Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong snapt dat het spel van Oranje er erg lamlendig uitzag

De Jong snapt dat het spel van Oranje er erg lamlendig uitzag

ENSCHEDE (ANP) - Frenkie de Jong snapt dat het Nederlands elftal na de eerste helft van het verloren duel met Italië (2-3) met een striemend fluitconcert naar de kleedkamer ging. "Ik snap dat het er heel lamlendig uitzag", zei hij. "Maar niemand van ons wilde zijn best niet doen."

Oranje keek bij rust van de troostfinale van de Nations League tegen een achterstand van 0-2 aan in Enschede. Donyell Malen liet tweemaal zijn directe tegenstander Federico Dimarco lopen en geen speler van Oranje ving de linksback van Italië op. Dimarco tekende voor de 0-1 en bereidde de 0-2 van Davide Frattesi voor.

Bondscoach Ronald Koeman zag dat zijn spelers elkaar niet hielpen in de eerste helft. Hij was ook woedend over de inzet waarmee een aantal van hen op het veld stond. In de tweede helft koppelde hij al zijn veldspelers aan een tegenstander. Zo werden ze gedwongen om met hun directe tegenstander mee te lopen.

Spelsysteem

Oranje verloor drie van de vier interlands sinds de terugkeer van Koeman en incasseerde in die duels maar liefst elf tegentreffers. Wellicht moet de nationale ploeg net als onder Louis van Gaal weer met vijf verdedigers gaan spelen. "Iedere trainer heeft zijn eigen idee", antwoordde De Jong. "Maar in eerste instantie draait het om de kwaliteit van de spelers. Wij moeten zorgen dat we goed zijn en dat was vandaag niet zo. Misschien moeten we kleine dingen aanpassen, maar dat moet je aan de trainers vragen. Daar ga ik niet over."

Oranje komt in september weer bij elkaar voor belangrijke duels in de EK-kwalificatie met Griekenland en Ierland. Die landenploegen lijken de grootste concurrenten voor de tweede plaats in de poule, achter het favoriete Frankrijk. "Ik denk dat we nu alles goed moeten analyseren", zei De Jong. "Want tegen Griekenland en Ierland zal het echt veel beter moeten."

Meer uit Voetbal

Zwitserland houdt zicht op kwartfinales EK na winst op IJsland

BERN (ANP) - Gastland Zwitserland heeft zijn tweede groepswedstrijd op het EK voetbal voor vrouwen gewonnen van IJsland en blijft daarmee kans houden op een plek in de kwartfinales. De interland in Bern eindigde in 2-0 voor de thuisploeg.

3 uur geleden
International Van Dongen kondigt einde voetballoopbaan aan

MONTERREY (ANP) - Merel van Dongen heeft op Instagram het einde van haar professionele voetbalcarrière aangekondigd. De 63-voudig international speelt op 16 juli nog om de Mexicaanse supercup met haar huidige Mexicaanse club Monterrey, maar dan zegt ze het voetbal vaarwel.

3 uur geleden
Noorse voetbalsters ook te sterk voor Finland op EK

SION (ANP) - De Noorse voetbalsters hebben op het EK in Zwitserland hun tweede zege geboekt. Dankzij een laat doelpunt van Caroline Graham Hansen werd Finland met 2-1 verslagen.

6 uur geleden
Martens zinspeelt op einde voetbalcarrière

HILVERSUM (ANP) - Lieke Martens twijfelt of ze haar voetballoopbaan voortzet. Ze liet bij de NOS weten dat ze nog niet heeft getekend bij een club. "Ik ben nog aan het kijken wat ik wil. De prioriteiten zijn wel veranderd", zei de 32-jarige aanvalster, die begin juni haar 160e en laatste interland speelde.

7 uur geleden
Bayern München bevestigt ernstige blessure middenvelder Musiala

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Zoals gevreesd moet Bayern München het lange tijd stellen zonder sterspeler Jamal Musiala. De 22-jarige middenvelder heeft in het duel met Paris Saint-Germain in de kwartfinales van het WK voor clubs een breuk in zijn kuitbeen opgelopen. Dat bevestigde de Zuid-Duitse club zondag op de website.

10 uur geleden
Ook verdedigster Buurman op trainingsveld na wissel uit voorzorg

THUN (ANP) - Verdedigster Veerle Buurman lijkt niet serieus geblesseerd ondanks haar wisselbeurt in de slotfase van het eerste EK-duel in Zwitserland met Wales (3-0). "Dat was uit voorzorg, ik had een klein beetje last. Ik kan er nu nog niks over zeggen, er wordt nog naar gekeken", zei het 19-jarige talent na het duel in Luzern. Buurman meldde zich een dag later met de andere basisspeelsters op het trainingsveld in Thun.

13 uur geleden
Arsenal haalt Spaans international Zubimendi van Real Sociedad

LONDEN (ANP/AFP) - Arsenal heeft zich versterkt met de Spaanse international Martin Zubimendi. De 26-jarige middenvelder komt over van Real Sociedad en tekende een contract voor "meerdere seizoenen" in Londen, zo maakte de club uit de Premier League zondag bekend.

13 uur geleden