Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge: bouw 37.500 flexwoningen klus, maar noodzakelijk

De Jonge: bouw 37.500 flexwoningen klus, maar noodzakelijk

DEN HAAG (ANP) - De geplande bouw van 37.500 flexwoningen is een "enorme klus", maar het kan en het moet. Dat zei minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) voor de ministerraad. Huurkorting voor slecht geïsoleerde huizen ziet De Jonge niet zitten.

Woningcorporaties en bouwers twijfelen aan de haalbaarheid van het kabinetsplan om eind 2024 37.500 flexwoningen te hebben gerealiseerd, zo blijkt uit een rondgang van de Volkskrant. "Het is een grote taak", erkent De Jonge. De doelstelling voor dit jaar is het bouwen van 7500 flexwoningen; voor zowel 2023 als 2024 gaat het om 15.000 nieuwe flexwoningen. Dat zijn kleine woningen die relatief snel gebouwd kunnen worden. Ze zijn bedoeld voor onder meer starters en statushouders.

"Het zal heel hard werken worden. Maar het punt is: het moet. We hebben meer sociale woningen nodig en we hebben meer betaalbare woningen nodig", zegt De Jonge. "Het modulair bouwen is ook iets nieuws. De bouwcapaciteit is daar nog niet op berekend en daarom willen we maximaal opschalen."

Flexwoningen

Corporaties moeten opdracht voor de plaatsing van flexwoningen geven, maar kunnen dat pas doen als gemeenten locaties ter beschikking stellen. Het kabinet gaat daarover met gemeenten afspraken maken. "Het niet hebben van locaties is een belangrijke showstopper voor het realiseren van zowel sociale woningbouw als flexwoningen. Het is een enorme klus, maar het kan wel."

De Jonge voelt niets voor een huurkorting van slecht geïsoleerde woningen. Daarvoor pleit de Woonbond, die zich ernstig zorgen maakt over de huurstijging van gemiddeld 3 procent dit jaar, zoals het Centraal Bureau voor de Statistiek vrijdag bekend heeft gemaakt. Eind juni zijn tussen kabinet, woningcorporaties en de Woonbond bindende afspraken gemaakt over onder meer de huurstijging; die wordt gekoppeld aan de loonontwikkeling. "Het is belangrijk maximaal rekening te houden met wat mensen overhouden in hun portemonnee", vindt de minister.

Omdat de energieprijzen zo sterk zijn gestegen, wil de Woonbond huurkorting toepassen als een huis slecht is geïsoleerd. "Wat we doen is iets anders", reageert De Jonge. Naast het koopkrachtpakket waarover deze week in de coalitie en het kabinet overeenstemming is bereikt, is met de woningbouwcorporaties afgesproken dat slecht geïsoleerde woningen op kosten van de corporatie worden verbeterd. "Het voordeel van de energierekening landt bij de huurder en de kosten voor de woningverbetering zijn voor de corporatie. Dat is eigenlijk de beste afspraak die je zou kunnen hebben."

Meer uit Binnenland

Jetten na aanval op D66-kantoor: laten ons niet zwijgen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".

20 minuten geleden
Minister Heerma noemt aanval op D66-partijkantoor 'laffe daad'

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."

28 minuten geleden
Verdachte aangehouden voor explosie bij partijkantoor van D66

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.

44 minuten geleden
Explosie bij partijkantoor D66 in Den Haag, geen gewonden

DEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.

1 uur geleden
Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

3 uur geleden
Leider eilanden: Hondius legt niet aan, gaat alleen voor anker

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.

3 uur geleden
Cruisemaatschappij: juiste procedure gevolgd na eerste overlijden

DEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.

3 uur geleden