De Jong stopt op doktersadvies als trainer van Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong stopt op doktersadvies als trainer van SC Cambuur. Eind vorig jaar werd een cyste ontdekt in het hoofd van de 58-jarige De Jong.
"Voor veel mensen zal dit nieuws misschien als een verrassing komen, maar het is een besluit waar je natuurlijk lang en goed over nadenkt. Uiteindelijk is gezondheid het allerbelangrijkste en wat ik misschien nog wel belangrijker vindt is mijn verplichting richting de club, staf, spelers en supporters", aldus De Jong.
"Als hoofdtrainer van een Eredivisieclub krijg je geen tijd om volledig te herstellen en daar ga ik nu echt goed de tijd voor nemen. Daarna gaan we kijken wat de toekomst brengt, waarbij een andere rol binnen SC Cambuur zeker tot de mogelijkheden behoort."
De Jong en Cambuur
De Jong werd in 2013 en 2021 kampioen met Cambuur in de Keuken Kampioen Divisie. In 2020 stond hij bovenaan toen het seizoen wegens het coronavirus werd onderbroken. Vorig jaar werd hij met de club negende in de Eredivisie, de hoogste klassering ooit op het hoogste niveau voor de club uit Leeuwarden.
Drie jaar geleden keerde De Jong terug bij Cambuur, waar hij van 2011 tot en met 2016 ook werkzaam was, eerst als assistent van Dwight Lodeweges. Toen Lodeweges de gevoelige overstap naar Heerenveen maakte, volgde De Jong hem op. Hij groeide uit tot een publiekslieveling.
Cyste
Eind 2021 werd bij De Jong een cyste ontdekt en hij kreeg te maken met veel fysieke klachten. In maart van dit jaar bleek dat De Jong niet zou terugkeren op de bank en Dennis Haar maakte het seizoen af.
Pascal Bosschaart en Martijn Barto nemen nu de taken van De Jong voorlopig over. De Friese club zegt op korte termijn op zoek zoek te gaan naar een opvolger. Cambuur staat na tien duels veertiende in de Eredivisie. Zondag is FC Twente de tegenstander.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
41 minuten geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
44 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
7 uur geleden