De Jong, Wüst en Wijfje pakken WK-tickets, Ter Mors grijpt mis
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette de Jong, Ireen Wüst en Melissa Wijfje hebben in Thialf een WK-ticket op de 1500 meter veroverd. Onder anderen Nederlands schaatskampioene Jorien ter Mors (vijfde) greep mis.
De Jong was bij het kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste op de schaatsmijl met een tijd van 1.54,27. Dat was de beste seizoenstijd voor een Nederlandse rijdster op deze afstand. Wüst, olympisch en wereldkampioene op de 1500 meter, reed de tweede tijd (1.54,98). Wijfje kwam als nummer 3 uit op 1.55,37.
Irene Schouten belandde met een persoonlijk record van 1.55,70 op de vierde plek. Ter Mors, nog niet helemaal hersteld van een enkelblessure, eindigde als vijfde in 1.56,10. Schouten en Ter Mors pakten evenals de top 3 nog wel een startbewijs voor de twee wereldbekers in januari in Thialf.
De beste twee van een gecombineerd klassement van de 1500 en 3000 meter verdienen tickets voor de EK allround, half januari in Heerenveen. De 3000 meter staat zondag op het programma. De Jong is als Nederlands allroundkampioene al zeker van deelname aan de EK allround.
De Jong wist zich vorig seizoen op geen enkele individuele afstand te plaatsen voor de WK afstanden. Mede daarom was de opluchting groot bij de 25-jarige Friezin, die ook nog eens op nieuwe schoenen reed in Thialf. "Dit geeft een heel goed gevoel voor zondag en maandag, want ik ben hier nog lang niet klaar", sprak de rijdster van Jumbo-Visma bij de NOS. "Zo'n sterke 1500 meter heb ik in Thialf nog nooit gereden."
De Jong vond het iets te ver gaan om haar indrukwekkende ritzege in Heerenveen, inclusief een gedurfde voorrangskwestie met Ter Mors bij de baanwissel in de laatste ronde, volledig toe te schrijven aan haar nieuwe schaatsschoenen. "Ik denk dat ik vooral zelf beter ben geworden", zei de nummer 2 van NK afstanden op de 1500 meter. "Met mijn oude schoenen maakte ik gewoon net iets te veel foutjes. Het nieuwe paar is wat stijver en daardoor houd ik wat meer controle over mijn techniek en kan ik al mijn energie kwijt in mijn slag. Soms moet je gewoon wat lef tonen om van materiaal te veranderen."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
48 minuten geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
3 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
3 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
9 uur geleden