De Jong ontbreekt ook tegen Girona bij FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet het ook maandag in de Spaanse competitiewedstrijd tegen Girona FC doen zonder Frenkie de Jong. De 25-jarige middenvelder is nog altijd geblesseerd. De Jong liep drie weken geleden in de slotseconden van de met 2-1 gewonnen topper tegen Real Madrid een hamstringblessure op. Hij miste daardoor de eerste twee EK-kwalificatieduels van het Nederlands elftal.
Zonder De Jong werd Barcelona woensdag in de halve finales van het Spaanse bekertoernooi uitgeschakeld door Real Madrid. De ploeg van trainer Xavi verloor de return in het eigen Camp Nou met 4-0, nadat het met De Jong in de gelederen in Madrid met 1-0 had gewonnen.
Real verloor zaterdag in de Spaanse competitie thuis met 3-2 van Villarreal. Barcelona kan daardoor maandag de voorsprong op de Madrilenen aan kop van La Liga vergroten tot 15 punten. Het duel met middenmoter Girona in Camp Nou begint om 21.00 uur. Naast De Jong ontbreken onder anderen Pedri, Ousmane Dembélé en Andreas Christensen in de selectie van Xavi.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
8 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
12 uur geleden