Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge kijkt of wachttijd na booster geschrapt kan worden

De Jonge kijkt of wachttijd na booster geschrapt kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet laat onderzoeken of de vijftien minuten wachttijd na een boosterprik geschrapt kan worden. Maar "ik aarzel er sterk bij", zei demissionair zorgminister Hugo de Jonge tijdens een coronadebat. Op priklocaties worden mensen een kwartier in de gaten gehouden om in te kunnen grijpen als ze verkeerd reageren op hun prik. Aukje de Vries van de VVD vroeg of het schrappen van de wachttijd zou helpen om sneller te kunnen boosteren.

De Jonge betwijfelt of dat wel zin heeft. "Bij de GGD biedt dat niet echt een versnelling omdat daar de wachtruimtes groot genoeg zijn", zei hij. "Voor de huisartsen zou het echt wezenlijk sneller gaan als je daar de vijftien minuten af haalt." Hij wees erop dat het tot een "aansprakelijkheidsrisico" leidt omdat het kwartier wachten in de richtlijnen van het Europees Geneesmiddelenbureau en de Wereldgezondheidsorganisatie staat.

Maar "de hoofdreden" is volgens De Jonge een medische. Het belangrijkste risico is dat mensen een ernstige en gevaarlijke allergische reactie krijgen op het vaccin, een zogenoemde anafylactische shock. Volgens De Jonge komt dat bij ongeveer één op de honderdduizend mensen voor, en is zo'n voorval daarmee "héél erg zeldzaam". "Niettemin kan dat op zo'n ongelofelijk grote bos aan prikken toch nog wel optellen tot serieuze getallen. Als je dan geen medisch toezicht hebt, kan dat ook leiden tot overlijdens."

Statistisch zouden in deze boostercampagne zo'n honderd mensen een shock kunnen krijgen. Daarom zou De Jonge liever zien dat er medisch toezicht is in het kwartier nadat mensen hun prik hebben ontvangen. Hij zei wel nog te willen kijken of dat toezicht "op een andere manier" ingevuld zou kunnen worden.

Meer uit Politiek

Stemmen in een voetbalstadion, bajescafé of woonkamer

DEN HAAG (ANP) - Naast de vertrouwde stemlocaties, zoals een stadhuis of bibliotheek, dienen ook dit jaar bijzondere plekken als stembureau voor de Tweede Kamerverkiezingen. Een vakje rood maken kan op 29 oktober in onder meer musea, voetbalstadions, een gevangenis en een woonkamer.

8 uur geleden
Bontenbal: kans groot dat Wilders niet meeregeert

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal waarschuwt dat kiezers die op de PVV stemmen mogelijk weinig terugzien van hun stem na de verkiezingen. Volgens hem is de kans groot dat Geert Wilders uiteindelijk niet zal meeregeren. "Wie op de PVV stemt, staat straks in de kou", zegt de christendemocraat in een gesprek met De Telegraaf.

9 uur geleden
Rechtse partijen: geen strengere boerenregels dan moet van EU

VEENENDAAL (ANP) - Politieke partijen BBB, VVD, SGP en FvD willen dat landelijke regels niet strenger zijn dan wat de Europese richtlijnen voorschrijven. Dat spreken ze uit tijdens een debat over het platteland, doelend op eisen voor natuur en klimaat waar boeren rekening mee moeten houden.

17 uur geleden
Rechts lokt discussie uit over criminelen met twee paspoorten

DEN HAAG (ANP) - Criminelen met een dubbel paspoort die zijn veroordeeld voor een zwaar delict, mogen wat de rechtse partijen VVD en JA21 betreft het land uit worden gezet. Dat gaat D66, GroenLinks en CDA te ver, werd duidelijk bij het misdaaddebat van PowNed op Radio 1. Songül Mutluer van GroenLinks-PvdA vindt dat "niet fair, gevaarlijk, niet rechtsstatelijk".

18 uur geleden
Timmermans wil zwevende kiezers overhalen met zorgstandpunt

UTRECHT (ANP) - Frans Timmermans wil zwevende kiezers overhalen door te benadrukken dat GroenLinks-PvdA de "enige grote partij is die niet bezuinigt op zorg". Dat zei de lijsttrekker op campagne in Utrecht.

23 uur geleden
Man (18) voor snelrechter om doodsbedreigingen lijsttrekkers

DEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige man uit Leiden moet zich maandag voor de snelrechter verantwoorden voor het sturen van doodsbedreigingen aan twee lijsttrekkers. Dat meldt het Openbaar Ministerie vrijdag. Vanwege de privacy van de politici zegt het OM niet om wie het gaat.

23 uur geleden
Yeşilgöz: organisaties moeten staat met eigen geld aanklagen

DEN HAAG (ANP) - Organisaties die de staat aanklagen, moeten dat niet met overheidsgeld doen, vindt VVD-leider Dilan Yeşilgöz. "We zeggen tegen geen enkele organisatie: je mag geen zaak aanspannen", zei ze bij Sven Op 1. "Dat mag. Maar doe het dan met de private middelen die je hebt opgehaald."

1 dag geleden