weet niet zeker of leraren voorrang test kunnen krijgen

DEN HAAG (ANP) - Er moet eerst "een goed gesprek" komen met de GGD voordat mensen in vitale beroepen, zoals zorgpersoneel of leraren, voorrang krijgen voor een coronatest. Zorgminister Hugo de Jonge wil eerst weten of het wel mogelijk is. Hij begrijpt wel die wens, maar denkt ook dat het voor langere wachttijden voor anderen kan zorgen.

De hele Tweede Kamer wil dat mensen in vitale beroepen voorrang krijgen. Ook volgens De Jonge zijn de gevolgen groot als bijvoorbeeld een leraar lang moet wachten op een test. "Dan moeten er klassen naar huis en moeten de ouders van die kinderen opvang regelen."

Toch is het volgens hem "een keuze in schaarste" omdat er momenteel weinig testen zijn. De testcapaciteit staat al langer onder druk. Volgens de minister wordt er "met man en macht" gewerkt aan het vergroten van de capaciteit, maar nu "piept en kraakt" deze nog.

De minister benadrukt dat mensen zich alleen moeten testen als ze klachten hebben. "Anders gebruik je misschien een test die iemand anders harder nodig heeft."

Meer uit Binnenland

Milieudefensie begint opnieuw klimaatrechtszaak tegen Shell

AMSTERDAM (ANP) - Milieudefensie begint een nieuwe klimaatrechtszaak tegen Shell. Directeur Donald Pols van de milieuorganisatie kondigde de zaak tegen het bedrijf dinsdag aan. "Wij eisen dat Shell onmiddellijk stopt met het ontwikkelen van nieuwe olie- en gasvelden", zei Pols. "Wij kunnen als samenleving niet meer accepteren dat een bedrijf als Shell onze toekomst bepaalt."

10 minuten geleden
Politie zoekt getuigen van brand in Didam

DIDAM (ANP) - De politie zoekt naar getuigen van de brand in het Gelderse Didam, die in de nacht van maandag op dinsdag meerdere huizen verwoestte. De oorzaak van de brand is nog niet bekend.

29 minuten geleden
Claude vol vertrouwen naar eerste halve finale songfestival

BASEL (ANP) - Claude is klaar voor de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival in Basel. De Nederlandse zanger voelt zich goed, zei hij bij het vertrek van zijn hotel naar de St. Jakobshalle tegen de pers. "Het gaat goed, en ik voel me ook goed. Ik ben lekker wakker geworden." Hij gelooft dat het dinsdagavond op het podium ook goed komt. "Ik heb er zin in."

35 minuten geleden
Kremlin verwerpt MH17-conclusie van luchtvaartraad

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland verwerpt het oordeel van een internationale luchtvaartraad dat het verantwoordelijk is voor het neerhalen van vlucht MH17 in 2014. Een woordvoerder van het Kremlin zei dat zijn land niet heeft deelgenomen aan het onderzoek en ook de uitkomst niet accepteert. Hij sprak over "vooringenomen conclusies".

1 uur geleden
Lente verloopt kurkdroog, Weeronline ziet record opdoemen

DEN HAAG (ANP) - Deze lente is tot dusver de droogste ooit in Nederland. Het neerslagtekort, de hoeveelheid verdampt water, minus de gevallen regen, stijgt volgens Weeronline woensdag tot boven de 100 millimeter. Als het komende week droog blijft, wat de verwachting is, komen recordwaarden in zicht.

2 uur geleden
Voortvluchtige Nederlandse drugshandelaar opgepakt in Colombia

DEN HAAG (ANP) - In Colombia is een Nederlander aangehouden die in Nederland is veroordeeld voor internationale drugshandel. Hij vluchtte naar het buitenland kort voordat hij zou worden veroordeeld voor dat feit. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door het AD en Colombiaanse media.

2 uur geleden
Verdachte verkrachting Koningsdag Amsterdam blijft langer vast

AMSTERDAM (ANP) - De man die is opgepakt na een melding van een verkrachting op Koningsdag in Amsterdam blijft negentig dagen langer vastzitten, meldt de rechtbank Amsterdam. Het gaat om een Italiaan die in de hoofdstad verblijft en 27 jaar oud was toen bekend werd gemaakt dat hij was opgepakt.

2 uur geleden