De Jong ontbreekt ook tegen Girona bij FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet het ook maandag in de Spaanse competitiewedstrijd tegen Girona FC doen zonder Frenkie de Jong. De 25-jarige middenvelder is nog altijd geblesseerd. De Jong liep drie weken geleden in de slotseconden van de met 2-1 gewonnen topper tegen Real Madrid een hamstringblessure op. Hij miste daardoor de eerste twee EK-kwalificatieduels van het Nederlands elftal.
Zonder De Jong werd Barcelona woensdag in de halve finales van het Spaanse bekertoernooi uitgeschakeld door Real Madrid. De ploeg van trainer Xavi verloor de return in het eigen Camp Nou met 4-0, nadat het met De Jong in de gelederen in Madrid met 1-0 had gewonnen.
Real verloor zaterdag in de Spaanse competitie thuis met 3-2 van Villarreal. Barcelona kan daardoor maandag de voorsprong op de Madrilenen aan kop van La Liga vergroten tot 15 punten. Het duel met middenmoter Girona in Camp Nou begint om 21.00 uur. Naast De Jong ontbreken onder anderen Pedri, Ousmane Dembélé en Andreas Christensen in de selectie van Xavi.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
2 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
4 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
4 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
6 uur geleden