De Jonge en Agema botsen over verwijt van vriendjespolitiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Hugo de Jonge stoort zich eraan dat PVV'er Fleur Agema hem in verband heeft gebracht met vriendjespolitiek. "Dat hele lelijke woord nepotisme werd daar zelfs bij gebruikt", zei hij. "Ik werp dat verre van mij." Hij noemt het een "nogal giftig verwijt".
"Het raakt aan mijn integriteit, het raakt aan de intentie waarmee ik mijn werk doe", zei De Jonge tegen Agema. "Het is zo'n giftig verwijt omdat je je nauwelijks kunt verweren." Volgens hem legt Agema veel te makkelijk een link tussen het toenmalige CDA-lidmaatschap van Sywert van Lienden, met wie de deal gesloten werd, en van hemzelf. "Dat doet er niet toe. Als u anders beweert, kent u het departement van VWS niet en kent u mij niet." Hij zei tegen Agema dat hij geraakt werd door de aantijging.
"Het is ook de bedoeling dat het de minister raakt. Want misschien gaat er dan ook een radertje in zijn hoofd draaien", zei Agema. Van Lienden was weggestuurd bij het Landelijk Consortium Hulpmiddelen dat uiteindelijk de deal met het bedrijf van Van Lienden moest sluiten. Volgens Agema heeft De Jonge gezorgd dat hij weer in beeld kwam. "Mijn vraag is of de minister zich realiseert dat daardoor andere partijen, die bewezen deugdelijke mondkapjes hadden, in het weekend van 11 april afgeblazen zagen worden", vroeg ze gepikeerd aan De Jonge.
"Nee, voorzitter. Gewoon nee. Het idee, de suggestie dat dat kan, dat je dat zou kunnen doen, dat je dat zou willen doen is een onjuiste suggestie." Hij noemde het idee "verwerpelijk" en "idioot", en vroeg Agema wat hij hier nog tegenin zou kunnen brengen. "U maakt het verwijt en daarmee blijft het plakken. Dat weet u ook en daarom gebruikt u dit verwijt. Want er is niet een flintertje bewijs dat er ook maar iets hiervan aan de hand zou kunnen zijn."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Strengere voorwaarden voor buitenlands donorsperma moeten voorkomen dat in Nederland kinderen worden geboren van massadonoren, schrijft demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Ze noemt drie opties, waarvan de belangrijkste is om donorzaad alleen in Nederland toe te staan als er een maximum op het gebruik zit.
7 minuten geledenRIJKHOVEN (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof denkt dat de huidige geopolitieke situatie zorgt voor een gevoel van urgentie bij EU-leiders om stappen te zetten voor de Europese economie. Dat zei hij voorafgaand aan een informeel overleg met EU-leiders in het Vlaamse kasteel Alden Biesen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een ruime Kamermeerderheid wil dat het kabinet de overname van het bedrijf achter DigiD tegenhoudt. Het Amerikaanse Kyndryl wil Solvinity kopen. Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (digitalisering, BBB) zei in reactie hierop dat hij eerst onderzoeken naar de overname wil afwachten.
15 uur geledenASSEN (ANP) - De BBB in Drenthe gaat op zoek naar een vervanger voor de woensdag opgestapte gedeputeerde Gert-Jan Schuinder. "Drenthe moet bestuurd worden en we moeten het vertrouwen terugwinnen", zei BBB-fractievoorzitter Willem Vossebeld. CDA, VVD en PvdA willen in de coalitie verder met BBB om goede dingen voor Drenthe te doen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden moeten zich vaker uitspreken tegen mogelijk kwetsende en discriminerende uitspraken van andere Kamerleden, als het aan Kamervoorzitter Thom van Campen ligt. In reactie op het rapport van de Staatscommissie tegen Racisme en Discriminatie zegt Van Campen dat het goed is dat het rapport de Kamerleden een spiegel voorhoudt.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland staat welwillend tegenover meer inzet als de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen langduriger wordt, zei demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) bij aankomst in Brussel. "Wat we precies gaan doen, moet blijken uit hoe de operatie Arctic Sentry eruit komt te zien", zei hij. De operatie Noordpoolschildwacht is woensdag officieel in gang gezet.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet van D66, VVD en CDA wordt op 23 februari beëdigd. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag officieel naar buiten gebracht. De datum werd al langer genoemd als dag van het aantreden van het minderheidskabinet.
1 dag geleden