De Jong stelt Koeman snel gerust en meldt zich fit bij Oranje
ZEIST (ANP) - c is de komende interlandperiode gewoon inzetbaar voor het Nederlands elftal. De middenvelder liet zich zondag halverwege de competitiewedstrijd van FC Barcelona bij Real Sociedad wisselen, maar dat was uit voorzorg.
"Ik had vrij snel contact met Frenkie. Het was duidelijk dat het niet om zijn enkel ging, maar om zijn scheenbeen. Hij appte dat er geen problemen waren. Ik kreeg een appje dat hij er dinsdag bij is", zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
De Jong speelde in september vorig jaar voor het laatst voor Oranje. De oud-Ajacied miste in de zomer het EK door een enkelblessure. Pas in oktober maakte hij zijn rentree. Koeman liet zich in juni kritisch uit over FC Barcelona, dat in de ogen van de bondscoach te snel weer risico met hem had genomen. "Wat mij betreft is de kou wel uit de lucht, maar daar is geen contact over geweest. Het was mijn mening, ik wist hoe de situatie toen met Frenkie was. Daar heeft hij zelf ook genoeg over gezegd. Uiteindelijk bleek dat ook wel, toen hij zeven of acht maanden niet wedstrijdfit was."
Koeman weet niet of hij De Jong zowel tegen Hongarije (zaterdag) als Bosnië en Herzegovina (volgende week dinsdag) laat spelen. "Ik heb wel met Frenkie hierover gesproken. Dat is tussen ons."
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
8 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
11 uur geleden