De Jonge tegen horecaondernemer: zo kun je niet samenwerken
DEN HAAG (ANP) - Minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid is het niet eens met horecaondernemer Laurens Meyer. Die zei donderdag in het AD dat hij op 1 juni zijn ruim vijftig kroegen weer opent, tenzij er meer geld vrijkomt voor steun.
Ook riep hij collega's op hetzelfde te doen. Volgens Meyer kan zijn "nu nog milde toon snel omslaan" als er niet meer gebeurt.
"Zo kun je natuurlijk niet samenwerken", reageert De Jonge vrijdag. Hij zegt goed te begrijpen dat mensen in de horeca zich zorgen maken. "Maar we hebben samen een gezondheidscrisis te bestrijden. Het virus is niet per 1 juni weg."
Afspraken
Volgens de minister moeten er afspraken gemaakt worden die passen bij de crisis. Maar Meyer vindt de 1,5 meter afstand niet te doen in de horeca. "Het is een utopie", zei hij in het AD.
Eerder zei Koninklijke Horeca Nederland (KHN) te vrezen dat zonder steun twee derde van de horeca niet overleeft na 1 juli. De horeca is sinds 15 maart dicht. De huidige maatregelen gelden tot minstens 20 mei.
Plan nodig
VVD-fractievoorzitter Klaas Dijkhoff zei vorige week tijdens het Kamerdebat over het coronavirus dat er een apart plan nodig was voor de horeca. "Daar stapelen ze nu geen glazen, maar problemen." Hij verzocht het kabinet specifiek met de horeca om de tafel te gaan om over oplossingen te praten.
PVV-leider Geert Wilders zei in hetzelfde debat dat het openen van de horeca sneller moet, zo mogelijk al eerder dan 20 mei. Premier Mark Rutte reageerde dat hem dat niet waarschijnlijk lijkt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en ChristenUnie waarschuwen dat het coalitieplan om de AOW-leeftijd te verhogen de verhoudingen met oppositiepartijen kan verstoren. Mirjam Bikker (ChristenUnie) wijst Henri Bontenbal (CDA) erop dat jaren van discussie nodig waren om een pensioenakkoord te sluiten en dat vervolgens om te zetten in wetgeving. Zij vreest tijdens het debat over het coalitieakkoord dat de minderheidscoalitie het "vertrouwen beschaamt" door dit akkoord open te breken.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Waarom staat u ervoor open om deals te sluiten met de coalitie, vroeg SP-leider Jimmy Dijk aan Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA). Volgens Dijk is daarvoor "geen enkele noodzaak".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen verwijten VVD-leider Dilan Yeşilgöz de middenklasse in de steek te laten. In het coalitieakkoord zou deze groep in de steek worden gelaten. De middenklasse "pakt" de rekening niet, reageerde de liberale fractieleider in het Kamerdebat dinsdag over het regeerakkoord.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz is niet verrast dat D66 overweegt in de Eerste Kamer tegen de strenge asielwetten van het kabinet-Schoof te stemmen. In Trouw zei senator Boris Dittrich maandag dat zijn partij D66 hoe dan ook tegen de asielnoodmaatregelenwet zal stemmen en kritisch is over de invoering van een tweestatusstelsel. Dat terwijl in het coalitieakkoord staat dat D66, VVD en CDA deze wetten "onverkort" zullen uitvoeren na goedkeuring in de Eerste Kamer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 is nog niet van plan om het plan om de AOW-leeftijd te verhogen nu al in te trekken, zegt partijleider Rob Jetten. Hij wil ook nog niet vooruitlopen op een mogelijke Kameruitspraak. Als zo'n uitspraak al wordt gedaan, dan wil Jetten alsnog eerst zijn kabinetsploeg presenteren en in gesprek gaan met sociale partners.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 is door een "ondergrens" gezakt door met coalitiepartners VVD en CDA af te spreken dat de twee strenge asielwetten van het kabinet-Schoof "onverkort" worden uitgevoerd na goedkeuring door de Eerste Kamer, vindt DENK-leider Stephan van Baarle.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "niet realistisch" dat Nederland de door het demissionaire kabinet beloofde korting op de afdracht aan de Europese Unie nog krijgt. Dat erkent D66-leider Rob Jetten in het Kamerdebat over het vorige week gesloten coalitieakkoord. In de financiële bijlage bij dat akkoord is deze structurele bezuiniging van 1,6 miljard euro nog niet teruggedraaid.
4 uur geleden