De Jong snapt dat het spel van Oranje er erg lamlendig uitzag
ENSCHEDE (ANP) - Frenkie de Jong snapt dat het Nederlands elftal na de eerste helft van het verloren duel met Italië (2-3) met een striemend fluitconcert naar de kleedkamer ging. "Ik snap dat het er heel lamlendig uitzag", zei hij. "Maar niemand van ons wilde zijn best niet doen."
Oranje keek bij rust van de troostfinale van de Nations League tegen een achterstand van 0-2 aan in Enschede. Donyell Malen liet tweemaal zijn directe tegenstander Federico Dimarco lopen en geen speler van Oranje ving de linksback van Italië op. Dimarco tekende voor de 0-1 en bereidde de 0-2 van Davide Frattesi voor.
Bondscoach Ronald Koeman zag dat zijn spelers elkaar niet hielpen in de eerste helft. Hij was ook woedend over de inzet waarmee een aantal van hen op het veld stond. In de tweede helft koppelde hij al zijn veldspelers aan een tegenstander. Zo werden ze gedwongen om met hun directe tegenstander mee te lopen.
Spelsysteem
Oranje verloor drie van de vier interlands sinds de terugkeer van Koeman en incasseerde in die duels maar liefst elf tegentreffers. Wellicht moet de nationale ploeg net als onder Louis van Gaal weer met vijf verdedigers gaan spelen. "Iedere trainer heeft zijn eigen idee", antwoordde De Jong. "Maar in eerste instantie draait het om de kwaliteit van de spelers. Wij moeten zorgen dat we goed zijn en dat was vandaag niet zo. Misschien moeten we kleine dingen aanpassen, maar dat moet je aan de trainers vragen. Daar ga ik niet over."
Oranje komt in september weer bij elkaar voor belangrijke duels in de EK-kwalificatie met Griekenland en Ierland. Die landenploegen lijken de grootste concurrenten voor de tweede plaats in de poule, achter het favoriete Frankrijk. "Ik denk dat we nu alles goed moeten analyseren", zei De Jong. "Want tegen Griekenland en Ierland zal het echt veel beter moeten."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het contract van Dies Janse verlengd met een jaar. Dat maakte de Amsterdamse club woensdag bekend. Het contract van de 20-jarige centrale verdediger loopt nu tot en met 2030.
9 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid steunt de spelers die dinsdagavond weigerden mee te doen aan het geven van een boodschap als steun voor de inwoners van Ceuta, de Spaanse exclave in Marokko. Dat zei een vertegenwoordiger van de voetbalclub woensdag tegen persbureau Reuters. Dinsdag droegen de spelers voorafgaand aan de wedstrijd tussen Elche en Real (2-3) een shirt met een boodschap voor de inwoners van de exclave waar eind juli meer dan 70.000 migranten via Marokko binnenkwamen. Kylian Mbappé en Vinícius Júnior maakten de boodschap onleesbaar door hun shirt op te rollen.
40 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - Bologna heeft na vier speelronden in de Italiaanse Serie A trainer Domenico Tedesco ontslagen. De club maakte het nieuws bekend op zijn website. Een opvolger is er al: Raffaele Palladino heeft een contract getekend tot medio 2029.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe bondscoach Jürgen Klopp van het Duitse voetbalelftal laat zeer waarschijnlijk een opvallende speler uit zijn eerste selectie. Hij zal aanvaller Deniz Undav niet oproepen voor de interlands in de Nations League tegen Nederland, Griekenland en Servië. Dat meldt de Duitse tv-zender Sky, zonder een reden te noemen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de selectie per direct versterkt met Yves Bissouma. De 30-jarige Malinese middenvelder was transfervrij nadat zijn contract bij Tottenham Hotspur na vorig seizoen was afgelopen. Hij heeft een contract getekend dat loopt tot medio 2027, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bartina Koeman, de vrouw van Ronald Koeman, is op 65-jarige leeftijd overleden. De voormalig bondscoach maakte het nieuws bekend op zijn Instagram-account. De echtgenote van Koeman leed aan chronische borstkanker. "Met intens verdriet, maar ook met grote trots en liefde, nemen wij afscheid van mijn prachtige vrouw, onze allerliefste mama en oma", schrijft Koeman.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Cody Gakpo was dinsdagavond met een doelpunt belangrijk voor Liverpool in de derde ronde van de League Cup. Op Anfield werd Tottenham Hotspur met 3-1 verslagen. Gakpo scoorde de 2-0.
13 uur geleden