De Jonge: verstandig dat datacenter Zeewolde niet doorgaat
DEN HAAG (ANP) - Het is een "verstandig besluit" van Facebook-moederbedrijf Meta om de plannen voor een groot datacenter in Zeewolde niet door te zetten, vindt minister Hugo de Jonge (Ruimtelijke Ordening). Eerder besloot het bedrijf al de plannen voorlopig op te schorten, maar donderdag ging er definitief een streep door het idee.
De Jonge en de gemeente Zeewolde waren nog in een discussie verwikkeld over wat er met de grond zou gebeuren. Ongeveer de helft van de benodigde grond is bezit van het Rijk en niet van de gemeente. De Jonge was niet van plan dat deel te verkopen, omdat volgens hem nog niet werd voldaan aan de voorwaarden voor duurzaamheid.
Het datacentrum zou het grootste van Nederland worden. In eerste instantie was er steun voor vanuit de gemeente, maar die verdween nadat kritische partijen de gemeenteraadsverkiezingen wonnen. Critici hekelden het stroomgebruik en maakten zich bovendien zorgen over wat er met de restwarmte zou gebeuren.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
33 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
39 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
40 minuten geledenEINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.
48 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Later op de avond vertrekt ook nog een tweede evacuatievlucht.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op dag twee van de landelijke eindexamens voor middelbare scholieren staat de klachtenteller over die toetsen op iets minder dan 95.000. Dat is "best veel", stelt Inass Jagour, bestuurslid en woordvoerder van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). "Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd."
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius is rond 20.00 uur Nederlandse tijd vertrokken uit de haven van Granadilla op Tenerife, ziet ANP ter plaatse.
1 uur geleden