Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge: te hoge verwachtingen gewekt met zoektocht corona-app

De Jonge: te hoge verwachtingen gewekt met zoektocht corona-app

DEN HAAG (ANP) - De 'appathon' en de openbare zoektocht naar een corona-app hebben te hoge verwachtingen gewekt over die applicatie. Zorgminister Hugo de Jonge geeft toe dat het "volmaakt transparante" proces wel eens voor teleurstellingen heeft gezorgd.

"Als ik daar zelf op terugkijk, had ik beter duidelijk moeten maken dat we een zoektocht aan het starten waren waarvan we niet zeker wisten of het ook aan het einde van het weekend een app zou opleveren. Dat het echt bedoeld was als een marktconsultatie. Dat had ik er op zijn minst duidelijker bij moeten communiceren", zegt De Jonge tegenover een kritische Tweede Kamer. "Ik denk dat daarmee de verwachting te hoog was en het resultaat te teleurstellend was."

Onderwerpen als apps van de overheid zorgen vaak al voor "zorgen en vragen bij mensen die een soort wantrouwen voeden" en zo'n proces zou zelfs complottheorieën versterken, aldus de bewindsman.

Veel kritiek

Kamerleden en verscheidene experts hadden veel kritiek op de snelle jacht op een corona-app, die in eerste instantie strandde na een appathon. Voordat de makers van de 'finalisten' hun app konden presenteren, waren al zo'n 750 voorstellen afgevallen. Maanden later is er een app - de CoronaMelder - maar die kon niet worden ingevoerd op de door De Jonge gewenste datum van 1 september. De spoedwet die de basis legt voor het invoeren van de app moet eerst door de Tweede Kamer.

De openbare appathon en de voortvarende start van het proces hebben ook positieve effecten gehad, voegde De Jonge toe. "Als je zo'n stap zet, kun je dat alleen maar in volmaakte transparantie doen." Na de appathon was het niet mogelijk om "het vervolgproces dan maar niet transparant" te doen. Daarnaast heeft zijn ministerie kennisgemaakt met "heel kritische meedenkers" die hebben meegekeken met de totstandkoming van de CoronaMelder.

Meer uit Politiek

VVD wil actie tegen 'extreemrechtse groep' Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet actie ondernemen tegen de "extreemrechtse groep" die demonstraties zoals die in Loosdrecht tegen asielzoekerscentra "kaapt", vindt de VVD. Volgens Kamerlid Ulysse Ellian leidt het geweld door die groep, die volgens hem rondreist naar gemeenten met demonstraties om daar te rellen, af van de zorgen van bewoners.

14 uur geleden
Jetten kaart ontvoering Insiya aan bij Indiase premier Modi

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.

15 uur geleden
Kritiek van alle kanten op Markuszower over asielonrust

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.

16 uur geleden
Berendsen: lijst met Gazanen met visum ligt al bij Israël

DEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.

17 uur geleden
Klaas Knot pleit in Tweede Kamer voor 'geloof' in Lelylijn

DEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.

22 uur geleden
Asielminister tegen politiek: laat rust terugkeren in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.

22 uur geleden
Geen extra maatregelen kabinet na rellen bij opvanglocaties

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.

23 uur geleden