Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong snapt dat het spel van Oranje er erg lamlendig uitzag

De Jong snapt dat het spel van Oranje er erg lamlendig uitzag

ENSCHEDE (ANP) - Frenkie de Jong snapt dat het Nederlands elftal na de eerste helft van het verloren duel met Italië (2-3) met een striemend fluitconcert naar de kleedkamer ging. "Ik snap dat het er heel lamlendig uitzag", zei hij. "Maar niemand van ons wilde zijn best niet doen."

Oranje keek bij rust van de troostfinale van de Nations League tegen een achterstand van 0-2 aan in Enschede. Donyell Malen liet tweemaal zijn directe tegenstander Federico Dimarco lopen en geen speler van Oranje ving de linksback van Italië op. Dimarco tekende voor de 0-1 en bereidde de 0-2 van Davide Frattesi voor.

Bondscoach Ronald Koeman zag dat zijn spelers elkaar niet hielpen in de eerste helft. Hij was ook woedend over de inzet waarmee een aantal van hen op het veld stond. In de tweede helft koppelde hij al zijn veldspelers aan een tegenstander. Zo werden ze gedwongen om met hun directe tegenstander mee te lopen.

Spelsysteem

Oranje verloor drie van de vier interlands sinds de terugkeer van Koeman en incasseerde in die duels maar liefst elf tegentreffers. Wellicht moet de nationale ploeg net als onder Louis van Gaal weer met vijf verdedigers gaan spelen. "Iedere trainer heeft zijn eigen idee", antwoordde De Jong. "Maar in eerste instantie draait het om de kwaliteit van de spelers. Wij moeten zorgen dat we goed zijn en dat was vandaag niet zo. Misschien moeten we kleine dingen aanpassen, maar dat moet je aan de trainers vragen. Daar ga ik niet over."

Oranje komt in september weer bij elkaar voor belangrijke duels in de EK-kwalificatie met Griekenland en Ierland. Die landenploegen lijken de grootste concurrenten voor de tweede plaats in de poule, achter het favoriete Frankrijk. "Ik denk dat we nu alles goed moeten analyseren", zei De Jong. "Want tegen Griekenland en Ierland zal het echt veel beter moeten."

Meer uit Voetbal

FC Barcelona haalt Gabriel Jesus als vervanger van Lewandowski

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft eindelijk een opvolger voor de eind juni naar Chicago Fire vertrokken spits Robert Lewandowski. De Spaanse landskampioen neemt Gabriel Jesus over van Arsenal. De 29-jarige Braziliaan ondertekent een contract voor drie seizoenen bij FC Barcelona, dat ook lange tijd bezig was om de Argentijn Julián Álvarez van Atlético Madrid over te nemen. Die club wilde echter niet meewerken aan een overgang.

26 minuten geleden
Hartprobleem houdt Napoli-speler McTominay voorlopig aan de kant

NAPELS (ANP/RTR) - Napoli kan een maand lang niet beschikken over Scott McTominay. De 29-jarige Schotse middenvelder heeft een klein hartprobleem, waarvoor een operatie nodig is.

1 uur geleden
Zuid-Korea kiest ook voor Spanjaard als bondscoach voetballers

SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea heeft Robert Moreno aangesteld als bondscoach. De 48-jarige Spanjaard leidt de Aziaten op interim-basis tot en met november, maakte de Zuid-Koreaanse voetbalbond KFA bekend.

6 uur geleden
Lamine Yamal en Raphinha helpen Barcelona aan ruime zege

BARCELONA (ANP) - Lamine Yamal en Raphinha hebben FC Barcelona aan een ruime zege op Rayo Vallecano geholpen. De aanvallers tekenden allebei voor twee doelpunten tijdens de 5-2-overwinning in het eigen Camp Nou.

14 uur geleden
Titelverdediger Arsenal boekt nipte zege bij Aston Villa

BIRMINGHAM (ANP) - Arsenal heeft ook zijn tweede competitiewedstrijd van het seizoen gewonnen. De regerend kampioen versloeg in Birmingham Aston Villa met 1-0.

16 uur geleden
Opnieuw hoofdrol voor Malen met 2 treffers bij winnend AS Roma

LECCE (ANP) - Donyell Malen heeft opnieuw een hoofdrol opgeëist bij AS Roma. De Oranje-international maakte de eerste twee doelpunten tijdens een 4-0-zege bij Lecce. De aanvaller tekende vorige week tijdens de gewonnen openingswedstrijd tegen Fiorentina (4-0) al voor een hattrick.

18 uur geleden
Messi kondigt afscheid van nationale ploeg Argentinië aan

MIAMI (ANP) - Lionel Messi komt niet meer voor de nationale voetbalploeg van Argentinië uit. De 39-jarige aanvaller van Inter Miami heeft via sociale media zijn afscheid als international aangekondigd. De verloren finale van het WK tegen Spanje in de Verenigde Staten was zijn laatste landenwedstrijd.

22 uur geleden