Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge praat met Duitse labs voor meer testcapaciteit

De Jonge praat met Duitse labs voor meer testcapaciteit

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Hugo de Jonge is in gesprek met Duitse laboratoria om op die manier de testcapaciteit in Nederland op te schroeven. Hij hoopt "op heel korte termijn" afspraken met de Duitse labs te maken, zei hij vrijdag voorafgaand aan de ministerraad.

Momenteel kunnen er in Nederland ongeveer 30.000 tests per dag worden gedaan. "Maar de vraag is nog veel groter", zei De Jonge. "Met name de afgelopen week is die sterk gegroeid." Het RIVM schat dat er in het najaar wel 70.000 tests per dag nodig zijn.

De voorzitter van brancheorganisatie Fenelab, Bernd Kroon, zei vrijdag in dagblad Trouw dat er een aantal niet-medische laboratoria zijn die willen bijspringen, maar dat niet mogen. Volgens Kroon zijn zeker zes labs in staat te helpen, en zouden zij samen 140.000 tests per week kunnen verwerken.

Volgens De Jonge wordt er met allerlei laboratoria gesproken. "We grijpen alle mogelijkheden aan om aan aanvullende labcapaciteit te komen." Een lab moet echter wel in staat zijn om op langere termijn capaciteit te kunnen garanderen, benadrukt de minister.

Meer uit Gezond

DNA-test in Erasmus MC tegen doofheid door antibiotica bij baby's

ROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam gaat vanaf maandag bij te vroeg geboren baby's op de intensive care een DNA-test uitvoeren om doofheid door antibiotica te voorkomen. De test moet uitwijzen welke kinderen een genetische mutatie hebben waardoor ze gehoorschade kunnen ontwikkelen door het medicijn gentamicine. Een op de drie- tot vierhonderd kinderen heeft de mutatie en kan blijvende doofheid ontwikkelen nadat ze gentamicine hebben gekregen.

5 dagen geleden
Onderzoek: blootstelling hantavirus Radboudumc was te vermijden

NIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.

1 week geleden
Ebola-uitbraak Congo op een na grootste ooit geregistreerd

KINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Congo is de op een na grootste uitbraak van het virus die ooit wereldwijd is vastgelegd. Alleen de epidemie van 2014-2016 in West-Afrika was omvangrijker.

1 week geleden
Pijnkliniek mag geen lidocaïne verstrekken voor coronaklachten

DEN HAAG (ANP) - Een commerciële pijnkliniek in Velsen-Noord mag mensen met chronische coronaklachten niet zomaar meer het middel lidocaïne geven. De stof is daar namelijk niet voor goedgekeurd. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zegt dat er "een risico voor de patiëntveiligheid" bestaat en wil dat Excellent Care Clinics daarom stopt met de behandeling.

1 week geleden
VS getroffen door zwaarste uitbraak mazelen in decennia

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn getroffen door de zwaarste uitbraak van de mazelen in 35 jaar. Nieuwszender CNN bericht dat in de laatste achttien maanden meer besmettingen zijn gemeld dan in de voorgaande 25 jaar samen.

2 weken geleden
Vier zorgverleners in Assen gestraft om schenden beroepsgeheim

ZWOLLE (ANP) - Twee psychiaters en twee gz-psychologen hebben van het Regionaal Tuchtcollege Zwolle (RTG) een waarschuwing gekregen omdat ze hun beroepsgeheim hebben geschonden. Een voormalig verpleegkundige die werd verdacht van betrokkenheid bij ongeveer twintig sterfgevallen in het Wilhelmina Ziekenhuis Assen, had een klacht tegen ze ingediend.

2 weken geleden
Hermans houdt expertisecentra voor postcovid jaar langer open

DEN HAAG (ANP) - De speciale expertisecentra waarin mensen met postcovid kunnen worden behandeld, blijven zeker een jaar langer open. Zorgminister Sophie Hermans (VVD) meldt in een Kamerbrief dat geld dat hiervoor is vrijgemaakt nog niet op is, waardoor de centra in 2027 open kunnen blijven.

3 weken geleden