Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong wint nipt met Barcelona zijn 250e competitiewedstrijd

De Jong wint nipt met Barcelona zijn 250e competitiewedstrijd

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 250e competitiewedstrijd tot een goed einde gebracht. De middenvelder won met FC Barcelona de thuiswedstrijd tegen Osasuna met 1-0. Barça klom door de zege naar de derde plaats in LaLiga en heeft 8 punten minder dan koploper Girona.

Barcelona trof Osasuna eerder deze maand in de halve finales van de Spaanse Supercup en won toen met 2-0. De nieuwe zege in het tijdelijke onderkomen op Montjuïc kwam moeizaam tot stand. In de eerste helft was de kopbal van Jules Koundé die net over ging het enige noemenswaardige wapenfeit.

De Jong stond aan de basis van de 1-0 na dik een uur voetballen. Hij schoof de bal over links door naar João Cancelo, die voorgaf en zag dat de nog maar net ingevallen Vitor Roque alert reageerde en de bal in het doel werkte. De 18-jarige Braziliaan maakte zijn eerste goal voor Barcelona.

Osasuna kwam daarna twee keer gevaarlijk dicht bij de gelijkmaker. De ploeg speelde de laatste 25 minuten wel met een man minder, omdat Unai García na zijn tweede gele kaart het veld moest verlaten. Spits Robert Lewandowski scoorde nog in de slotfase voor Barcelona, maar de goal telde niet omdat hij buitenspel stond.

Meer uit Voetbal

Reserves van Oranje verliezen van tweede keus Oezbekistan

NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.

5 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt eerste duel van de VS op het WK

LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.

6 uur geleden
Koeman: basisplaats tegen Japan wordt kort dag voor Depay

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."

6 uur geleden
Koeman: we krijgen veel kansen, maar scoren te weinig

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.

6 uur geleden
Koeman moet ernst van heupblessure doelman Verbruggen afwachten

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.

6 uur geleden
Aanvalster Miedema heeft knieoperatie ondergaan

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.

6 uur geleden
Van Dijk blij dat Oranje duel met Oezbekistan heeft gewonnen

NEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.

6 uur geleden