De Jong wint nipt met Barcelona zijn 250e competitiewedstrijd
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 250e competitiewedstrijd tot een goed einde gebracht. De middenvelder won met FC Barcelona de thuiswedstrijd tegen Osasuna met 1-0. Barça klom door de zege naar de derde plaats in LaLiga en heeft 8 punten minder dan koploper Girona.
Barcelona trof Osasuna eerder deze maand in de halve finales van de Spaanse Supercup en won toen met 2-0. De nieuwe zege in het tijdelijke onderkomen op Montjuïc kwam moeizaam tot stand. In de eerste helft was de kopbal van Jules Koundé die net over ging het enige noemenswaardige wapenfeit.
De Jong stond aan de basis van de 1-0 na dik een uur voetballen. Hij schoof de bal over links door naar João Cancelo, die voorgaf en zag dat de nog maar net ingevallen Vitor Roque alert reageerde en de bal in het doel werkte. De 18-jarige Braziliaan maakte zijn eerste goal voor Barcelona.
Osasuna kwam daarna twee keer gevaarlijk dicht bij de gelijkmaker. De ploeg speelde de laatste 25 minuten wel met een man minder, omdat Unai García na zijn tweede gele kaart het veld moest verlaten. Spits Robert Lewandowski scoorde nog in de slotfase voor Barcelona, maar de goal telde niet omdat hij buitenspel stond.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft punten verloren in het uitduel met Chelsea. De koploper voetbalde ruim een helft met een speler meer, maar bleef steken op een gelijkspel (1-1).
44 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen AZ met 1-0 gewonnen. De club uit Enschede maakte een einde aan een serie van vijf competitiewedstrijden zonder zege. AZ leed de derde nederlaag op rij in de Eredivisie.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Coach Robin van Persie vond het "totaal onnodig" dat de wedstrijd van Feyenoord tegen Telstar in de slotfase nog spannend werd. De trainer was wel blij en ook opgelucht met de zege na vier nederlagen op rij. "Telstar werd bij een 2-0-achterstand niet echt gevaarlijk, maar ze kwamen er iets vaker 'in'. Dat hadden we beter kunnen voorkomen", zei hij bij ESPN over de aanvallen van Telstar.
2 uur geledenPISA (ANP) - Lautaro Martínez heeft Internazionale aan een uitzege op Pisa geholpen. De Argentijnse spits maakte beide doelpunten voor zijn ploeg (0-2).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft tegen West Ham United een belangrijke zege voor coach Arne Slot geboekt. Na de zware thuisnederlaag tegen PSV in de Champions League (1-4) won de landskampioen in Londen met 2-0.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles en FC Utrecht zijn drie dagen na hun Europese nederlagen tegen respectievelijk VfB Stuttgart en Real Betis in hun onderlinge Eredivisieduel op een 2-2-gelijkspel uitgekomen. De thuisploeg was daar het meest over te spreken; FC Utrecht leidde een kwartier voor tijd nog met 2-0.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - Feyenoord heeft tegen Telstar voor het eerst in vijf wedstrijden weer gewonnen. De Rotterdammers van coach Robin van Persie wonnen in Velsen met 2-1 door een eigen doelpunt van Guus Offerhaus en een treffer van Anis Hadj-Moussa. Kay Tejan scoorde in de slotfase voor Telstar.
3 uur geleden