Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong verliest van Raonic bij debuut op ABN AMRO Open

De Jong verliest van Raonic bij debuut op ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er bij zijn debuut op het ABN AMRO Open niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken. De nummer 141 van de wereld verloor in twee sets van de Canadees Milos Raonic, ooit de mondiale nummer 3. Het werd 7-6 (5) 6-4.

De sterk serverende Raonic sloeg in de 1 uur en 42 minuten durende partij twintig aces en verloor op zijn eerste opslag slechts 1 punt.

De Jong (23) had in de beginfase moeite om bij te blijven, maar hield toch gelijke tred met de Canadees. Bij 4-4 kreeg hij een uitgelezen kans om een break te forceren, maar hij sloeg een op het oog eenvoudige forehand uit. Het betekende zijn enige breakpoint uit de wedstrijd.

In de tiebreak die niet veel later volgde, sloeg De Jong bij 5-5 een dubbele fout en die misser werd hem fataal. Raonic benutte zijn eerste setpunt.

In de tweede set verloor De Jong bij 4-4 zijn servicegame, waarna Raonic het duel overtuigend uitserveerde. Hij maakte het op zijn eerste matchpoint af.

De Jong, die op het laatste moment een wildcard ontving van toernooidirecteur Richard Krajicek, was een van de drie Nederlanders in het enkelspeltoernooi van het ABN AMRO Open. Tallon Griekspoor speelt zijn eerste partij maandagavond, Botic van de Zandschulp komt woensdag in actie.

De 33-jarige Raonic, de afgelopen jaren veelvuldig geblesseerd, is afgezakt naar plek 309 op de wereldranglijst. Hij had zijn zogenoemde 'protected ranking' ingezet om tot het hoofdtoernooi te worden toegelaten.

Raonic stond in 2016 in de finale van Wimbledon. Hij verloor toen van Andy Murray.

Meer uit Sport

VS verslaan Canada in olympische ijshockeyfinale in extra tijd

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.

2 uur geleden
NOC*NSF wil mislukte ploegenachtervolging 'goed evalueren'

MILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.

2 uur geleden
Cats hoopt na succesvolle Spelen op 'steun in de rug'

MILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.

4 uur geleden
Chef de mission Verheijen: dit waren onze beste Spelen ooit

MILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.

4 uur geleden
Koster wil hordelopen met bobsleeën blijven combineren 

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

5 uur geleden
Atleet Phijffers verbetert Nederlands record 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.

5 uur geleden
Nederland eindigt Spelen met hoogste eindklassering ooit

MILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.

6 uur geleden