De Jong stelt Koeman snel gerust en meldt zich fit bij Oranje
ZEIST (ANP) - c is de komende interlandperiode gewoon inzetbaar voor het Nederlands elftal. De middenvelder liet zich zondag halverwege de competitiewedstrijd van FC Barcelona bij Real Sociedad wisselen, maar dat was uit voorzorg.
"Ik had vrij snel contact met Frenkie. Het was duidelijk dat het niet om zijn enkel ging, maar om zijn scheenbeen. Hij appte dat er geen problemen waren. Ik kreeg een appje dat hij er dinsdag bij is", zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
De Jong speelde in september vorig jaar voor het laatst voor Oranje. De oud-Ajacied miste in de zomer het EK door een enkelblessure. Pas in oktober maakte hij zijn rentree. Koeman liet zich in juni kritisch uit over FC Barcelona, dat in de ogen van de bondscoach te snel weer risico met hem had genomen. "Wat mij betreft is de kou wel uit de lucht, maar daar is geen contact over geweest. Het was mijn mening, ik wist hoe de situatie toen met Frenkie was. Daar heeft hij zelf ook genoeg over gezegd. Uiteindelijk bleek dat ook wel, toen hij zeven of acht maanden niet wedstrijdfit was."
Koeman weet niet of hij De Jong zowel tegen Hongarije (zaterdag) als Bosnië en Herzegovina (volgende week dinsdag) laat spelen. "Ik heb wel met Frenkie hierover gesproken. Dat is tussen ons."
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
32 minuten geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
1 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De buitenlandse aandeelhouders van Vitesse hebben volgens de club zelf aan de KNVB gemeld dat zij de raad van commissarissen en directie van Vitesse zouden hebben ontslagen. Vitesse voegt in een verklaring op de eigen website toe dat dit besluit niet rechtsgeldig is.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Dani Carvajal (34) vertrekt na dit seizoen transfervrij bij Real Madrid. Real meldt dat de aanvoerder en de club hebben besloten het "prachtige hoofdstuk" te sluiten. Carvajal had een aflopend contract bij de huidige nummer 2 van Spanje.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen is "verbolgen" over het besluit van de gemeente Edam-Volendam om uitsupporters te weren bij de halve finale van de play-offs om Europees voetbal tussen Ajax en FC Groningen, die donderdag in Volendam plaatsvindt. Groningen heeft het competitiebestuur betaald voetbal ingeschakeld en overweegt stappen te nemen om het besluit aan te vechten.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Bij de wedstrijden van FC Volendam en Ajax in de play-offs, die deze week in Volendam worden afgewerkt, zijn geen uitsupporters welkom. Dat heeft de gemeente Edam-Volendam maandag bekendgemaakt. "Aanleiding zijn de ernstige ongeregeldheden na de verloren wedstrijd van FC Volendam tegen Telstar", aldus de gemeente.
4 uur geleden