De Jonge: opschaling voor contactonderzoek moet sneller
DEN HAAG (ANP) - Het personeelsbestand bij de GGD’s moet sneller kunnen opschalen, om een stijgend aantal coronabesmettingen het hoofd te bieden. Daarvoor moet een nieuw plan komen, zei minister Hugo de Jonge woensdag in debat met de Tweede Kamer.
In regio’s als Amsterdam en Rotterdam kunnen de GGD’s in het bron- en contactonderzoek het aantal besmettingen de laatste tijd niet meer bijbenen. Er liggen al sinds mei plannen hoe de GGD’s kunnen opschalen, maar volgens De Jonge waren die niet berekend op de snelle stijging.
Er moet een nieuw plan komen waarin ook rekening wordt gehouden met dit soort snelle stijgingen, aldus De Jonge. Daar gaat hij samen met de GGD’s naar kijken. Daarbij sluit hij niet uit dat er bijvoorbeeld veel overcapaciteit wordt ingericht bij de GGD’s, waarmee een snelle stijging kan worden opgevangen.
Oppositiepartijen namen geen genoegen met de woorden van De Jonge. Lodewijk Asscher (PvdA) en Lilian Marijnissen (SP) wezen erop dat er al in mei een plan werd opgesteld om snelle opschaling te regelen. Het aantal medewerkers dat toen werd voorgespiegeld, is nu niet bereikt. Marijnissen spreekt van een ‘gebroken belofte’. Volgens Asscher heeft het kabinet zich "laten verrassen".
De Jonge trok ook zelf het boetekleed aan. "Natuurlijk is dat mij aan te rekenen. Ik had gewild dat ik dit voor was geweest."
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Het aantal opleidingsplekken voor gezondheidszorgpsychologen (gz-psychologen) wordt verhoogd door minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg), maar niet zo veel als de Tweede Kamer wilde. De CDA-minister schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er jaarlijks 965 plekken moeten komen, terwijl een aangenomen voorstel van Lisa Vliegenthart (PRO) vroeg om 1240 plekken.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee op de drie vrouwen voelen zich weleens niet gehoord in de zorg, wanneer zij bijvoorbeeld symptomen aankaarten, om een doorverwijzing vragen of behandelopties bespreken met een arts. Dat komt naar voren in een representatief onderzoek van KiesKompas onder 14.000 vrouwen vanaf 16 jaar. Het rapport is op maandag aangeboden aan de Tweede Kamer.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Rusland aangespoord meer informatie te delen na de onrust over de dood van een laboratoriummedewerkster. Zij werkte in een instituut waar besmettelijke ziektes werden bestudeerd en over haar doodsoorzaak bestaat onduidelijkheid. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zei in IJsland dat zijn land alle ontwikkelingen nauwlettend volgt.
6 dagen geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De federale regering van België gaat een pilot uitvoeren met een 'alcoholpoort' bij een openbare parkeerplaats. Als dat proefproject slaagt, wil ze die alcoholpoorten invoeren bij een aantal openbare parkeerplaatsen en bij openbare evenementen. Doel is te voorkomen dat bestuurders met te veel alcohol de weg opgaan.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Voorkom dat nieuwe producten met nicotine of stoffen die daarop lijken op de Europese markt komen. Die oproep voor een 'market freeze' doet minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) samen met zeven andere EU-lidstaten aan de Europese Commissie. "Zo voorkomen we dat jongeren verslaafd raken aan de vapes van de toekomst", schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.
6 dagen geledenKINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 4000 doden gevallen door het ebolavirus. Het aantal ebolabesmettingen staat op zo'n 8300. De ebola-uitbraak is de grootste en dodelijkste in de geschiedenis van het land.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Een met ebola besmette medewerker van Artsen zonder Grenzen (AzG) krijgt een behandeling in Nederland. Dat maakte de medische hulporganisatie bekend. De medewerker, van wie de identiteit niet bekend wordt gemaakt, raakte besmet tijdens een uitzending in de Democratische Republiek Congo.
1 week geleden