Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge denkt dat besluit over asielstelsel nog enige weken kost

De Jonge denkt dat besluit over asielstelsel nog enige weken kost

DEN HAAG (ANP) - Het politieke overleg over een toekomstig asielbeleid zal nog enkele weken in beslag gaan nemen, denkt minister Hugo de Jonge (Wonen en Ruimtelijke Ordening). Hij zei na afloop van een nieuw overleg van de top van het kabinet met de meest betrokken bewindslieden dat eind mei waarschijnlijk te vroeg is. "Ik denk dat we meer tijd nodig zullen hebben om er daadwerkelijk uit te komen." Een coalitiebron had eerder gezegd dat de ministerraad op 26 mei vermoedelijk een besluit neemt over migratie- en asielbeleid.

Andere deelnemers wilden niets loslaten over een termijn. Ook asielstaatssecretaris Eric van der Burg wilde er niets over kwijt, ook niet welke maatregelen nu als optie op tafel liggen. "We gaan er met elkaar verder over praten en nemen er de tijd voor", zei Van der Burg. Volgens hem is het overleg wel een nieuwe fase ingegaan, nu premier Mark Rutte en de drie vicepremiers zijn aangeschoven. "Dat betekent dat we richting keuzes maken gaan. We hebben er weer over gesproken en gaan ermee door."

Inhoudelijk wilde hij er niets over zeggen. Volgens bronnen ligt onder meer een systeem op tafel waarbij asielzoekers voortaan een A- of een B-status kunnen krijgen. Hiertussen zit een verschil in de verblijfsstatus. Zo zouden toegelaten vluchtelingen met een B-status minder lang in Nederland mogen blijven dan mensen met een A-status. Van der Burg wilde er niets over zeggen, maar hij blijft "sowieso optimistisch, want iedereen staat in de stand dat we eruit moeten komen met elkaar", aldus de staatssecretaris.

Premier Mark Rutte ontweek vragen. Hij riep alleen dat "we hele goede discussies hebben" en stapte snel zijn auto in.

Meer uit Politiek

Jetten hoopt goede relatie met VK onder Burnham voort te zetten

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt de goede betrekkingen met het Verenigd Koninkrijk onder de nieuwe premier Andy Burnham voort te kunnen zetten. De oud-burgemeester van Manchester werd maandag door koning Charles gevraagd een nieuwe regering te vormen.

11 uur geleden
Jetten gaat niet met Schouten van de Euromast abseilen

ROTTERDAM (ANP) - Minister-president Rob Jetten kan donderdag de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten niet vergezellen als ze van de Euromast gaat abseilen. De reden is dat de agenda van Jetten het niet toestaat aanwezig te zijn, meldt de gemeente Rotterdam.

11 uur geleden
Minister begrijpt dat afsluiting Merwedebrug fikse tegenvaller is

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) begrijpt dat de tijdelijke afsluiting van de Merwedebrug bij Gorinchem een "flinke tegenvaller" voor de transportsector is. Hij hoopt snel meer te kunnen zeggen over hoe het verdergaat, laat hij in een reactie weten.

11 uur geleden
Na verrassende stemming is Nunnely nieuwe wethouder Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is donderdagavond namens D66 wethouder Joan Nunnely geïnstalleerd. Zij kreeg vorige week onverwacht meer stemmen van de gemeenteraad om wethouder te worden dan partijgenoot Eva Heijblom, die als kandidaat was voorgedragen.

4 dagen geleden
Henk Harms mag aan de slag als wethouder in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Haagse kandidaat-wethouder Henk Harms (Hart voor Den Haag) heeft van de Haagse gemeenteraad genoeg stemmen gekregen om tot wethouder benoemd te worden. Dat bleek donderdagavond in een Haagse raadsvergadering waarin ook negen andere wethouders werden benoemd.

4 dagen geleden
Onderteken verklaring met Tata niet, zeiden ambtenaren Financiën

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Financiën adviseerden vorig jaar tegen het ondertekenen van voorlopige afspraken met Tata Steel over verduurzaming. In de deal staat dat de staalfabriek in IJmuiden miljoenen tonnen CO2 minder gaat uitstoten en dat de overheid daar maximaal 2 miljard euro aan meebetaalt.

5 dagen geleden
Sjoerdsma maakt 4 miljoen euro extra vrij voor bestrijding ebola

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt nog eens 4 miljoen euro vrij voor de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda. Het geld is bestemd voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), meldt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag.

5 dagen geleden