Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge haalt 100 miljoen naar voren om sneller te bouwen

De Jonge haalt 100 miljoen naar voren om sneller te bouwen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt 100 miljoen euro naar voren om sneller woningen te regelen. In totaal moeten daarmee jaarlijks versneld 30.000 huizen beschikbaar komen. Een speciaal team gaat daarop toezien. Het geld komt uit een bestaand potje dat nu eerder wordt uitgegeven.

Specifiek betreft het geld voor het bouwen van 15.000 flexwoningen en het transformeren van 15.000 bestaande gebouwen, een ambitie die het kabinet al had. Transformeren is het ombouwen van bijvoorbeeld leegstaande gebouwen tot appartementen. Dit kunnen zowel tijdelijke als permanente huizen zijn. Voor de flexwoningen geldt dat deze eenvoudig verplaatst moeten worden wanneer ze niet langer nodig zijn. Op die manier hoopt het kabinet beter om te gaan met "plotselinge pieken en dalen in vraag en aanbod".

In samenwerking met gemeenten, provincies, woningcorporaties en bouwbedrijven kijkt een speciaal team waar mogelijkheden liggen voor de plannen van het kabinet. Bijvoorbeeld als het gaat om het vinden van "kansrijke locaties of gebouwen".

Flexwoningen

Volgens minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) is het bouwen van flexwoningen "de snelste manier om nieuwe huurwoningen toe te voegen". "Of het nu gaat om spoedzoekers, Oekraïners of statushouders, iedereen die recht heeft op een huis willen we kunnen helpen."

Het kabinet wil jaarlijks 100.000 woningen realiseren. De druk op de huizenmarkt is nog altijd groot. Zo zijn de wachtlijsten voor een sociale huurwoning erg lang, onder meer voor statushouders. Doordat deze groep niet kan doorstromen naar sociale huurwoningen, zijn asielzoekerscentra overvol.

Meer uit Politiek

Binnenhof al bij voorbaat te klein voor alle organisaties

DEN HAAG (ANP) - Nog voordat de verbouwing van het Binnenhof klaar is, is het complex te klein voor alle organisaties die erin moeten. Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) zei in een debat met de Tweede Kamer: "De Tweede Kamer is gegroeid, de Eerste Kamer is gegroeid, de Raad van State is gegroeid, alles is gegroeid. Dus het gaat niet passen, tenzij we in afgeslankte vorm teruggaan."

9 uur geleden
Commissaris Groningen wil snel actie kabinet in 'opvangcrisis'

GRONINGEN (ANP) - Commissaris van de Koning in Groningen René Paas vindt dat het kabinet "een crisissituatie zou moeten uitroepen" om de opvang van asielzoekers met spoed te kunnen regelen in de gemeenten. Volgens hem vragen de provincies dit "tot nu toe vergeefs". Paas zei woensdag tijdens een vragenuurtje in de Provinciale Staten "dat de situatie nu alle trekken vertoont van een crisis. Daar is de aarzeling bij de Staat te groot".

10 uur geleden
Van den Brink noemt situatie opvang Ter Apel 'teleurstellend'

DEN HAAG (ANP) - Het is teleurstellend dat niet alle asielzoekers in Ter Apel kunnen worden opgevangen, vindt asielminister Bart van den Brink. De CDA-minister weet niet waar de mensen voor wie geen plek is kunnen blijven. Het kan zijn dat zij buiten in het gras voor de opvanglocatie moeten slapen, zei Van den Brink.

12 uur geleden
Rekenkamer: controle op bestrijdingsmiddelen schiet tekort

DEN HAAG (ANP) - De controle van het gebruik van bestrijdingsmiddelen in de landbouw schiet tekort, ziet de Algemene Rekenkamer. Zeven van de veertien belangrijkste regels voor het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen zijn moeilijk te controleren door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Dat noemt de controleur van de overheid zorgelijk.

12 uur geleden
Rekenkamer bezorgd over steeds langere wachtrij asielaanvragen

DEN HAAG (ANP) - De wachttijden voor asielaanvragen zijn de afgelopen jaren steeds langer geworden en lopen mogelijk verder op als het Europese migratiepact binnenkort van kracht wordt, meldt de Rekenkamer in het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Asielzoekers die niet uit een veilig land komen en ook niet in een ander Europees land asiel hebben aangevraagd, moeten inmiddels gemiddeld 67 weken wachten. Daardoor wordt ook de screening op terrorisme veel later uitgevoerd dan afgesproken.

12 uur geleden
Rekenkamer: belastingbetaler krijgt (weer) geen waar voor geld

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet belooft nog altijd meer dan het kan waarmaken. Dat concludeert de Algemene Rekenkamer in zijn jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Doelen voor de korte termijn worden niet gehaald, doelen voor de lange termijn verdwijnen uit zicht. Dat komt doordat in de bedrijfsvoering "de basis niet op orde is", aldus de controleur van de rijksoverheid.

12 uur geleden
Heinen wil gesprek Defensie en Rekenkamer over aanbesteding

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) wil dat Defensie en de Algemene Rekenkamer met elkaar in gesprek gaan over de aanbestedingen. "Ik zet ze beide in een hok, ga erbij zitten en dan gaan we het oplossen", aldus Heinen. "Ik wil dit volgend jaar niet nog een keer horen."

12 uur geleden