De Jonge hoopt dat hogere rente de verhitte woningmarkt afkoelt
DEN HAAG (ANP) - Minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) hoopt dat de recente stijging van de hypotheekrente voor "enige afkoeling" gaat zorgen op de oververhitte woningmarkt. Dat de rente de afgelopen jaren extreem laag was heeft volgens hem "enorm bijgedragen" aan de snelle prijsstijgingen.
Cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster laten zien dat het aantal verkochte woningen in het eerste kwartaal gedaald is tot het laagste niveau in zes jaar. De prijzen zijn daarentegen met een vijfde omhoog gegaan. Dat is de sterkste stijging sinds het begin van de metingen.
Het CBS merkt wel op dat de prijsstijging tegen het einde van de meetperiode wat is afgevlakt. Dat kan een eerste teken zijn dat de gestegen rente inderdaad de prijsstijgingen "een beetje dempt". De Jonge erkent wel dat het kabinet veel werk te verzetten heeft om de betaalbaarheid van woningen te verbeteren. "Er moet heel erg veel meer gebouwd worden".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
5 uur geleden