Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge: goed dat EU onze afspraken met farmaceut overneemt

De Jonge: goed dat EU onze afspraken met farmaceut overneemt

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Hugo de Jonge vindt het "goed nieuws" dat de Europese Commissie de vaccindeal met farmaceut AstraZeneca overneemt, omdat het een financiële meevaller betekent. Nederland heeft eerder samen met Frankrijk, Italië en Duitsland afspraken met de vaccinproducent gemaakt, de Europese Unie wil deze nu voor alle 27 lidstaten laten gelden.

Volgens De Jonge vallen hierdoor de kosten voor Nederland lager uit, omdat de voorinvesteringen nu ook door de rest van Europa worden gedragen. Het betekent niet dat Nederland minder doses vaccin krijgt dan eerder werd afgesproken met AstraZeneca, zegt de minister. Hij verwacht dat het vaccin "in de eerste maand, of in de eerste maanden van het komende jaar" beschikbaar is.

Ook met producenten Sanofi en Janssen zijn afspraken gemaakt. Het is nog niet duidelijk welk vaccin als eerste op de markt komt. Het is volgens de minister mogelijk dat het ene vaccin effectiever blijkt dan het andere, maar dat Nederland waarschijnlijk "niet de luxe heeft" om eerst te bepalen welke het beste is. Wel staat vast dat vaccins die zijn toegelaten op de markt veilig en effectief zijn.

De Jonge wil geen vaccinatieplicht. Wel erkent hij dat sommige mensen kritisch zijn en dat die groep goed voorgelicht moet worden over het nut van een vaccin. Omdat niet alle doses tegelijk worden geleverd, moeten er keuzes gemaakt worden wie als eerste gevaccineerd kan worden, zegt de minister. Ouderen, kwetsbaren en zorgmedewerkers krijgen waarschijnlijk voorrang, maar deze strategie wordt in het najaar verder uitgewerkt, aldus De Jonge.

Meer uit Politiek

Bontenbal verwacht dat regeringsdeelname lastig gaat worden

DEN BOSCH (ANP) - Dat het CDA weer mee gaat regeren, betekent dat het lastig gaat worden, verwacht partijleider Henri Bontenbal. Op een partijcongres in Den Bosch blikt hij vooruit op de fase na het net gepresenteerde coalitieakkoord. "Als we verantwoordelijkheid dragen, worden we ook weer stevig aangesproken op het regeringsbeleid. Dat is nu eenmaal hoe het gaat."

18 minuten geleden
Rob Jetten zou jongste premier ooit worden

DEN HAAG (ANP) - Als Rob Jetten premier van Nederland wordt, is hij de jongste minister-president ooit. Dat blijkt uit data die het ANP vergeleek. In maart wordt Jetten 39 jaar. De gemiddelde leeftijd van Nederlandse premiers is 55,1 jaar.

7 uur geleden
Halsema doet verwachtingsvolle handreiking aan nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".

18 uur geleden
FVD: coalitie slaat met regeerakkoord verkeerde richting in

DEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.

21 uur geleden
Nieuw kabinet moet besluiten over medische evacuaties uit Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.

21 uur geleden
Wetten toetsen aan grondwet moet mogelijk worden, vindt coalitie

DEN HAAG (ANP) - De rechter moet wetten kunnen toetsen aan de grondwet, vindt de coalitie. D66, VVD en CDA willen daarvoor artikel 120 van de grondwet aanpassen, waarin het toetsingsverbod is vastgelegd.

22 uur geleden
BBB ziet veel tekentafelplannen in coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Wat Caroline van der Plas betreft staat het coalitieakkoord vol met "tekentafelplannen waarvan de rekening terechtkomt op de keukentafel". De BBB-leider vindt dat de partijen te weinig aandacht hebben voor gebieden buiten de Randstad en ziet forse lastenverzwaringen voor huishoudens. Het pakket aan plannen is volgens haar "desastreus voor het platteland".

22 uur geleden