Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge: bouw 37.500 flexwoningen klus, maar noodzakelijk

De Jonge: bouw 37.500 flexwoningen klus, maar noodzakelijk

DEN HAAG (ANP) - De geplande bouw van 37.500 flexwoningen is een "enorme klus", maar het kan en het moet. Dat zei minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) voor de ministerraad. Huurkorting voor slecht geïsoleerde huizen ziet De Jonge niet zitten.

Woningcorporaties en bouwers twijfelen aan de haalbaarheid van het kabinetsplan om eind 2024 37.500 flexwoningen te hebben gerealiseerd, zo blijkt uit een rondgang van de Volkskrant. "Het is een grote taak", erkent De Jonge. De doelstelling voor dit jaar is het bouwen van 7500 flexwoningen; voor zowel 2023 als 2024 gaat het om 15.000 nieuwe flexwoningen. Dat zijn kleine woningen die relatief snel gebouwd kunnen worden. Ze zijn bedoeld voor onder meer starters en statushouders.

"Het zal heel hard werken worden. Maar het punt is: het moet. We hebben meer sociale woningen nodig en we hebben meer betaalbare woningen nodig", zegt De Jonge. "Het modulair bouwen is ook iets nieuws. De bouwcapaciteit is daar nog niet op berekend en daarom willen we maximaal opschalen."

Flexwoningen

Corporaties moeten opdracht voor de plaatsing van flexwoningen geven, maar kunnen dat pas doen als gemeenten locaties ter beschikking stellen. Het kabinet gaat daarover met gemeenten afspraken maken. "Het niet hebben van locaties is een belangrijke showstopper voor het realiseren van zowel sociale woningbouw als flexwoningen. Het is een enorme klus, maar het kan wel."

De Jonge voelt niets voor een huurkorting van slecht geïsoleerde woningen. Daarvoor pleit de Woonbond, die zich ernstig zorgen maakt over de huurstijging van gemiddeld 3 procent dit jaar, zoals het Centraal Bureau voor de Statistiek vrijdag bekend heeft gemaakt. Eind juni zijn tussen kabinet, woningcorporaties en de Woonbond bindende afspraken gemaakt over onder meer de huurstijging; die wordt gekoppeld aan de loonontwikkeling. "Het is belangrijk maximaal rekening te houden met wat mensen overhouden in hun portemonnee", vindt de minister.

Omdat de energieprijzen zo sterk zijn gestegen, wil de Woonbond huurkorting toepassen als een huis slecht is geïsoleerd. "Wat we doen is iets anders", reageert De Jonge. Naast het koopkrachtpakket waarover deze week in de coalitie en het kabinet overeenstemming is bereikt, is met de woningbouwcorporaties afgesproken dat slecht geïsoleerde woningen op kosten van de corporatie worden verbeterd. "Het voordeel van de energierekening landt bij de huurder en de kosten voor de woningverbetering zijn voor de corporatie. Dat is eigenlijk de beste afspraak die je zou kunnen hebben."

Meer uit Binnenland

Clip van Samuel Welten is meest bekeken video op YouTube

AMSTERDAM (ANP) - De videoclip van het lied Echte liefde is te koop van Samuel Welten was dit jaar de best bekeken muziekvideo op YouTube in Nederland. Het lied, dat in maart werd geüpload, kreeg ruim 5,1 miljoen views. YouTube meldt niet hoeveel daarvan uit Nederland kwamen.

6 uur geleden
Nieuwe poging om koning weer rol te geven in kabinetsformatie

DEN HAAG (ANP) - De SGP doet samen met VVD, CDA, BBB en ChristenUnie een nieuwe poging om de koning weer een rol te geven in het formatieproces. Aanleiding is het gedoe dat opnieuw is ontstaan rond een door de Tweede Kamer aangestelde informateur. D66'er Hans Wijers stapte op nadat een privébericht was uitgelekt waarin hij VVD-leider Dilan Yeşilgöz een feeks noemde.

7 uur geleden
Amsterdam wil hogere meldingsbereidheid antisemitisme

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil de meldingsbereidheid rond antisemitisme vergroten. Dat staat in de dinsdag gepubliceerde Aanpak Antisemitisme. Ook moet er onder meer een Amsterdams-Jiddisch woordenboek komen. Dat "onderstreept niet alleen de langdurige aanwezigheid van de Joodse gemeenschap in de stad, maar ook de diepgaande invloed die zij heeft gehad op de ontwikkeling van de Amsterdamse taal en cultuur".

8 uur geleden
Rapport: samenwerking met buurlanden nodig voor aanpak wasberen

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.

10 uur geleden
Kamer: onderzoek of alle scholen iedereen gelijk behandelen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil onderzoeken hoe elke leerling op school gelijk kan worden behandeld, ongeacht de "levensbeschouwelijke richting" van een school. Dinsdagmiddag werd tot frustratie van de SGP en ChristenUnie een motie van de VVD hiervoor aangenomen. Volgens de christelijke partijen is dit "ongrondwettig en illiberaal" en strijdig met de vrijheid van onderwijs.

10 uur geleden
Circa 3,9 miljard nodig voor woningen van 2030 tot en met 2035

DEN HAAG (ANP) - Voor woningbouw van 2030 tot en met 2035 is naar schatting nog 3,9 miljard euro nodig. Dat heeft adviesbureau Rebel berekend in opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Het geld zou nodig zijn om in die jaren ruim een miljoen woningen te bouwen.

10 uur geleden
Inspectie erkent fouten in onderzoek detentie oud-advocaat Weski

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid geeft toe dat zij fouten maakte in een onderzoek naar de geheime detentielocatie van Inez Weski (70). De voormalige advocate diende in oktober een klacht in tegen de inspectie. Die startte daarop een intern onderzoek.

10 uur geleden