Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge: rustig nadenken over vaccineren kinderen

De Jonge: rustig nadenken over vaccineren kinderen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft nog niet besloten of Nederland kinderen gaat vaccineren tegen het coronavirus, maar voor de zomer wordt er waarschijnlijk wel een beslissing genomen. "Ik vind dat we op een rustige, verstandige manier moeten nadenken en ons moeten laten adviseren vanuit medische en ethische achtergronden", zei demissionair minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid). Hij heeft de Gezondheidsraad om advies gevraagd, bijvoorbeeld of Nederland dan alle kinderen zou moeten vaccineren of alleen kinderen die door medische oorzaken risico lopen bij besmetting.

De Europese toezichthouder voor vaccins heeft vrijdag geconcludeerd dat het coronavaccin van Pfizer/BioNTech veilig is voor het inenten van jongeren van 12 jaar en ouder, en dus kan worden toegelaten. Dat advies van het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) gaat nu naar de Europese Commissie. Die besluit of het vaccin daadwerkelijk wordt toegelaten voor kinderen. Daarna is het aan de Europese landen zelf, waaronder Nederland, om te beslissen of ze hun vaccinatieprogramma willen veranderen en kinderen willen inenten.

De Jonge noemt het EMA-advies "goed nieuws, want daarmee wordt het in ieder geval beschikbaar vanaf 12 jaar. Of je het ook wil gebruiken, en zo ja voor wie dan, voor alle jongeren of alleen voor jongeren met een hoog medisch risico, daarover moeten we met elkaar nog een besluit nemen." Hij verwacht dat het advies van de Gezondheidsraad "ergens in de komende weken" komt.

Bij het besluit speelt mee dat Nederland nog druk bezig is met het vaccineren van volwassenen. Dat programma is ongeveer halverwege, ruim 6 miljoen van de 12 miljoen volwassenen zijn tot nu toe gevaccineerd. "We zijn nog helemaal niet aan de kinderen toe", aldus De Jonge. Het aantal gevaccineerde volwassenen, de vaccinatiegraad, bepaalt mede wat de gezondheidsrisico's voor kinderen zijn, en dus hoe noodzakelijk het is om ze te vaccineren.

Bij kinderen met een hoog medisch risico zijn de voordelen van inenting "evident", zegt De Jonge. "Of we het ook voor alle jongeren zullen doen, is een besluit dat we nader zullen wegen, waarbij we ook alle medische, maar ook alle ethische aspecten zullen bekijken."

Meer uit Binnenland

Twee aanhoudingen na nieuwe onrust in Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond twee mannen gearresteerd in Floradorp in Amsterdam-Noord. Het gaat om een 39-jarige man die vuurwerk naar de politie gooide en een jongen van 14 jaar die verdacht wordt van openlijke geweldpleging.

5 uur geleden
Calandbrug dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart

ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam is dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart, laat een woordvoerder van ProRail maandagavond weten. Verkeer moet daardoor omrijden.

8 uur geleden
Drie verdachten schietincident Nijmegen vrij, twee langer vast

NIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.

12 uur geleden
30 jaar cel voor doden kleuter Dean, Romy W. krijgt voorwaarden

GENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.

14 uur geleden
Stichting hoopt dat draagmoederschap normaler wordt door Jetten

DEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."

15 uur geleden
Bibliotheek Rotterdam toont verloren gewaand opvoedboek Erasmus

ROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.

15 uur geleden
Calandbrug weer dicht na storing, oorzaak onduidelijk

ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam kampt weer met een storing. De brug is volgens ProRail sinds maandagochtend niet te gebruiken voor wegverkeer en ook scheepvaart kan niet onder de brug door. ProRail weet nog niet hoelang het herstel gaat duren.

16 uur geleden