Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge: verstandig dat datacenter Zeewolde niet doorgaat

De Jonge: verstandig dat datacenter Zeewolde niet doorgaat

DEN HAAG (ANP) - Het is een "verstandig besluit" van Facebook-moederbedrijf Meta om de plannen voor een groot datacenter in Zeewolde niet door te zetten, vindt minister Hugo de Jonge (Ruimtelijke Ordening). Eerder besloot het bedrijf al de plannen voorlopig op te schorten, maar donderdag ging er definitief een streep door het idee.

De Jonge en de gemeente Zeewolde waren nog in een discussie verwikkeld over wat er met de grond zou gebeuren. Ongeveer de helft van de benodigde grond is bezit van het Rijk en niet van de gemeente. De Jonge was niet van plan dat deel te verkopen, omdat volgens hem nog niet werd voldaan aan de voorwaarden voor duurzaamheid.

Het datacentrum zou het grootste van Nederland worden. In eerste instantie was er steun voor vanuit de gemeente, maar die verdween nadat kritische partijen de gemeenteraadsverkiezingen wonnen. Critici hekelden het stroomgebruik en maakten zich bovendien zorgen over wat er met de restwarmte zou gebeuren.

Meer uit Binnenland

KL461 niet uit Boekarest vertrokken wegens technisch mankement

AMSTERDAM (ANP) - Het KLM-toestel dat na een bommelding is geland in de Roemeense hoofdstad Boekarest is in de nacht van donderdag op vrijdag niet vertrokken naar Tel Aviv. Dat zei een woordvoerder van KLM desgevraagd.

38 minuten geleden
A32 dicht in beide richtingen ter hoogte van aquaduct Mid-Fryslân

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.

2 uur geleden
Ook KLM-vlucht kreeg bommelding

BOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.

5 uur geleden
Wetenschappers zien 'magere jaren' voor klimaatbeleid

DEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.

8 uur geleden
Samenvattingen Eredivisie blijven bij NOS

HILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.

10 uur geleden
Ruim kwart van reizen in openbaar vervoer met nieuw systeem OVpay

DEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.

10 uur geleden
Boot met migranten ging water op vanaf Nederlands grondgebied

CADZAND (ANP) - De migrantenboot met 38 opvarenden die afgelopen zaterdag aan land werd gebracht in het Zeeuwse Cadzand, is vanaf Nederlands grondgebied het water op gegaan. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag.

11 uur geleden