De Jonge: 3 miljoen doses Janssen in tweede kwartaal
DEN HAAG (ANP) - Van het nieuwe coronavaccin van het Nederlandse bedrijf Janssen komen het tweede kwartaal drie miljoen doses beschikbaar voor Nederland. De eerste levering komt in april, daarna in mei en in juni nog meer. Dat zegt zorgminister Hugo de Jonge in een reactie op de goedkeuring door toezichthouder EMA donderdag.
Het ministerie ging in de plannen al uit van deze aantallen. Ondanks berichten over mogelijke leveringsproblemen bij de producent zegt De Jonge nog steeds deze aantallen te verwachten. Het contact met Janssen daarover is goed, zegt hij. In het derde kwartaal gaat de minister uit van zes miljoen Janssen-vaccins en de rest komt in het vierde kwartaal. Van het vaccin is maar één prik nodig.
De Gezondheidsraad zal zich nog buigen over de meest geschikte doelgroep. "We weten dat het over de breedte goed is. Het is een praktisch en bruikbaar vaccin, ook omdat er maar één prik nodig is. Echt Nederlands kun je zeggen. Hier kun je 3 miljoen mensen mee inenten."
Trots
Volgens De Jonge is het "een heel effectief vaccin met hele mooie cijfers", net als de andere vaccins. "Ze leveren echt een grote bijdrage aan het onder controle krijgen van de ziekte." De effectiviteit van een Janssen-prik is ongeveer 80 procent bij mensen van 65 jaar en ouder. Bij de totale groep onderzochte personen is dit rond de 67 procent, aldus het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen donderdag.
De Jonge zegt ontzettend trots te zijn. "We hebben een vierde vaccin dat we aan ons wapenarsenaal kunnen toevoegen, van Nederlandse bodem. Een Leids product. Het is een enorm compliment aan alle mensen bij Janssen en iedereen die daaraan heeft meegewerkt om tot dit product te komen. Het is echt een cadeau dat we vandaag krijgen, het duurt alleen nog eventjes voordat we het kunnen uitpakken."
Meer uit Binnenland
IJSSELSTEIN (ANP) - Bij de ongeregeldheden in IJsselstein zijn zaterdagnacht politieagenten belaagd en met vuurwerk bestookt. Een agent raakte gewond doordat het vuurwerk bij zijn hoofd ontplofte. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis, meldt de politie.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het afnemende draagvlak voor de opvang van asielzoekers is niet los te koppelen van het kabinetsbeleid. Dat zei waarnemend burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren zondag in het tv-programma Buitenhof.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Recente lokale protesten tegen de komst van asielzoekerscentra en -opvang zijn opgestookt door het extreemrechtse netwerk Identitair Verzet (IDV), dat na een stillere periode weer in opkomst is. Dat zegt het onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP). Identitair Verzet is volgens JfP de Nederlandse tak van een internationale, extreemrechtse organisatie, die de stem van de gewone burger kaapt, zonder dat die het in de gaten heeft.
3 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Afgelopen nacht was "bruut" voor IJsselstein, zegt burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente. Relschoppers vernielden daar delen van het stadhuis en het naastgelegen theater. De burgemeester zegt het geweld te verafschuwen.
3 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
4 uur geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
5 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
5 uur geleden