Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong wint op NK allround in Thialf ook 3000 meter

De Jong wint op NK allround in Thialf ook 3000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette de Jong gaat na de eerste dag van de NK allround in Heerenveen stevig aan de leiding. De Friese schaatsster van Team Jumbo-Visma schreef de 3000 meter op haar naam met een tijd van 4.00,66. Haar ploeggenote en titelverdedigster Carlijn Achtereekte, olympisch kampioene op deze afstand, eindigde als tweede in 4.02,84. Melissa Wijfje reed de derde tijd: 4.02,87. De Jong won eerder op de dag de 500 meter met een tijd van 38,95.

Bij de NK allround is nog één ticket te verdienen voor de WK allround eind februari in Hamar. De Jong is hiervoor al geplaatst. Ook Ireen Wüst, die dit weekeinde in Thialf meedoet aan de NK sprint, heeft voor de wereldtitelstrijd in Noorwegen al een startbewijs op zak. Indien De Jong voor de tweede keer in haar loopbaan de Nederlandse allroundtitel verovert, gaat het derde en laatste WK-ticket naar de nummer 2 van het eindklassement.

Op zondag rijden de allroundsters nog de 1500 meter en de 5000 meter. De Jong verdedigt op de schaatsmijl een voorsprong van 1,76 seconden op Wijfje, de nummer 2 in de algemene rangschikking. Joy Beune, eveneens van Jumbo-Visma, staat op de derde plek, op ruim 4 seconden van De Jong.

Problemen

De Jong stelde bij de NK afstanden eind december in Heerenveen danig teleur. Ze wist zich niet te kwalificeren voor de EK afstanden, eerder deze maand in Thialf, en de WK afstanden komende maand in Salt Lake City. De Jong worstelde met haar techniek en kreeg daardoor ook mentale problemen. Die lijken gezien haar prestaties zaterdag op de eerste NK-dag grotendeels voorbij.

"De lach is terug op mijn gezicht", liet de Nederlands kampioene van 2016 bij de NOS opgelucht weten. "Het lekkere gevoel op het ijs is terug. Ik heb twee maanden verkeerd geschaatst. Dat gaat natuurlijk in je hoofd zitten. Maar door hard te trainen en voortdurend mijn techniek te herhalen, ben ik er weer bovenop gekomen. Had ik maar zo gereden bij de NK afstanden. Niettemin ben ik heel blij dat ik dit nu weer kan."

Meer uit Sport

Formule 1 breidt uit naar tien sprintraces in 2027

LONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco (4-6 juni) is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.

3 uur geleden
US Open-winnaar Zverev in Duits Davis Cup-team tegen Kroatië

DÜSSELDORF (ANP) - US Open-winnaar Alexander Zverev komt dit weekend in actie voor Duitsland in de Davis Cup. Duitsland tennist in Halle tegen Kroatië.

3 uur geleden
Australiër Agius maakt in 2027 debuut in MotoGP

DEN HAAG (ANP) - De Australische motorracer Senna Agius maakt in 2027 de overstap naar de MotoGP. De 20-jarige Agius gaat rijden voor KTM-team Tech3. Hij komt dit seizoen uit in de Moto2.

5 uur geleden
Volleyballers uitgeschakeld op EK na verlies tegen Finland

TAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.

17 uur geleden
Schilder enige Nederlandse genomineerde voor Europees atlete

LAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.

23 uur geleden
Nairobi organiseert in 2029 eerste WK atletiek in Afrika

BOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.

1 dag geleden
Wielrenner Gall stapt na derde plek in Vuelta over naar Lidl-Trek

BAD WIMPFEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Felix Gall verruilt Decathlon CMA CGM voor de Duitse WorldTour-formatie Lidl-Trek. De 28-jarige Oostenrijker eindigde zondag als derde in het klassement van de Ronde van Spanje, achter de Spanjaard Enric Mas en de Sloveen Primož Roglič. Eerder dit jaar werd hij al tweede in de Ronde van Italië.

1 dag geleden