De Jonge: vaccinatieschema kan steeds worden aangepast
DEN HAAG (ANP) - Het vaccinatieschema dat het kabinet heeft vastgesteld kan steeds worden aangepast als er nieuwe ontwikkelingen zijn bij de goedkeuring of levering van coronavaccins. Zorgminister Hugo de Jonge zegt vrijdag dat de strategie die is vastgesteld afhankelijk is van veel factoren en dat de informatie die hij daarover binnenkrijgt, bijna dagelijks wisselt. "Niettemin willen we in al die onduidelijkheid toch iets van houvast creëren over wanneer en welke groep in welke volgorde."
Hij reageert daarmee op berichtgeving van de NOS dat er zeker 1 miljoen vaccins later binnenkomen dan in het eerste kwartaal, waar De Jonge van uitgaat. De NOS maakt dat op na een rondgang langs de betrokken farmaceuten. De minister zegt niet echt te schrikken van deze conclusie, juist omdat hij bijna elke dag nieuwe informatie krijgt. "Volgende week kan de informatie weer anders zijn en de week daarna weer", aldus de minister.
Hij zegt zich altijd te baseren op de laatste informatie van de Europese Commissie, die namens Nederland onderhandelt, en van de fabrikanten. Het gaat om leveringsschema's, prognoses die worden afgegeven, de afronding van onderzoek of de snelheid waarmee een nieuwe fabriek kan worden geopend. Het kan volgens hem ook goed mogelijk zijn dat er weer een meevaller komt en dat er sneller kan worden ingeënt dan nu gepland. "Alles kan", aldus De Jonge.
Informatie delen
Ook omdat het schema onder voorbehoud is, heeft hij de Kamer beloofd dat hij alle informatie steeds zal delen. De eerste update is dinsdag en daarna tweewekelijks. "Het moeilijke is, iedereen wil natuurlijk houvast, wil de datum op de kalender alvast inkleuren wanneer je aan de beurt bent. Maar de ingewikkelde werkelijkheid is, alle informatie wisselt aan de lopende band en daar hebben we ons toe te verhouden."
De Jonge laat onderzoeken hoe het zit met mensen die al corona hebben gehad en daardoor al antistoffen hebben opgebouwd in hun lichaam. Mogelijk kunnen zij "mogelijk wat meer naar achteren worden geschoven." Hij heeft daarover advies gevraagd aan de Gezondheidsraad en het OMT, het deskundigenteam dat het kabinet adviseert. De minister verwacht dat uiterlijk 18 januari.
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
9 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
11 uur geleden