De Jong scoort voor winnend FC Barcelona
CÁDIZ (ANP) - Frenkie de Jong heeft met een doelpunt bijgedragen aan de zege van FC Barcelona op Cádiz CF, de hekkensluiter in La Liga: 0-4. De middenvelder opende in de 55e minuut de score uit de rebound, toen hij de bal voor zijn voeten kreeg via doelman Jeremías Ledesma. De Jong kon de bal simpel in het doel schieten.
Net als De Jong had ook Memphis Depay een basisplaats bij FC Barcelona. Trainer Xavi hield topscorer Robert Lewandowski lange tijd op de bank met het oog op de komende confrontatie met Bayern München in de Champions League.
Depay, die dit seizoen nog niet eerder in actie kwam in La Liga, kreeg voor rust wat kansjes, maar was niet scherp genoeg. Lewandowski verving de Nederlandse spits na een klein uur spelen. De Pool had slechts een paar minuten nodig om te scoren. Lewandowski gleed de bal in de 65e minuut vrijstaand in het doel. Hij staat al op zes doelpunten in de competitie.
De wedstrijd lag in de slotfase ruim een half uur stil vanwege een medisch noodgeval bij een fan op de tribune. Cádiz-keeper Ledesma rende naar de kant voor het ophalen van een defibrillator die de hulpverleners op de tribune konden gebruiken. Beide teams gingen daarna naar de kleedkamer en kwamen later terug voor het uitspelen van de resterende 10 minuten. Daarin zorgden de invallers Ansu Fati en Ousmane Dembélé voor de derde en vierde treffer. De Jong speelde het gehele duel mee bij Barcelona.
Cádiz is na vijf competitieduels puntloos en heeft zelfs nog niet gescoord.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
30 minuten geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
6 uur geleden