De Jonge: geen twijfel over uitslag lijsttrekkerssverkiezing
DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Hugo de Jonge twijfelt er niet aan dat dat de door hem gewonnen lijsttrekkersverkiezing binnen het CDA goed is verlopen. Kamerlid Pieter Omtzigt, die nipt tweede werd, vroeg het partijbestuur deze week om opheldering, nadat was gebleken dat sommige mensen na hun stem werden bedankt voor hun keuze voor de andere kandidaat.
Omtzigts eigen echtgenote kreeg een bericht waarin zij werd bedankt voor haar steun aan De Jonge. Zij was niet de enige die zich meldde bij de partij. Volgens het bestuur blijkt waren er ook De Jonge-stemmers die een foutief bericht kregen, maar is uit onderzoek gebleken dat de verkiezing correct is verlopen. De Jonge onderschrijft die conclusie. "Het stemproces is aan alle kanten met checks en balances omgeven."
Omtzigt wil meer weten van dat onderzoek. Daarover onthield De Jonge zich van commentaar. "Dat is verder tussen de partij en de heer Omtzigt."
Kloof
In De Telegraaf liepen anonieme CDA'ers vrijdag leeg over de kloof tussen De Jonge en Omtzigt. De Jonge heeft naar eigen zeggen "wel eens fijnere krantenkoppen gezien" en erkent dat de verkiezing voor "deining en wrijving" in de partij heeft gezorgd. "Het duurt even voordat dit is geland. Maar ik denk dat de leden vooral willen dat we ons op de campagne richten."
Minister van Financiën Wopke Hoekstra , die lang werd genoemd voor het leiderschap van het CDA, noemt het ontstane beeld "niet fraai". Hij hoopt dat "we met z'n allen een mooie toekomst tegemoet gaan met het CDA. Ik denk ook dat dat kan."
CDA-minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) denkt dat er niet zo heel veel aan de hand is. "Ik vind het allemaal niet zo heel erg schokkend", zei hij over de verhalen. "Ik vond het een prachtige verkiezing. Ik vind ook dat je het recht hebt om te vragen of het allemaal goed is gegaan. Dat is toen bekeken, als dat nog een keer moet lig ik daar niet wakker van."
Meer uit Politiek
BRUSSEL (ANP) - Het eerste EU-rapport over defensieparaatheid is maandag gepresenteerd aan de EU-ministers van Defensie. Het is niet openbaar, maar volgens minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) is het duidelijk dat "we op alle domeinen nog echt een flink been moeten bijtrekken". Meer landen moeten meer doen en "we moeten het slimmer gaan doen", zei de minister na afloop van de vergadering in Brussel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is positief over een wetsvoorstel dat onder meer regelt dat er een leeftijdsgrens van 18 jaar komt voor het gebruik van achteraf betalen. Dat blijkt uit het debat over dat plan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD steunt het voorstel van PRO om abortus uit het strafrecht te halen niet direct. De coalitiepartij wacht eerst de reactie van de Raad van State af. "Vrouwen nemen weloverwogen een besluit om gebruik te maken van abortuszorg. Wat de VVD betreft, dient ook de politiek zorgvuldig met dit onderwerp om te gaan", zei Kamerlid Hilde Wendel.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) baalt van het Israëlische besluit om de diplomatieke status van Nederlandse ambassademedewerkers in te trekken. "Ik betreur dit onnodige besluit ten zeerste", zegt hij in een reactie. Hij overlegt over de situatie. "Waarbij nu eerst onze diplomaten uiteraard een belangrijke prioriteit zijn."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO probeert opnieuw abortus uit het strafrecht te halen. Kamerlid Lisa Vliegenthart diende maandag, op Internationale Dag van de Veilige Abortus, een voorstel in om dat voor elkaar te krijgen via een wetswijziging.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten probeerde tijdens zijn toespraak op het D66-congres voornamelijk optimisme uit te stralen. Kort na het begin van zijn speech werd Jetten onderbroken door vijf pro-Palestinademonstranten. Hij werd kort van het podium gehaald, maar bleef er laconiek onder.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten is tijdens het D66-congres door de beveiliging van het podium gehaald nadat zijn toespraak werd verstoord door pro-Palestijnse demonstranten. Hij probeerde eerst nog verder te gaan en het ludiek op te lossen, maar toen verstoorden ze de toespraak met hard geluid.
23 uur geleden