De Jonge: taskforce en geld moeten problemen flexbouw verminderen
DEN HAAG (ANP) - Minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) hoopt dat de problemen met flexibele woningbouw waar het het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) voor waarschuwt de komende tijd zullen meevallen. Hij heeft al een speciale taskforce aangekondigd en ook extra geld vrijgemaakt. Die maatregelen moeten volgens hem de praktische drempels en financiële problemen waar het PBL op wijst kunnen verminderen of wegnemen.
Flexwoningen moeten snel gebouwd kunnen worden als ergens een woningtekort is, en zo nodig ook weer snel afgebroken en verplaatst kunnen worden naar een andere locatie. Het idee is dat "pieken en dalen" in de behoefte aan woningen zo opgevangen kunnen worden. Het PBL stelt echter in een onderzoek dat er tot nu toe weinig terechtkomt van de bouw van de tijdelijke woningen, terwijl het de bedoeling is om er uiteindelijk 15.000 per jaar op te leveren.
Het probleem bij de bouw van flexwoningen is dat het momenteel een te onzekere investering is, zegt het PBL. Het risico is te groot dat het geld dat erin gestoken wordt, niet meer terugverdiend wordt. Ook duurt het soms lang om water en licht aan te sluiten, zijn er personeelstekorten en is het moeilijk om goede locaties te vinden. De Jonge hoopt dat de vorige maand aangekondigde taskforce versnelling tijdelijke huisvesting dit soort problemen kan wegnemen, zegt zijn woordvoerder. Hij wil beginnen met het laaghangend fruit.
Aanpakken struikelblokken
"De taskforce spoort snel te realiseren projecten op en helpt medeoverheden, woningcorporaties en andere partijen bij het snel aanpakken van struikelblokken als het gaat om de bouw van flexwoningen en woningen die worden getransformeerd", aldus de woordvoerder. "Dit zullen zij onder andere doen door vraag en aanbod bij elkaar te brengen, haalbaarheidsstudies uit te voeren, projecten aan te jagen en impasses te doorbreken." Daar moet de 100 miljoen euro extra die al is toegezegd aan bijdragen.
Naast de flexwoningen moeten er ook 15.000 woningen per jaar gerealiseerd worden in gebouwen die nu een andere functie hebben. Dit zijn zogenoemde transformatiewoningen. Het geld en de taskforce moeten ook helpen om sneller meer van dit soort huizen op te leveren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Russische ambassade in Nederland wil opheldering over de opmerking van defensieminister Dilan Yeşilgöz dat Rusland "de vijand" is. De VVD-leider zei dat tijdens de behandeling van de defensiebegroting in de Tweede Kamer.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna vijftig verdachten, onder wie een onbekend aantal Nederlanders, zijn opgepakt tijdens een internationale politieactie tegen een crimineel netwerk. De bende vervoerde volgens Europol drugs vanuit Nederland, België en Spanje naar andere Europese landen en wordt ook in verband gebracht met moorden, ontvoeringen en aanvallen met granaten. Die waren bijvoorbeeld gericht op leden die drugspartijen waren verloren.
49 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - "We geven te veel geld uit en we hervormen te weinig", is de boodschap van minister van Financiën Eelco Heinen voorafgaand aan overleg met zijn collega's van de eurolanden. Hij reageert daarmee ook op een rapport van de Europese Rekenkamer, die ervoor waarschuwt dat de Europese schulden steeds verder oplopen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 41-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is veroordeeld tot vier maanden cel voor het bedreigen van een filmploeg van omroep PowNed, meldt het Openbaar Ministerie. Hij bedreigde de cameraploeg op 30 september met een mes in het Amsterdamse Oosterpark.
2 uur geledenGENT (ANP) - De 29-jarige Romy W., de Nederlandse verdachte in de geruchtmakende Belgische strafzaak over de dood van de 4-jarige Dean, heeft in het onderzoek tot dusver haar onschuld volgehouden en gezegd dat zij niets te maken heeft met de dood van de kleuter. Dat bleek donderdag op de eerste dag van het strafproces tegen W. en haar voormalige partner Dave De K. (39).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft deze week servers offline gehaald waarop criminelen misbruik konden maken van IP-adressen van burgers en bedrijven, een zogeheten proxydienst. Een speciaal team van de eenheid Noord-Holland deed onderzoek naar een wereldwijd netwerk van bijna 178.000 apparaten die hiervoor zouden worden gebruikt. Honderden daarvan stonden in Nederland.
3 uur geledenNIEUW-LEKKERLAND (ANP) - In Nieuw-Lekkerland zijn opnieuw op enkele plekken bekladdingen met hakenkruizen gevonden, laat een woordvoerder van de gemeente Molenlanden donderdag weten. Dat was eerder deze week ook al het geval.
4 uur geleden