De Jonge: 3 miljoen doses Janssen in tweede kwartaal
DEN HAAG (ANP) - Van het nieuwe coronavaccin van het Nederlandse bedrijf Janssen komen het tweede kwartaal drie miljoen doses beschikbaar voor Nederland. De eerste levering komt in april, daarna in mei en in juni nog meer. Dat zegt zorgminister Hugo de Jonge in een reactie op de goedkeuring door toezichthouder EMA donderdag.
Het ministerie ging in de plannen al uit van deze aantallen. Ondanks berichten over mogelijke leveringsproblemen bij de producent zegt De Jonge nog steeds deze aantallen te verwachten. Het contact met Janssen daarover is goed, zegt hij. In het derde kwartaal gaat de minister uit van zes miljoen Janssen-vaccins en de rest komt in het vierde kwartaal. Van het vaccin is maar één prik nodig.
De Gezondheidsraad zal zich nog buigen over de meest geschikte doelgroep. "We weten dat het over de breedte goed is. Het is een praktisch en bruikbaar vaccin, ook omdat er maar één prik nodig is. Echt Nederlands kun je zeggen. Hier kun je 3 miljoen mensen mee inenten."
Trots
Volgens De Jonge is het "een heel effectief vaccin met hele mooie cijfers", net als de andere vaccins. "Ze leveren echt een grote bijdrage aan het onder controle krijgen van de ziekte." De effectiviteit van een Janssen-prik is ongeveer 80 procent bij mensen van 65 jaar en ouder. Bij de totale groep onderzochte personen is dit rond de 67 procent, aldus het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen donderdag.
De Jonge zegt ontzettend trots te zijn. "We hebben een vierde vaccin dat we aan ons wapenarsenaal kunnen toevoegen, van Nederlandse bodem. Een Leids product. Het is een enorm compliment aan alle mensen bij Janssen en iedereen die daaraan heeft meegewerkt om tot dit product te komen. Het is echt een cadeau dat we vandaag krijgen, het duurt alleen nog eventjes voordat we het kunnen uitpakken."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
3 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.
19 uur geleden