Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge hoopt dat hogere rente de verhitte woningmarkt afkoelt

De Jonge hoopt dat hogere rente de verhitte woningmarkt afkoelt

DEN HAAG (ANP) - Minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) hoopt dat de recente stijging van de hypotheekrente voor "enige afkoeling" gaat zorgen op de oververhitte woningmarkt. Dat de rente de afgelopen jaren extreem laag was heeft volgens hem "enorm bijgedragen" aan de snelle prijsstijgingen.

Cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster laten zien dat het aantal verkochte woningen in het eerste kwartaal gedaald is tot het laagste niveau in zes jaar. De prijzen zijn daarentegen met een vijfde omhoog gegaan. Dat is de sterkste stijging sinds het begin van de metingen.

Het CBS merkt wel op dat de prijsstijging tegen het einde van de meetperiode wat is afgevlakt. Dat kan een eerste teken zijn dat de gestegen rente inderdaad de prijsstijgingen "een beetje dempt". De Jonge erkent wel dat het kabinet veel werk te verzetten heeft om de betaalbaarheid van woningen te verbeteren. "Er moet heel erg veel meer gebouwd worden".

Meer uit Financieel

Pandora kiest platinum om minder afhankelijk te zijn van zilver

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Sieradenmerk Pandora gaat producten met een platinumlaag aanbieden om minder afhankelijk te zijn van zilver, waarvan de prijs de afgelopen tijd sterk schommelt.

24 minuten geleden
Trump wil zich niet bemoeien met overname Warner Bros. Discovery

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij zich niet moet bemoeien met de overname van Warner Bros. Discovery. Dat zei hij in een interview met NBC News. Netflix en Paramount Skydance willen Warner Bros. Discovery al langere tijd overnemen.

30 minuten geleden
Kansspelautoriteit wil einde aan delen weddenschappen

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) wil een einde aan het delen van weddenschappen via bijvoorbeeld sociale media. Dit is een manier van reclame die ook bij kwetsbare groepen terecht kan komen en dat mag niet, stelt de Ksa. De toezichthouder roept aanbieders van onlinekansspelen daarom op te stoppen met de 'Deel je bet'-optie.

44 minuten geleden
Shell daalt in AEX na tegenvallende resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Shell stond donderdag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern zag de nettowinst flink stijgen in het vierde kwartaal van 2025 door opbrengsten uit de verkoop van onderdelen. Zonder die opbrengsten realiseerde Shell echter het zwakste kwartaalresultaat in bijna vijf jaar door de lagere olie- en gasprijzen. Het concern keert wel meer dividend uit en gaat opnieuw voor 3,5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel verloor 2 procent.

1 uur geleden
Containervervoerder Maersk schrapt 1000 kantoorbanen

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk gaat duizend kantoorbanen schrappen om de kosten te drukken. Dat komt neer op 15 procent van de functies binnen de ondersteunende afdelingen en minder dan 1 procent van het totale personeelsbestand.

1 uur geleden
Snapchat groeit in Nederland naar 6 miljoen gebruikers per maand

SANTA MONICA (ANP) - Het aantal maandelijks actieve gebruikers van de socialemedia-app Snapchat in Nederland is gegroeid naar meer dan 6 miljoen. Dat komt neer op ongeveer een op de drie Nederlanders, stelt een woordvoerder van de app, die vooral onder jongeren populair is.

1 uur geleden
Lagere olie- en gasprijzen nemen hap uit winst Shell

LONDEN (ANP) - De winst van Shell heeft in het vierde kwartaal een tik gekregen door lagere gas- en olieprijzen. Het Britse olie- en gasconcern produceerde wel iets meer brandstoffen, maar dat kon de prijsdaling niet volledig compenseren.

1 uur geleden