De Jong rekent af met 'onwaarheden' over blessure en inkomen
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft in een interview op de website van zijn club FC Barcelona afgerekend met geruchten in de Spaanse media. Die beweren dat de geblesseerde middenvelder zich tegen de zin van de club niet heeft laten opereren en dat hij dit seizoen 37 miljoen euro zou verdienen.
"Ik ben tot nog toe stil gebleven, maar wil nu even mijn zegje doen", zegt de international, die al maanden revalideert van een verstuikte rechterenkel. "Het is niet waar dat de club wilde dat ik me zou laten opereren, zoals kranten schreven. Er was geen onenigheid. Iedereen bij de club, de artsen en ik, waren het erover eens dat een operatie niet de beste optie was. En het is ook niet waar dat ik 37 miljoen euro verdien. Dat is een heel groot bedrag en ver verwijderd van wat ik echt verdien."
De Jong heeft sinds het duel met Real Madrid op 22 april niet meer gespeeld. De enkelblessure bleek hardnekkiger dan gedacht en zorgde ervoor dat hij onder meer het EK met het Nederlands elftal miste. Hij geeft aan dat het nu de goede kant op gaat. "Ik heb drie blessures aan dezelfde enkel gehad en ik heb daardoor een beetje een mentaal trauma gekregen. Het is frustrerend voor een speler die leeft voor het voetbal om zo'n lange periode uit de running te zijn, maar ik krijg langzaam mijn vertrouwen terug om de bal hard te trappen en tackles te maken. Ik kom steeds dichter bij een comeback."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
51 minuten geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
55 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
3 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
4 uur geleden