De Jonge haalt 100 miljoen naar voren om sneller te bouwen
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt 100 miljoen euro naar voren om sneller woningen te regelen. In totaal moeten daarmee jaarlijks versneld 30.000 huizen beschikbaar komen. Een speciaal team gaat daarop toezien. Het geld komt uit een bestaand potje dat nu eerder wordt uitgegeven.
Specifiek betreft het geld voor het bouwen van 15.000 flexwoningen en het transformeren van 15.000 bestaande gebouwen, een ambitie die het kabinet al had. Transformeren is het ombouwen van bijvoorbeeld leegstaande gebouwen tot appartementen. Dit kunnen zowel tijdelijke als permanente huizen zijn. Voor de flexwoningen geldt dat deze eenvoudig verplaatst moeten worden wanneer ze niet langer nodig zijn. Op die manier hoopt het kabinet beter om te gaan met "plotselinge pieken en dalen in vraag en aanbod".
In samenwerking met gemeenten, provincies, woningcorporaties en bouwbedrijven kijkt een speciaal team waar mogelijkheden liggen voor de plannen van het kabinet. Bijvoorbeeld als het gaat om het vinden van "kansrijke locaties of gebouwen".
Flexwoningen
Volgens minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) is het bouwen van flexwoningen "de snelste manier om nieuwe huurwoningen toe te voegen". "Of het nu gaat om spoedzoekers, Oekraïners of statushouders, iedereen die recht heeft op een huis willen we kunnen helpen."
Het kabinet wil jaarlijks 100.000 woningen realiseren. De druk op de huizenmarkt is nog altijd groot. Zo zijn de wachtlijsten voor een sociale huurwoning erg lang, onder meer voor statushouders. Doordat deze groep niet kan doorstromen naar sociale huurwoningen, zijn asielzoekerscentra overvol.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
1 dag geleden