Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge: diefstal GGD-gegevens had niet voorkomen kunnen worden

De Jonge: diefstal GGD-gegevens had niet voorkomen kunnen worden

DEN HAAG (ANP) - Minister Hugo de Jonge denkt dat de GGD'en alles hebben gedaan wat "redelijkerwijs" verwacht kan worden om diefstal van medische gegevens te voorkomen. Als mensen die bij de GGD'en werken doelbewust proberen data te stelen en door te verkopen, is het moeilijk daartegen te beveiligen. "Hier is gewoon sprake van diefstal", zegt de bewindsman.

RTL Nieuws onthulde maandag dat persoonsgegevens uit de GGD-systemen te koop werden aangeboden op chatapp Telegram. Het ging onder meer om namen, adressen en geboortedata. De Jonge is blij dat er inmiddels twee medewerkers van een GGD-callcenter zijn aangehouden.

De minister belooft dat er van alles wordt gedaan om de persoonsgegevens van mensen beter te beschermen. "Alle maatregelen die daarvoor nodig zijn, worden nu getroffen." Op die manier probeert hij ook mensen gerust te stellen die door de diefstal huiverig zijn om zich te laten testen.

Pakkans vergroten

Maar tegen het stelen van de persoonsgegevens had de GGD niet veel meer kunnen doen, denkt De Jonge. "Uiteindelijk denk ik dat diefstal niet voorkomen kan worden. Maar ik denk wel dat je de pakkans groter kunt maken, en de kans op diefstal zo klein mogelijk kunt maken."

Dat het kabinet steken laat vallen bij het beveiligen van zorggegevens, bestrijdt de zorgminister. "Er zijn natuurlijk heel veel gegevens in de zorg. Er werken 1,3 miljoen mensen in de zorg en die werken alle dagen met medische gegevens, kunnen in medische dossiers." Die mensen werken bovendien voor "duizenden, duizenden, duizenden instellingen". Dan gaat er nu eenmaal af en toe wat mis, zegt De Jonge. "Het gaat denk ik juist heel vaak heel goed."

Meer uit Binnenland

Slachtoffers van femicide herdacht bij demonstratie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Voorafgaand aan de Feminist March zijn zondag op de Dam in Amsterdam de namen voorgelezen van slachtoffers van femicide. De lijst werd voorgedragen te midden van vele paren rode hakken, die onder meer Kamerleden doneerden om de vrouwen te herdenken.

23 minuten geleden
Zondag militair vliegtuig naar Oman om mensen terug te halen

DEN HAAG (ANP) - Zondag gaat een Nederlands militair vliegtuig naar Oman om Nederlanders die in het Midden-Oosten vastzitten terug te halen. Dat vliegtuig brengt mensen naar Egypte, meldde minister Dilan Yeşilgöz van Defensie in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

1 uur geleden
Eichelsheim vindt dat defensie te lang was ingericht voor mannen

DEN HAAG (ANP) - Nederlands hoogste militair generaal Onno Eichelsheim vindt het goed dat bij Defensie steeds meer ruimte komt voor vrouwen. Volgens de Commandant der Strijdkrachten is de krijgsmacht te lang alleen ingericht geweest voor mannen, waardoor vrouwen zich minder welkom voelden.

2 uur geleden
Premier Jetten bij Zelensky, ruzie met Orbán hoog op agenda

KYIV (ANP) - Minister-president Rob Jetten is zondag in Oekraïne. De hoogoplopende ruzie die dat land heeft met EU-lidstaat Hongarije is een van de belangrijkste gespreksonderwerpen voor Jetten in zijn overleg met president Volodymyr Zelensky, zei de premier in de trein naar Kyiv.

2 uur geleden
Code geel om dichte mist in delen van het land

DE BILT (ANP) - In meerdere provincies geldt zondagochtend code geel voor dichte mist. Het KNMI geeft de waarschuwing voor Noord- en Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland, Overijssel en Flevoland.

3 uur geleden
Woningen ontruimd om grote brand in restaurant Vught

VUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.

6 uur geleden
Onderzoek naar mogelijke vogelgriep in Wildlands Emmen

EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

14 uur geleden