De Jong wint nipt met Barcelona zijn 250e competitiewedstrijd
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 250e competitiewedstrijd tot een goed einde gebracht. De middenvelder won met FC Barcelona de thuiswedstrijd tegen Osasuna met 1-0. Barça klom door de zege naar de derde plaats in LaLiga en heeft 8 punten minder dan koploper Girona.
Barcelona trof Osasuna eerder deze maand in de halve finales van de Spaanse Supercup en won toen met 2-0. De nieuwe zege in het tijdelijke onderkomen op Montjuïc kwam moeizaam tot stand. In de eerste helft was de kopbal van Jules Koundé die net over ging het enige noemenswaardige wapenfeit.
De Jong stond aan de basis van de 1-0 na dik een uur voetballen. Hij schoof de bal over links door naar João Cancelo, die voorgaf en zag dat de nog maar net ingevallen Vitor Roque alert reageerde en de bal in het doel werkte. De 18-jarige Braziliaan maakte zijn eerste goal voor Barcelona.
Osasuna kwam daarna twee keer gevaarlijk dicht bij de gelijkmaker. De ploeg speelde de laatste 25 minuten wel met een man minder, omdat Unai García na zijn tweede gele kaart het veld moest verlaten. Spits Robert Lewandowski scoorde nog in de slotfase voor Barcelona, maar de goal telde niet omdat hij buitenspel stond.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
3 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
6 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
12 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
14 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
15 uur geleden