Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong wint op NK allround in Thialf ook 3000 meter

De Jong wint op NK allround in Thialf ook 3000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette de Jong gaat na de eerste dag van de NK allround in Heerenveen stevig aan de leiding. De Friese schaatsster van Team Jumbo-Visma schreef de 3000 meter op haar naam met een tijd van 4.00,66. Haar ploeggenote en titelverdedigster Carlijn Achtereekte, olympisch kampioene op deze afstand, eindigde als tweede in 4.02,84. Melissa Wijfje reed de derde tijd: 4.02,87. De Jong won eerder op de dag de 500 meter met een tijd van 38,95.

Bij de NK allround is nog één ticket te verdienen voor de WK allround eind februari in Hamar. De Jong is hiervoor al geplaatst. Ook Ireen Wüst, die dit weekeinde in Thialf meedoet aan de NK sprint, heeft voor de wereldtitelstrijd in Noorwegen al een startbewijs op zak. Indien De Jong voor de tweede keer in haar loopbaan de Nederlandse allroundtitel verovert, gaat het derde en laatste WK-ticket naar de nummer 2 van het eindklassement.

Op zondag rijden de allroundsters nog de 1500 meter en de 5000 meter. De Jong verdedigt op de schaatsmijl een voorsprong van 1,76 seconden op Wijfje, de nummer 2 in de algemene rangschikking. Joy Beune, eveneens van Jumbo-Visma, staat op de derde plek, op ruim 4 seconden van De Jong.

Problemen

De Jong stelde bij de NK afstanden eind december in Heerenveen danig teleur. Ze wist zich niet te kwalificeren voor de EK afstanden, eerder deze maand in Thialf, en de WK afstanden komende maand in Salt Lake City. De Jong worstelde met haar techniek en kreeg daardoor ook mentale problemen. Die lijken gezien haar prestaties zaterdag op de eerste NK-dag grotendeels voorbij.

"De lach is terug op mijn gezicht", liet de Nederlands kampioene van 2016 bij de NOS opgelucht weten. "Het lekkere gevoel op het ijs is terug. Ik heb twee maanden verkeerd geschaatst. Dat gaat natuurlijk in je hoofd zitten. Maar door hard te trainen en voortdurend mijn techniek te herhalen, ben ik er weer bovenop gekomen. Had ik maar zo gereden bij de NK afstanden. Niettemin ben ik heel blij dat ik dit nu weer kan."

Meer uit Sport

Serena ​en ⁠Venus ‌Williams met wildcard in dubbelspel US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennissters Serena ​en ⁠Venus ‌Williams hebben een wildcard gekregen voor het dubbelspel op de US Open. Dat maakte de organisatie woensdag bekend. De laatste keer dat de zussen als duo samenspeelden op het Amerikaanse grandslamtoernooi was in 2022. Ze wonnen het dubbelspel in New York in 1999 en 2009.

28 minuten geleden
Roeister Florijn 'weet niet' waar ze staat voor WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene in de skiff Karolien Florijn weet niet waar ze met haar vorm staat voor de WK roeien in eigen land. Dat zei Florijn in aanloop naar het toernooi op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Na haar gouden medaille in Parijs nam ze een jaar pauze van het roeien om zich te richten op haar studie.

1 uur geleden
Olympisch kampioene Florijn eenvoudig door series op WK roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene Karolien Florijn is woensdag op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eenvoudig door de series op de WK roeien gekomen. In haar skiff ging ze onbedreigd naar de overwinning in haar heat waardoor ze door is naar de kwartfinales van vrijdag.

2 uur geleden
Hockeyster De Waard is nog niet bezig met naderend afscheid

AMSTERDAM (ANP) - Voor hockeyster Xan de Waard zit haar topsportcarrière er over twee wedstrijden op. De international en voormalig aanvoerder van Oranje staat donderdag op het WK in eigen land in de halve finale tegen België en speelt daarna nog de finale of de strijd om het brons. Bezig met haar afscheid is ze niet. "Totaal niet", zegt ze.

3 uur geleden
Bondscoach Oranje weet waar hij hockeysters België pijn moet doen

AMSTERDAM (ANP) - De hockeysters van bondscoach Raoul Ehren zijn volledig fit en klaar voor de halve finale van het wereldkampioenschap donderdag tegen België. Als voormalig bondscoach van de Belgische hockeysters kent hij de tegenstander door en door. "Het gaat om de vorm die we op het veld kunnen laten zien en desnoods in de shoot-outs", kijkt Ehren vooruit.

3 uur geleden
Serena Williams en Alcaraz uitgeschakeld op US Open

NEW YORK (ANP) - Serena Williams en Carlos Alcaraz zijn in de kwartfinale van het gemengd dubbeltoernooi van de US Open uitgeschakeld. Ze verloren van de Zwitserse Belinda Bencic en Flavio Cobolli uit Italië (5-4 4-1).

8 uur geleden
Djokovic en Sabalenka al klaar in gemengd dubbelspel US Open

NEW YORK (ANP/AFP) - De Serviër Novak Djokovic en Aryna Sabalenka uit Belarus zijn al in de eerste ronde van het gemengd dubbelspel op de US Open uitgeschakeld. Het duo verloor met 4-1 2-4 2-10 van de Tsjechische Kateřina Siniaková en de Brit Henry Patten.

21 uur geleden