Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge: buitenslapers onderstreept hoe groot asielvraagstuk is

De Jonge: buitenslapers onderstreept hoe groot asielvraagstuk is

DEN HAAG (ANP) - Dat er opnieuw honderden mensen buiten hebben geslapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel "onderstreept hoe groot het vraagstuk eigenlijk is, onderstreept ook dat we er nog niet zijn", zei minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) vrijdag.

Volgens het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hebben ongeveer driehonderd mensen in de nacht van donderdag op vrijdag buiten geslapen bij Ter Apel. Er waren elders onvoldoende plekken om ze onder te brengen.

Het kabinet bereikte onlangs een akkoord dat de asielcrisis moet oplossen. Dat er toch nog weer mensen buiten slapen onderstreept volgens De Jonge ook "hoezeer het noodzakelijk is om uitvoering te geven aan die deal". Er is nog een hoop te doen, aldus de bewindsman. Het gaat nog "maanden duren" om alle problemen op te lossen.

Onmacht

"Als je kijkt naar wat er de afgelopen tijd in Ter Apel allemaal niet goed is gegaan, kun je het niet anders zien dan georganiseerde onmacht. Die moet je zien te doorbreken en daarvoor hebben we afspraken gemaakt met gemeenten, provincies en de veiligheidsregio", zei De Jonge.

Of het de afgelopen nacht de laatste nacht was dat er in Ter Apel mensen buiten hebben moeten slapen "durf ik gewoon niet te zeggen", zei De Jonge. "Wel weet ik dat er alles op is gericht de asielopvang op orde te krijgen."

Naar verwachting gaat zaterdag de eerste 'overlooplocatie' in Zoutkamp (gemeente Het Hogeland) open. Daar kunnen maximaal zevenhonderd asielzoekers worden opgevangen. De Jonge wil niet ingaan op de vraag of daarmee de buitenslapers tot het verleden behoren. Hij verwijst daarvoor naar staatssecretaris Eric van der Burg (Asielzaken).

Meer uit Politiek

Brekelmans zet 'grote vraagtekens' bij vredesplan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Ruben Brekelmans heeft "grote vraagtekens" bij "een aantal elementen" van het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne. Welke punten dat precies zijn, wilde de demissionaire VVD-bewindsman niet zeggen.

28 minuten geleden
Kabinet bekijkt gevolgen overname bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat kijken wat de gevolgen zijn als het bedrijf Solvinity, dat onder meer een belangrijke rol speelt bij het gebruik van DigiD, wordt overgenomen door een Amerikaans bedrijf. Het Amerikaanse bedrijf Kyndryl staat op het punt Solvinity over te nemen, meldde de Autoriteit Consument & Markt vrijdag.

39 minuten geleden
Voormalig ASML-baas: Europa handelt te traag bij grote transities

DEN HAAG (ANP) - Voormalig ASML-topman Peter Wennink maakt zich zorgen over het tempo waarin elders in de wereld wordt ingespeeld op grote maatschappelijke veranderingen, zoals digitalisering, vergrijzing, oplopende zorgkosten en de energietransitie. Europa en Nederland blijven daarbij achter, zei hij voor aanvang van een gesprek met informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.

44 minuten geleden
Jetten vindt gesprekken met CDA tot nu toe 'hoopgevend'

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten vindt de gesprekken die hij de afgelopen week voerde met zijn CDA-collega Henri Bontenbal "hoopgevend". Dat heeft hij gezegd voor aanvang van een nieuwe ronde gesprekken onder begeleiding van informateur Sybrand Buma. De twee partijen proberen samen overeenstemming te vinden over een aantal belangrijke onderwerpen.

1 uur geleden
Karremans gaat in december naar China voor overleg over Nexperia

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans gaat in december naar China om de ontwikkelingen rond chipfabrikant Nexperia te bespreken. Dat heeft hij gezegd in Goedemorgen Nederland. Dat een team van ambtenaren eerst is gegaan, noemde hij "heel gebruikelijk".

2 uur geleden
Kabinet wil NPO meer reclame laten uitzenden om bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wil de NPO toestaan 10 procent van de zendtijd aan reclame te besteden, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Dat is nu nog 8 procent. De publieke omroep zou daar volgens de minister 10 miljoen euro meer mee verdienen. Op die manier moet een deel van in totaal 150 miljoen euro aan bezuinigingen worden terugverdiend.

14 uur geleden
D66 en CDA spreken vrijdag over economie en klimaat

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA spreken vrijdag onder begeleiding van informateur Sybrand Buma over economie en klimaat. Net als op andere onderhandelingsdagen schuiven ook experts aan. Partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan onder andere in gesprek met voormalig ASML-topman Peter Wennink, die werkt aan een advies aan het kabinet over het investeringsklimaat.

15 uur geleden