De Jong verliest van Raonic bij debuut op ABN AMRO Open
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er bij zijn debuut op het ABN AMRO Open niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken. De nummer 141 van de wereld verloor in twee sets van de Canadees Milos Raonic, ooit de mondiale nummer 3. Het werd 7-6 (5) 6-4.
De sterk serverende Raonic sloeg in de 1 uur en 42 minuten durende partij twintig aces en verloor op zijn eerste opslag slechts 1 punt.
De Jong (23) had in de beginfase moeite om bij te blijven, maar hield toch gelijke tred met de Canadees. Bij 4-4 kreeg hij een uitgelezen kans om een break te forceren, maar hij sloeg een op het oog eenvoudige forehand uit. Het betekende zijn enige breakpoint uit de wedstrijd.
In de tiebreak die niet veel later volgde, sloeg De Jong bij 5-5 een dubbele fout en die misser werd hem fataal. Raonic benutte zijn eerste setpunt.
In de tweede set verloor De Jong bij 4-4 zijn servicegame, waarna Raonic het duel overtuigend uitserveerde. Hij maakte het op zijn eerste matchpoint af.
De Jong, die op het laatste moment een wildcard ontving van toernooidirecteur Richard Krajicek, was een van de drie Nederlanders in het enkelspeltoernooi van het ABN AMRO Open. Tallon Griekspoor speelt zijn eerste partij maandagavond, Botic van de Zandschulp komt woensdag in actie.
De 33-jarige Raonic, de afgelopen jaren veelvuldig geblesseerd, is afgezakt naar plek 309 op de wereldranglijst. Hij had zijn zogenoemde 'protected ranking' ingezet om tot het hoofdtoernooi te worden toegelaten.
Raonic stond in 2016 in de finale van Wimbledon. Hij verloor toen van Andy Murray.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP/RTR/DPA) - Vrienden en familie hebben Lewis Hamilton door zijn moeilijkste dagen geholpen, de dagen waarop negatieve gevoelens over zijn overstap naar Ferrari hem somber stemden. "Zij hebben mij gered. Echte mensen die me kennen en nooit aan me hebben getwijfeld", vertelde de 41-jarige Brit over zijn bevrijdende overwinning in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië, de 106e GP-zege in zijn carrière, maar pas de eerste voor Ferrari.
19 minuten geledenLONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Queen's in Londen bereikt. De 30-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de 24-jarige Brit Harry Wendelken: 6-4 7-6 (5).
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen hebben op de World Cup of Darts in Frankfurt de finale bereikt. Het Nederlandse duo was in de halve finales oppermachtig tegen Noord-Ierland en schakelde de titelverdediger uit met 8-2 in legs. Van Gerwen was de man in vorm; hij gooide veelal de beslissende dubbels.
21 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro heeft zondag de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De 22-jarige Mexicaan van UAE Team Emirates klom zondag van plek 3 naar plek 1 in het algemeen klassement met een overtuigende etappezege op het Plateau de Solaison, een klim van de buitencategorie. De Spanjaard Juan Ayuso werd tweede op 1 minuut van Del Toro, net voor Tobias Johannessen uit Noorwegen.
1 dag geledenROSMALEN (ANP) - Kamil Majchrzak heeft op het Libéma Open zijn eerste ATP-zege geboekt. In een boeiende tennisfinale op het gras van Rosmalen versloeg de 30-jarige Pool Alex de Minaur, de nummer 6 van de wereld, in drie sets na een tiebreak: 6-3 2-6 7-6 (5).
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Lewis Hamilton heeft zijn eerste zege voor Ferrari in de Formule 1 geboekt. De Britse zevenvoudig wereldkampioen won de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië dankzij een gewiekste pitstopstrategie.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Belgische wielrenner Jasper Philipsen heeft de tweede editie van de Copenhagen Sprint gewonnen. De sprinter van Alpecin-Premier Tech was in de straten van Kopenhagen sneller dan de Deen Tobias Lund Andresen en de Australiër Sam Welsford. Danny van Poppel was de beste Nederlander op de vijfde plaats, Frits Biesterbos werd zevende.
1 dag geleden