De Jong wint op NK allround in Thialf ook 3000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette de Jong gaat na de eerste dag van de NK allround in Heerenveen stevig aan de leiding. De Friese schaatsster van Team Jumbo-Visma schreef de 3000 meter op haar naam met een tijd van 4.00,66. Haar ploeggenote en titelverdedigster Carlijn Achtereekte, olympisch kampioene op deze afstand, eindigde als tweede in 4.02,84. Melissa Wijfje reed de derde tijd: 4.02,87. De Jong won eerder op de dag de 500 meter met een tijd van 38,95.
Bij de NK allround is nog één ticket te verdienen voor de WK allround eind februari in Hamar. De Jong is hiervoor al geplaatst. Ook Ireen Wüst, die dit weekeinde in Thialf meedoet aan de NK sprint, heeft voor de wereldtitelstrijd in Noorwegen al een startbewijs op zak. Indien De Jong voor de tweede keer in haar loopbaan de Nederlandse allroundtitel verovert, gaat het derde en laatste WK-ticket naar de nummer 2 van het eindklassement.
Op zondag rijden de allroundsters nog de 1500 meter en de 5000 meter. De Jong verdedigt op de schaatsmijl een voorsprong van 1,76 seconden op Wijfje, de nummer 2 in de algemene rangschikking. Joy Beune, eveneens van Jumbo-Visma, staat op de derde plek, op ruim 4 seconden van De Jong.
Problemen
De Jong stelde bij de NK afstanden eind december in Heerenveen danig teleur. Ze wist zich niet te kwalificeren voor de EK afstanden, eerder deze maand in Thialf, en de WK afstanden komende maand in Salt Lake City. De Jong worstelde met haar techniek en kreeg daardoor ook mentale problemen. Die lijken gezien haar prestaties zaterdag op de eerste NK-dag grotendeels voorbij.
"De lach is terug op mijn gezicht", liet de Nederlands kampioene van 2016 bij de NOS opgelucht weten. "Het lekkere gevoel op het ijs is terug. Ik heb twee maanden verkeerd geschaatst. Dat gaat natuurlijk in je hoofd zitten. Maar door hard te trainen en voortdurend mijn techniek te herhalen, ben ik er weer bovenop gekomen. Had ik maar zo gereden bij de NK afstanden. Niettemin ben ik heel blij dat ik dit nu weer kan."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
41 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Wielrensters Demi Vollering en Lieke Nooijen zijn niet in de buurt gekomen van een medaille op het wereldkampioenschap tijdrijden in Montreal. De Zwitserse Marlen Reusser maakte haar favorietenrol waar en prolongeerde haar titel overtuigend, Vollering werd achtste en Nooijen twaalfde. Met name Vollering gold als kandidate voor het podium na haar eerdere WK-zilver (2024) en -brons (2025).
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de vijfde en laatste etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De 31-jarige Nederlandse wielrenner deed dat na een lange solo in een rit over 175 kilometer van Mersch naar Luxembourg-Limpertsberg.
3 uur geledenSPIELBERG (ANP/AFP) - Motorcoureur Pedro Acosta heeft bij de Grote Prijs van Oostenrijk zijn eerste zege in de MotoGP geboekt. De 22-jarige Spanjaard van KTM liet op de Red Bull Ring in Spielberg zijn landgenoot Jorge Martín en de Italiaan Marco Bezzecchi achter zich.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse atleet Filmon Tesfu is bij de tweede editie van de wereldkampioenschappen wegatletiek op de dertigste plaats geëindigd op de halve marathon. De Zweed Andreas Almgren veroverde in Kopenhagen de wereldtitel.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - Atlete Asayech Ayichew heeft de veertigste editie van de Dam tot Damloop op haar naam geschreven. De 21-jarige Ethiopische verbeterde met een tijd van 50.05 het record van de Noorse hardlooplegende Ingrid Kristiansen, die in 1987 tot een tijd van 50.31 kwam.
9 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Spaanse motorcoureur Jorge Martín (Aprilia) heeft de leiding in de WK-stand in de MotoGP heroverd op Marc Márquez (Ducati). De Spanjaard won zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Oostenrijk voor zijn landgenoot. De Italiaanse nummer 3 in de WK-stand Marco Bezzecchi (Aprilia) werd ook derde in de sprintrace.
1 dag geleden