De Jong verliest van Raonic bij debuut op ABN AMRO Open
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er bij zijn debuut op het ABN AMRO Open niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken. De nummer 141 van de wereld verloor in twee sets van de Canadees Milos Raonic, ooit de mondiale nummer 3. Het werd 7-6 (5) 6-4.
De sterk serverende Raonic sloeg in de 1 uur en 42 minuten durende partij twintig aces en verloor op zijn eerste opslag slechts 1 punt.
De Jong (23) had in de beginfase moeite om bij te blijven, maar hield toch gelijke tred met de Canadees. Bij 4-4 kreeg hij een uitgelezen kans om een break te forceren, maar hij sloeg een op het oog eenvoudige forehand uit. Het betekende zijn enige breakpoint uit de wedstrijd.
In de tiebreak die niet veel later volgde, sloeg De Jong bij 5-5 een dubbele fout en die misser werd hem fataal. Raonic benutte zijn eerste setpunt.
In de tweede set verloor De Jong bij 4-4 zijn servicegame, waarna Raonic het duel overtuigend uitserveerde. Hij maakte het op zijn eerste matchpoint af.
De Jong, die op het laatste moment een wildcard ontving van toernooidirecteur Richard Krajicek, was een van de drie Nederlanders in het enkelspeltoernooi van het ABN AMRO Open. Tallon Griekspoor speelt zijn eerste partij maandagavond, Botic van de Zandschulp komt woensdag in actie.
De 33-jarige Raonic, de afgelopen jaren veelvuldig geblesseerd, is afgezakt naar plek 309 op de wereldranglijst. Hij had zijn zogenoemde 'protected ranking' ingezet om tot het hoofdtoernooi te worden toegelaten.
Raonic stond in 2016 in de finale van Wimbledon. Hij verloor toen van Andy Murray.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De rake strafcorner in de eerste WK-wedstrijd heeft hockeyster Yibbi Jansen een goed gevoel opgeleverd. De strafcornerspecialiste maakte in de openingswedstrijd van Oranje de tweede treffer tegen Chili (2-0-zege). "Dat is toch wel heel lekker. Je traint er een hoop op en als ie er in zo'n vol stadion ingaat, voelt dat heel goed", zei Jansen.
1 uur geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) ontbreekt zondag door 'lichte fysieke klachten' in de teamfinale bij de EK turnen in Zagreb. Turnbond KNGU meldt in een persbericht geen 'onnodig risico' te willen nemen met het oog op de WK in Rotterdam in oktober dit jaar.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren had zijn hockeysters goed zien spelen in de eerste wedstrijd op het WK in eigen land. De score had volgens hem wel hoger moeten uitvallen. Oranje won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0 van Chili.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het wereldkampioenschap in eigen land begonnen met een zege op Chili. Het team van bondscoach Raoul Ehren won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de EK in Zagreb nipt naast de medailles gegrepen in de toestelfinale op het onderdeel brug. De Volendamse kwam na een gedegen oefening tot 14,200 punten en werd daarmee vierde.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel en Sofie Dokter doen volop mee om de medailles na zes onderdelen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Pauline Hondema heeft de finale bereikt van het verspringen op de EK atletiek in Birmingham. De 26-jarige atlete uit Assendelft eindigde in de kwalificatie als zevende met een afstand van 6,75 meter, goed voor deelname aan de finale op zondag.
5 uur geleden