Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge hoopt dat hogere rente de verhitte woningmarkt afkoelt

De Jonge hoopt dat hogere rente de verhitte woningmarkt afkoelt

DEN HAAG (ANP) - Minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) hoopt dat de recente stijging van de hypotheekrente voor "enige afkoeling" gaat zorgen op de oververhitte woningmarkt. Dat de rente de afgelopen jaren extreem laag was heeft volgens hem "enorm bijgedragen" aan de snelle prijsstijgingen.

Cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster laten zien dat het aantal verkochte woningen in het eerste kwartaal gedaald is tot het laagste niveau in zes jaar. De prijzen zijn daarentegen met een vijfde omhoog gegaan. Dat is de sterkste stijging sinds het begin van de metingen.

Het CBS merkt wel op dat de prijsstijging tegen het einde van de meetperiode wat is afgevlakt. Dat kan een eerste teken zijn dat de gestegen rente inderdaad de prijsstijgingen "een beetje dempt". De Jonge erkent wel dat het kabinet veel werk te verzetten heeft om de betaalbaarheid van woningen te verbeteren. "Er moet heel erg veel meer gebouwd worden".

Meer uit Financieel

Gasunie tekent overeenkomst voor waterstofverbinding met België

GRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.

19 minuten geleden
Lufthansa schrapt honderden vluchten om Duitse staking vrijdag

FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.

34 minuten geleden
Vakbond FNV opent meldpunt voor gediscrimineerde zwangere vrouwen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.

59 minuten geleden
IMF verwacht tot 50 miljard dollar aan steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiële steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.

1 uur geleden
Beurzen in New York openen dag na opluchtingsrally licht lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israël nemen de twijfels over het bestand toe.

1 uur geleden
Brussel wil soepelere regels methaanuitstoot voor energie-import

BRUSSEL (ANP) - Brussel is van plan de regels rondom methaanuitstoot bij de import van fossiele brandstoffen te versoepelen. Dat meldt de Financial Times (FT) op basis van uitspraken van een hoge ambtenaar rondom energiebeleid van de Europese Commissie.

1 uur geleden
Nederlandse reders zien nog veel onduidelijkheden rond Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.

2 uur geleden