Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge: heel erg eens met ombudsman dat verduurzaming beter kan

De Jonge: heel erg eens met ombudsman dat verduurzaming beter kan

DEN HAAG (ANP) - Minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) is het "heel erg eens" met de Nationale ombudsman dat het voor veel huurders te moeilijk is om hun huis te verduurzamen. Daarom is de overheid er volgens hem "hard mee bezig". Hij wijst erop dat gewerkt wordt aan zowel financiële als lokale praktische steun. Hij zegt gemeenten daarbij te willen helpen.

Ombudsman Reinier van Zutphen zegt dat steun bij de verduurzaming vooral nodig is voor mensen met een laag inkomen. Niet alleen kunnen zij de kosten voor betere isolatie moeilijker of niet dragen, ze wonen ook vaker in huizen die slecht geïsoleerd zijn waardoor ze ook nog eens met een hogere energierekening komen te zitten. Mensen met hogere inkomens kunnen daardoor makkelijker energiezuinig leven.

"Het is jarenlang iets voor de voorhoede geweest, maar we moeten het iets maken voor ons allemaal", aldus De Jonge. "Ik denk dat we iedereen moeten helpen." Hij wijst er bijvoorbeeld op dat gewerkt wordt aan het toegankelijker maken van het Warmtefonds waar mensen met lage inkomens tegen 0 procent rente kunnen lenen. Daarnaast gaan gemeenten "wijk voor wijk, blok voor blok" kijken hoe mensen kunnen verduurzamen.

De ombudsman wees er ook op dat er nog grote verschillen bestaan tussen de hulp die inwoners kunnen krijgen van de gemeente. De Jonge wil "niet mopperen" over het werk dat gemeenten al verzetten, maar wil wel "goede voorbeelden" benutten van gemeenten die het beter doen dan andere. Het is volgens de minister een "gigantische klus".

Meer uit Politiek

Heinen mist deel van Algemene Beschouwingen om overleg in Dublin

DEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen mist volgende week het laatste deel van de Algemene Politieke Beschouwingen (APB) omdat hij naar Dublin gaat voor overleg met collega's uit andere landen. Dat meldt de bewindsman dinsdagavond in een brief aan de Tweede Kamer.

8 uur geleden
College Terneuzen doet nieuwe poging om azc door raad te krijgen

TERNEUZEN (ANP) - Het college van Terneuzen doet een nieuwe poging om een asielzoekerscentrum door de gemeenteraad te krijgen. Dat meldt de gemeente. Een eerdere vergunningsaanvraag werd eind vorig jaar afgewezen, wat tot het vertrek van de toenmalige burgemeester leidde.

9 uur geleden
Kamer wil luchtvaartsector toch weren uit omwonendenraad Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van de luchtvaartsector mogen toch niet in een adviesraad van omwonenden van Schiphol, vindt de Tweede Kamer. In een debat blijkt dat een meerderheid een ChristenUnie-amendement steunt dat die keuze vastlegt.

9 uur geleden
Friesland en Groningen tegen nieuw gaswinningsplan Wieringapolder

GRONINGEN (ANP) - Friese en Groningse overheden willen niet dat minister Heleen Herbert van Economische Zaken en Klimaat (CDA) instemt met een voorgesteld gaswinningsplan voor het gasveld in de Wieringapolder. In het plan zou belangrijke informatie over de gevolgen van de gaswinning voor onder meer bodemdaling, waterbeheer, natuur en infrastructuur ontbreken. Ook de impact van gaswinning op inwoners moet volgens de overheden meegewogen worden in de besluitvorming.

10 uur geleden
Kamer steunt besluit minister om licentie ON! in te trekken

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid steunt het besluit van mediaminister Rianne Letschert (D66) om de omroeplicentie van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Partijen vinden de keuze van Letschert onvermijdelijk, gezien de misstanden bij de omroep.

12 uur geleden
Oekraïne krijgt F-16-munitie en nog eens 250 miljoen voor drones

DEN HAAG (ANP) - Nederland steekt nog eens 250 miljoen euro in drones voor Oekraïne. Ook koopt Nederland extra munitie voor Oekraïnes F-16's, heeft defensieminister Dilan Yeşilgöz toegezegd bij een nieuwe inzamelbijeenkomst van Oekraïne-bondgenoten.

12 uur geleden
Kamerleden willen meer actie om leesvaardigheid te verbeteren

DEN HAAG (ANP) - Dat de leesvaardigheid van scholieren voor de zoveelste keer is verslechterd volgens het meest recente internationale PISA-onderzoek, vraagt om meer actie. Daarover waren Kamerleden het dinsdagmiddag wel eens tijdens het vragenuur. Maar ze hebben uiteenlopende suggesties over wat staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) precies moet doen om de trend te keren.

14 uur geleden