Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge: versoepelingen mogen niet leiden tot versloffing

De Jonge: versoepelingen mogen niet leiden tot versloffing

DEN HAAG (ANP) - Demissionair zorgminister Hugo de Jonge ziet in de coronacijfers dat de piek in het aantal ziekenhuisopnames achter de rug is. De grote vraag is of die daling "scherp genoeg" is voor versoepelingen. Dat zei hij maandag na overleg op het ministerie van Algemene Zaken. De Jonge zei erbij dat versoepelingen dan niet mogen leiden tot het "versloffen" van gedrag, zoals gebeurde rond Koningsdag en de feesten die voetbalsupporters vierden.

"De GGD heeft sinds Koningsdag aanzienlijk meer clusters te verwerken in het bron- en contactonderzoek dan daarvoor. Dus wat we moeten doen is met elkaar weliswaar heel voorzichtig stappen zetten in de versoepeling, maar wel echt oppassen dat die versoepelingen niet leiden tot versloffing van ons gedrag", zei De Jonge. Momenteel draagt nog één op de honderd mensen het coronavirus bij zich, aldus de minister. "Dat is natuurlijk geen situatie waarin je veilig weer kunt staan hossen op een plein."

Volgens De Jonge is het vooral van belang dat de druk op de zorg afneemt, zowel om het personeel zoveel mogelijk lucht te geven als om de uitgestelde operaties te kunnen hervatten. Dat zal er ook toe leiden dat de kans groter wordt dat Nederlanders deze zomer met vakantie kunnen naar het buitenland. Vergeleken met andere Europese landen staat Nederland er qua besmettingsgraad namelijk momenteel "niet goed op". Als dat zo blijft, kan het zijn dat andere landen Nederlanders ook deze zomer zullen weren.

Meer uit Binnenland

Kind overleden door ongeluk op afrit A28 bij Beilen

BEILEN (ANP) - Op de A28 bij het Drentse Beilen is zondagochtend een kind overleden door een eenzijdig ongeluk, meldt de politie. Het ongeval gebeurde rond 08.50 uur op de afrit van de snelweg. In de auto zaten nog vier andere mensen: twee volwassenen en twee kinderen. Zij zijn zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht.

25 minuten geleden
Man die overleed tijdens aanhouding is 51-jarige Rotterdammer

ROTTERDAM (ANP) - De man die zaterdagavond overleed tijdens een aanhouding door de politie in Rotterdam is een 51-jarige man uit die stad. Dat meldt het Openbaar Ministerie zondagochtend.

2 uur geleden
Muggenarme zomer door droogte en hitte

WAGENINGEN (ANP) - Deze zomer kende relatief weinig muggenoverlast, meldt de website Nature Today. Volgens onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR) komt dit waarschijnlijk door de extreme droogte en hoge temperaturen van de afgelopen tijd.

2 uur geleden
Persoon overleden bij aanhouding Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.

11 uur geleden
Dertien betrokkenen busongeluk Zwitserland terug naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - Dertien personen die zijn getroffen door het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland, zijn teruggekeerd naar Nederland. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.

11 uur geleden
Surfer (76) overleden aan de kust bij Noordwijk

NOORDWIJK (ANP) - Aan de kust bij Noordwijk is zaterdagmiddag een 76-jarige surfer overleden. De politie vermoedt dat het om een ongeval gaat. De man is door getuigen nog op het water gezien, maar toen hij niet terugkeerde aan wal is een zoekactie gestart. Daarbij is een helikopter ingezet.

15 uur geleden
Ambassadeur legt bloemen op plek busongeluk Zwitserland

SUSCH (ANP) - De Nederlandse ambassadeur in Zwitserland, Karin Mössenlechner, heeft bloemen gelegd op de plek waar donderdag een Nederlandse bus verongelukte. Ook bezocht ze een bijeenkomst waar ze hulpverleners heeft bedankt voor hun inzet. Bij het ongeval met een Nederlandse touringcar in het Zwitserse Susch kwamen vier vrouwen en een man om het leven.

15 uur geleden