De Jong wint nipt met Barcelona zijn 250e competitiewedstrijd
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 250e competitiewedstrijd tot een goed einde gebracht. De middenvelder won met FC Barcelona de thuiswedstrijd tegen Osasuna met 1-0. Barça klom door de zege naar de derde plaats in LaLiga en heeft 8 punten minder dan koploper Girona.
Barcelona trof Osasuna eerder deze maand in de halve finales van de Spaanse Supercup en won toen met 2-0. De nieuwe zege in het tijdelijke onderkomen op Montjuïc kwam moeizaam tot stand. In de eerste helft was de kopbal van Jules Koundé die net over ging het enige noemenswaardige wapenfeit.
De Jong stond aan de basis van de 1-0 na dik een uur voetballen. Hij schoof de bal over links door naar João Cancelo, die voorgaf en zag dat de nog maar net ingevallen Vitor Roque alert reageerde en de bal in het doel werkte. De 18-jarige Braziliaan maakte zijn eerste goal voor Barcelona.
Osasuna kwam daarna twee keer gevaarlijk dicht bij de gelijkmaker. De ploeg speelde de laatste 25 minuten wel met een man minder, omdat Unai García na zijn tweede gele kaart het veld moest verlaten. Spits Robert Lewandowski scoorde nog in de slotfase voor Barcelona, maar de goal telde niet omdat hij buitenspel stond.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
5 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
7 uur geleden