Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge: quarantaineplicht inkomende reizigers komt in maart

De Jonge: quarantaineplicht inkomende reizigers komt in maart

DEN HAAG (ANP) - De quarantaineplicht voor mensen die vanuit het buitenland naar Nederland reizen, komt in maart, zegt coronaminister Hugo de Jonge dinsdagavond tijdens een persconferentie over corona. De minister kijkt al maanden hoe hij zo'n plicht moet invoeren, iets wat volgens hem "razend ingewikkeld" is.

De quarantaineplicht moet het huidige inreisverbod vanuit onder meer het Verenigd Koninkrijk en Zuid-Afrika gaan vervangen.

Reizigers uit alle landen moeten nu na aankomst in Nederland tien dagen binnenblijven. Wel kan men die quarantaine verkorten door zich na de vijfde dag te laten testen. Bij een negatieve testuitslag, mag men weer naar buiten.

Volgens De Jonge houdt slechts een kwart van de inkomende reizigers zich goed aan die quarantaine. Daarom is een plicht nodig, zegt hij.

Eerder sprak hij ook over een quarantaineplicht die nog verder gaat dan alleen voor inkomende reizigers. Iedereen die het advies krijgt om thuis te blijven, bijvoorbeeld als iemand besmet is met corona of in contact is geweest met een besmet persoon, zou dan verplicht binnen moeten blijven. Of en wanneer deze brede quarantaineplicht er komt, is niet bekend.

Meer uit Binnenland

ProRail: treinen Utrecht - Den Haag rijden in middag weer normaal

DEN HAAG (ANP) - Het stuk plastic dat in de bovenleiding is gewaaid tussen Gouda Goverwelle en Den Haag Centraal kan tussen 13.00 uur en 14.30 uur worden verwijderd, zegt ProRail dinsdag. De spoorbeheerder verwacht dat de treinen kort daarna weer volgens de dienstregeling kunnen rijden.

38 minuten geleden
Amnesty en asieladvocaat: veiligheid vertrokken Syriërs onzeker

AMSTERDAM (ANP) - Asieladvocaat Wil Eikelboom noemt het "dubieus" dat de Nederlandse overheid dinsdagochtend een groep Syriërs liet terugkeren naar het land. Volgens het ministerie van Asiel en Migratie zijn de Syriërs vrijwillig vertrokken, maar Eikelboom plaatst daar kanttekeningen bij. "Dat moet wel een keuze zijn die gebaseerd is op de juiste feiten en motieven. Dus niet op basis van een uitzichtloos bestaan in een azc, jarenlang wachtend op een beslissing over asielaanvraag en gezinshereniging."

51 minuten geleden
Weer verdachte opgepakt voor mishandeling bij ruzie jeugdgroepen

BEVERWIJK/HEEMSKERK/HAARLEM (ANP) - Een derde verdachte is maandagavond aangehouden voor betrokkenheid bij een ernstige mishandeling en beroving tijdens het conflict tussen jeugdgroepen in Heemskerk, Beverwijk en Haarlem. De politie maakte dinsdag niet bekend wie de verdachte is en waar deze woont.

52 minuten geleden
Politici en gasten komen aan bij Schouwburg voor troonrede

DEN HAAG (ANP) - In de Koninklijke Schouwburg in Den Haag komen de eerste politici en gasten aan voor de troonrede van de koning. De zogeheten Verenigde Vergadering van de Staten-Generaal begint om 13.00 uur. Kamerleden worden onder meer met bussen gebracht.

54 minuten geleden
Twee mannen opgepakt voor afpersing via sekswebsite

HELLEVOETSLUIS/SPIJKENISSE (ANP) - De politie heeft dinsdag twee mannen van 30 en 35 jaar uit Hellevoetsluis en Spijkenisse opgepakt voor afpersing. De politie vermoedt dat ze gebruikers van de sekswebsite Kinky.nl "op grote schaal" hebben afgeperst en denkt dat ze door het hele land honderden slachtoffers hebben gemaakt. De twee hebben vermoedelijk tienduizenden euro's verdiend aan hun acties.

1 uur geleden
Verbond van Verzekeraars: verzekerde windschade in de miljoenen

DEN HAAG (ANP) - De verzekerde schade door de harde windstoten die maandag grote delen van het land troffen, loopt volgens het Verbond van Verzekeraars in de miljoenen euro's. Het gaat om schade aan woningen, auto's en opstal, zoals schuttingen of tuinhuisjes door omgewaaide bomen of afgewaaide dakpannen.

2 uur geleden
Organisaties: onvermijdelijk dat VN-commissie genocide Gaza noemt

AMSTERDAM (ANP) - Het was onvermijdelijk dat ook de VN-onderzoekscommissie zou concluderen dat Israël genocide pleegt in Gaza, zegt Thomas van Gool van vredesorganisatie PAX. Oxfam Novib hoopt dat Nederland de genocide in Gaza eindelijk zal erkennen en in actie komt.

2 uur geleden