De Jong stelt Koeman snel gerust en meldt zich fit bij Oranje
ZEIST (ANP) - c is de komende interlandperiode gewoon inzetbaar voor het Nederlands elftal. De middenvelder liet zich zondag halverwege de competitiewedstrijd van FC Barcelona bij Real Sociedad wisselen, maar dat was uit voorzorg.
"Ik had vrij snel contact met Frenkie. Het was duidelijk dat het niet om zijn enkel ging, maar om zijn scheenbeen. Hij appte dat er geen problemen waren. Ik kreeg een appje dat hij er dinsdag bij is", zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
De Jong speelde in september vorig jaar voor het laatst voor Oranje. De oud-Ajacied miste in de zomer het EK door een enkelblessure. Pas in oktober maakte hij zijn rentree. Koeman liet zich in juni kritisch uit over FC Barcelona, dat in de ogen van de bondscoach te snel weer risico met hem had genomen. "Wat mij betreft is de kou wel uit de lucht, maar daar is geen contact over geweest. Het was mijn mening, ik wist hoe de situatie toen met Frenkie was. Daar heeft hij zelf ook genoeg over gezegd. Uiteindelijk bleek dat ook wel, toen hij zeven of acht maanden niet wedstrijdfit was."
Koeman weet niet of hij De Jong zowel tegen Hongarije (zaterdag) als Bosnië en Herzegovina (volgende week dinsdag) laat spelen. "Ik heb wel met Frenkie hierover gesproken. Dat is tussen ons."
Meer uit Voetbal
NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
13 minuten geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
1 uur geledenORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
15 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
18 uur geleden