Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge: kwetsbaren sneller ingeënt dankzij extra Pfizer-vaccins

De Jonge: kwetsbaren sneller ingeënt dankzij extra Pfizer-vaccins

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Hugo de Jonge noemt het "heel goed nieuws" dat de Europese Unie haar bestelling van coronavaccins bij Pfizer/BioNTech heeft verdubbeld tot 600 miljoen stuks. "Dat betekent dat we eerder al en veel sneller onze meest kwetsbare doelgroep kunnen gaan vaccineren", zegt hij.

Onzeker is nog wel wanneer de extra vaccins precies naar Nederland komen. "We zullen met Pfizer in gesprek moeten en met de Europese Commissie over wanneer en hoeveel precies in welke kwartalen, maar dit is heel goed nieuws", aldus De Jonge vrijdag na de ministerraad.

De ruim 400.000 vaccins die Nederland tot nu toe ontvangen heeft zijn inmiddels allemaal vergeven. Ze zijn óf al ingespoten, óf er staat een afspraak gepland om dat te doen. "Daarmee liggen we voor op schema", zegt De Jonge.

Ouderen thuis

De extra doses van Pfizer/BioNTech helpen volgens de bewindsman om snel te kunnen met het inenten van ouderen thuis. Tot nu toe gaan de beschikbare vaccins nog naar zorgpersoneel dat in aanraking komt met coronapatiënten, bijvoorbeeld op de ambulance of de intensive care, en naar verzorgenden in verpleeghuizen.

"Het andere goede nieuws van vandaag is dat er echt zicht is op een start met AstraZeneca", zegt De Jonge. Een toelatingsverzoek voor het vaccin van die Britse farmaceut in de EU wordt naar verwachting nog deze maand behandeld. Daarmee kunnen "sneller dan gepland" andere zorgmedewerkers worden geprikt.

Meer uit Binnenland

Ook vrijdagmiddag code geel vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - Ook vrijdagmiddag moet bijna heel Nederland rekening houden met onweer. Het KNMI heeft voor alle provincies code geel afgegeven.

1 uur geleden
Coalitiepartijen praten vrijdag verder over begroting

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA praten vrijdag verder over de begroting, melden ingewijden aan het ANP. De partijen zijn donderdagavond niet tot overeenstemming gekomen. Vrijdag schuiven premier Rob Jetten, vicepremier Dilan Yeşilgöz, CDA-partijleider Henri Bontenbal en minister van Financiën Eelco Heinen weer aan.

3 uur geleden
Tweede rechtbank gaat door met dwangsommen in toeslagenzaken

ARNHEM (ANP) - Na de rechtbank Midden-Nederland gaat ook de rechtbank Gelderland door met dwangsommen opleggen aan de Dienst Toeslagen. De Raad van State had in juni bepaald dat de dienst is vastgelopen, en dat dwangsommen opleggen niet effectief was. De rechtbanken zijn echter van mening dat zonder dwangsom gedupeerde ouders die al langer dan de vastgestelde termijn op een besluit wachten, geen mogelijkheid hebben om te zorgen dat de dienst toch tot een besluit komt.

6 uur geleden
Advocaat Knoops: Zaak Mladić laat diepe sporen na

DEN HAAG (ANP) - Het strafproces van Ratko Mladić was een historische strafzaak, zegt advocaat Geert-Jan Knoops in reactie op het overlijden van de Bosnisch-Servische legerleider. Knoops was advocaat van Thom Karremans, de commandant van de Nederlandse Dutchbat-militairen die niet konden voorkomen dat troepen van Mladić in Srebrenica genocide pleegden. Ook heeft hij aan zaken gewerkt die voor het Joegoslavië-tribunaal kwamen.

6 uur geleden
Oppositie praat donderdag waarschijnlijk niet meer over begroting

DEN HAAG (ANP) - Het ziet er niet naar uit dat oppositiepartijen donderdagavond nog met de coalitie en de kabinetstop praten over de begroting. Eerst moet er overeenstemming komen tussen de coalitiepartijen D66, CDA en VVD en de top van het kabinet. Volgens ingewijden staan D66 en het CDA tegenover de VVD.

7 uur geleden
HSL in 2028 en 2029 langer buiten gebruik voor herstel viaduct

UTRECHT (ANP) - Een groot deel van de hogesnelheidslijn (HSL) voor het treinverkeer zal langer buiten gebruik zijn dan eerder gedacht voor herstelwerkzaamheden. ProRail meldt dat het deel tussen Hoofddorp en Rotterdam in 2028 ruim drieënhalve maand dicht is voor werk aan een probleemviaduct bij Rijpwetering. Het spoor zal in 2029 nog eens vijftig dagen buiten gebruik zijn, is de inschatting.

7 uur geleden
Mona Keijzer: andere rechtse partijen hebben het laten liggen

DEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer wil een nieuwe sociaal-conservatieve partij oprichten. Bij de aankondiging donderdag bleek dat haar ideeën weinig verschillen van andere partijen op de rechterflank. Maar die voeren hun plannen niet uit en "blijven denken dat de overheid het gaat oplossen", aldus Keijzer die eerder bij het CDA en de BBB zat.

8 uur geleden