Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge: 3 miljoen doses Janssen in tweede kwartaal

De Jonge: 3 miljoen doses Janssen in tweede kwartaal

DEN HAAG (ANP) - Van het nieuwe coronavaccin van het Nederlandse bedrijf Janssen komen het tweede kwartaal drie miljoen doses beschikbaar voor Nederland. De eerste levering komt in april, daarna in mei en in juni nog meer. Dat zegt zorgminister Hugo de Jonge in een reactie op de goedkeuring door toezichthouder EMA donderdag.

Het ministerie ging in de plannen al uit van deze aantallen. Ondanks berichten over mogelijke leveringsproblemen bij de producent zegt De Jonge nog steeds deze aantallen te verwachten. Het contact met Janssen daarover is goed, zegt hij. In het derde kwartaal gaat de minister uit van zes miljoen Janssen-vaccins en de rest komt in het vierde kwartaal. Van het vaccin is maar één prik nodig.

De Gezondheidsraad zal zich nog buigen over de meest geschikte doelgroep. "We weten dat het over de breedte goed is. Het is een praktisch en bruikbaar vaccin, ook omdat er maar één prik nodig is. Echt Nederlands kun je zeggen. Hier kun je 3 miljoen mensen mee inenten."

Trots

Volgens De Jonge is het "een heel effectief vaccin met hele mooie cijfers", net als de andere vaccins. "Ze leveren echt een grote bijdrage aan het onder controle krijgen van de ziekte." De effectiviteit van een Janssen-prik is ongeveer 80 procent bij mensen van 65 jaar en ouder. Bij de totale groep onderzochte personen is dit rond de 67 procent, aldus het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen donderdag.

De Jonge zegt ontzettend trots te zijn. "We hebben een vierde vaccin dat we aan ons wapenarsenaal kunnen toevoegen, van Nederlandse bodem. Een Leids product. Het is een enorm compliment aan alle mensen bij Janssen en iedereen die daaraan heeft meegewerkt om tot dit product te komen. Het is echt een cadeau dat we vandaag krijgen, het duurt alleen nog eventjes voordat we het kunnen uitpakken."

Meer uit Binnenland

VU koppelt systemen los na hack, mogelijk gevolgen voor onderwijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.

2 uur geleden
Uithoorn plaatst tijdelijk camera's in straat waar azc moet komen

UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.

5 uur geleden
Jetten na aanval op D66-kantoor: laten ons niet zwijgen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".

7 uur geleden
Minister Heerma noemt aanval op D66-partijkantoor 'laffe daad'

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."

7 uur geleden
Verdachte aangehouden voor explosie bij partijkantoor van D66

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.

7 uur geleden
Explosie bij partijkantoor D66 in Den Haag, geen gewonden

DEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.

8 uur geleden
Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

10 uur geleden