De Jong wint op NK allround in Thialf ook 3000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette de Jong gaat na de eerste dag van de NK allround in Heerenveen stevig aan de leiding. De Friese schaatsster van Team Jumbo-Visma schreef de 3000 meter op haar naam met een tijd van 4.00,66. Haar ploeggenote en titelverdedigster Carlijn Achtereekte, olympisch kampioene op deze afstand, eindigde als tweede in 4.02,84. Melissa Wijfje reed de derde tijd: 4.02,87. De Jong won eerder op de dag de 500 meter met een tijd van 38,95.
Bij de NK allround is nog één ticket te verdienen voor de WK allround eind februari in Hamar. De Jong is hiervoor al geplaatst. Ook Ireen Wüst, die dit weekeinde in Thialf meedoet aan de NK sprint, heeft voor de wereldtitelstrijd in Noorwegen al een startbewijs op zak. Indien De Jong voor de tweede keer in haar loopbaan de Nederlandse allroundtitel verovert, gaat het derde en laatste WK-ticket naar de nummer 2 van het eindklassement.
Op zondag rijden de allroundsters nog de 1500 meter en de 5000 meter. De Jong verdedigt op de schaatsmijl een voorsprong van 1,76 seconden op Wijfje, de nummer 2 in de algemene rangschikking. Joy Beune, eveneens van Jumbo-Visma, staat op de derde plek, op ruim 4 seconden van De Jong.
Problemen
De Jong stelde bij de NK afstanden eind december in Heerenveen danig teleur. Ze wist zich niet te kwalificeren voor de EK afstanden, eerder deze maand in Thialf, en de WK afstanden komende maand in Salt Lake City. De Jong worstelde met haar techniek en kreeg daardoor ook mentale problemen. Die lijken gezien haar prestaties zaterdag op de eerste NK-dag grotendeels voorbij.
"De lach is terug op mijn gezicht", liet de Nederlands kampioene van 2016 bij de NOS opgelucht weten. "Het lekkere gevoel op het ijs is terug. Ik heb twee maanden verkeerd geschaatst. Dat gaat natuurlijk in je hoofd zitten. Maar door hard te trainen en voortdurend mijn techniek te herhalen, ben ik er weer bovenop gekomen. Had ik maar zo gereden bij de NK afstanden. Niettemin ben ik heel blij dat ik dit nu weer kan."
Meer uit Sport
GAP (ANP) - Het peloton in de Tour de France is vrijdag vertrokken in Gap voor de voorlaatste bergetappe van deze editie. De negentiende etappe gaat over 127,9 kilometer, telt 3500 hoogtemeters en finisht bovenaan de Alpe d'Huez. Zaterdag is het skidorp opnieuw de aankomstplaats, maar dan na een beklimming vanaf de 'achterkant' van de berg over de Col de Sarenne.
22 minuten geledenROME (ANP/DPA) - Pep Guardiola heeft geen zin om bondscoach van Italië te worden. De 55-jarige Spanjaard heeft volgens diverse media, waaronder La Gazzetta dello Sport en het Italiaanse persbureau ANSA, de Italiaanse voetbalbond laten weten dat hij niet beschikbaar is om de opgestapte Gennaro Gattuso op te volgen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime keert in februari terug naar het ABN AMRO Open in Ahoy. Dat meldt de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam. De 25-jarige Canadees, die het evenement in 2022 won, was acht keer eerder aanwezig. Vorig jaar verloor hij de finale van de Australiër Alex de Minaur, die eerder al zijn terugkeer in 2027 bevestigde.
3 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht bij de finaleronde van de World Cup in Sydney Hongarije verslagen. Na de reguliere vier periodes was de stand 11-11, maar het team van bondscoach Evangelos Doudesis nam de strafworpen beter. De eindstand in Sydney was 16-15.
5 uur geledenORCIÈRES-MERLETTE (ANP) - De Ecuadoraan Richard Carapaz heeft de achttiende etappe in de Tour de France van Voiron over een afstand van 185,2 kilometer naar Orcières-Merlette gewonnen. De 33-jarige renner van EF Education-EasyPost ging na een slotklim van 7,1 kilometer op een hoogte van 1825 meter alleen over de streep.
21 uur geledenVOIRON (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn vertrokken voor de eerste van drie bergritten in de Alpen. De etappe voert van Voiron, waar Jasper Philipsen woensdag de sprint won, naar het skioord Orcières-Merlette op een hoogte van 1825 meter.
1 dag geledenVOIRON (ANP) - De Belg Jasper Philipsen heeft in de zeventiende etappe zijn eerste ritzege van deze Tour de France geboekt. Mathieu van der Poel hielp zijn ploeggenoot bij Alpecin - Premier Tech in de sprint in Voiron naar zijn elfde ritzege in totaal in de Ronde van Frankrijk. Olav Kooij werd derde na een spannende finale, achter de Zwitser Mauro Schmid.
1 dag geleden