De Jong rekent af met 'onwaarheden' over blessure en inkomen
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft in een interview op de website van zijn club FC Barcelona afgerekend met geruchten in de Spaanse media. Die beweren dat de geblesseerde middenvelder zich tegen de zin van de club niet heeft laten opereren en dat hij dit seizoen 37 miljoen euro zou verdienen.
"Ik ben tot nog toe stil gebleven, maar wil nu even mijn zegje doen", zegt de international, die al maanden revalideert van een verstuikte rechterenkel. "Het is niet waar dat de club wilde dat ik me zou laten opereren, zoals kranten schreven. Er was geen onenigheid. Iedereen bij de club, de artsen en ik, waren het erover eens dat een operatie niet de beste optie was. En het is ook niet waar dat ik 37 miljoen euro verdien. Dat is een heel groot bedrag en ver verwijderd van wat ik echt verdien."
De Jong heeft sinds het duel met Real Madrid op 22 april niet meer gespeeld. De enkelblessure bleek hardnekkiger dan gedacht en zorgde ervoor dat hij onder meer het EK met het Nederlands elftal miste. Hij geeft aan dat het nu de goede kant op gaat. "Ik heb drie blessures aan dezelfde enkel gehad en ik heb daardoor een beetje een mentaal trauma gekregen. Het is frustrerend voor een speler die leeft voor het voetbal om zo'n lange periode uit de running te zijn, maar ik krijg langzaam mijn vertrouwen terug om de bal hard te trappen en tackles te maken. Ik kom steeds dichter bij een comeback."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
8 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
11 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
46 minuten geledenKEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Ronald Koeman geëerd met een tegel op de Walk of Fame van de Eindhovense club. De huidige bondscoach van het Nederlands elftal onthulde de tegel zaterdag voor het thuisduel van PSV met AZ.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Fred Grim noemde de nederlaag van Ajax bij FC Groningen "hard en pijnlijk". Dat zei de coach van Ajax na afloop van de 3-1 in de Euroborg tegen ESPN. "Dit komt wel aan", verzuchtte de oud-doelman na de vierde competitienederlaag van Ajax. "We kijken allemaal in de spiegel. Dat doen we allemaal. De staf ook", aldus Grim op de vraag hoe hij zijn eigen rol ziet.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax heeft zaterdag voor de vierde keer dit seizoen een wedstrijd verloren in de Eredivisie. Het elftal van coach Fred Grim ging in de Euroborg met 3-1 ten onder tegen FC Groningen. Daarmee kwam er voor de Groningers een einde aan een reeks van zes competitienederlagen op rij.
4 uur geleden