Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong snapt dat het spel van Oranje er erg lamlendig uitzag

De Jong snapt dat het spel van Oranje er erg lamlendig uitzag

ENSCHEDE (ANP) - Frenkie de Jong snapt dat het Nederlands elftal na de eerste helft van het verloren duel met Italië (2-3) met een striemend fluitconcert naar de kleedkamer ging. "Ik snap dat het er heel lamlendig uitzag", zei hij. "Maar niemand van ons wilde zijn best niet doen."

Oranje keek bij rust van de troostfinale van de Nations League tegen een achterstand van 0-2 aan in Enschede. Donyell Malen liet tweemaal zijn directe tegenstander Federico Dimarco lopen en geen speler van Oranje ving de linksback van Italië op. Dimarco tekende voor de 0-1 en bereidde de 0-2 van Davide Frattesi voor.

Bondscoach Ronald Koeman zag dat zijn spelers elkaar niet hielpen in de eerste helft. Hij was ook woedend over de inzet waarmee een aantal van hen op het veld stond. In de tweede helft koppelde hij al zijn veldspelers aan een tegenstander. Zo werden ze gedwongen om met hun directe tegenstander mee te lopen.

Spelsysteem

Oranje verloor drie van de vier interlands sinds de terugkeer van Koeman en incasseerde in die duels maar liefst elf tegentreffers. Wellicht moet de nationale ploeg net als onder Louis van Gaal weer met vijf verdedigers gaan spelen. "Iedere trainer heeft zijn eigen idee", antwoordde De Jong. "Maar in eerste instantie draait het om de kwaliteit van de spelers. Wij moeten zorgen dat we goed zijn en dat was vandaag niet zo. Misschien moeten we kleine dingen aanpassen, maar dat moet je aan de trainers vragen. Daar ga ik niet over."

Oranje komt in september weer bij elkaar voor belangrijke duels in de EK-kwalificatie met Griekenland en Ierland. Die landenploegen lijken de grootste concurrenten voor de tweede plaats in de poule, achter het favoriete Frankrijk. "Ik denk dat we nu alles goed moeten analyseren", zei De Jong. "Want tegen Griekenland en Ierland zal het echt veel beter moeten."

Meer uit Voetbal

Celtic verslaat Hearts en verovert landstitel in Schotland

GLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).

56 minuten geleden
Spits Lewandowski neemt afscheid van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."

3 uur geleden
De Jong mist ook thuisduel van FC Barcelona met Real Betis

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."

3 uur geleden
Reuters: FIFA wil Iran in Istanbul geruststellen over WK

ISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

7 uur geleden
Godts respecteert de keuze van Belgische bondscoach volledig

AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.

7 uur geleden
Trainer Slot voelt geen extra druk na nederlaag van Liverpool

BIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."

8 uur geleden
Liverpool zakt na nederlaag bij Aston Villa naar vijfde plaats

BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.

17 uur geleden