De Jong stelt Koeman snel gerust en meldt zich fit bij Oranje
ZEIST (ANP) - c is de komende interlandperiode gewoon inzetbaar voor het Nederlands elftal. De middenvelder liet zich zondag halverwege de competitiewedstrijd van FC Barcelona bij Real Sociedad wisselen, maar dat was uit voorzorg.
"Ik had vrij snel contact met Frenkie. Het was duidelijk dat het niet om zijn enkel ging, maar om zijn scheenbeen. Hij appte dat er geen problemen waren. Ik kreeg een appje dat hij er dinsdag bij is", zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
De Jong speelde in september vorig jaar voor het laatst voor Oranje. De oud-Ajacied miste in de zomer het EK door een enkelblessure. Pas in oktober maakte hij zijn rentree. Koeman liet zich in juni kritisch uit over FC Barcelona, dat in de ogen van de bondscoach te snel weer risico met hem had genomen. "Wat mij betreft is de kou wel uit de lucht, maar daar is geen contact over geweest. Het was mijn mening, ik wist hoe de situatie toen met Frenkie was. Daar heeft hij zelf ook genoeg over gezegd. Uiteindelijk bleek dat ook wel, toen hij zeven of acht maanden niet wedstrijdfit was."
Koeman weet niet of hij De Jong zowel tegen Hongarije (zaterdag) als Bosniƫ en Herzegovina (volgende week dinsdag) laat spelen. "Ik heb wel met Frenkie hierover gesproken. Dat is tussen ons."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
16 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
39 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
53 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
3 uur geleden