De Jong na zege Oranje: leuk om winnend af te sluiten
AMSTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong vond na de overwinning op Noord-Macedonië (3-0) dat Oranje de groepsfase goed had doorstaan. "We hebben alle 9 punten gehaald, dat is goed. Natuurlijk waren we al zeker van de eerste plaats in de groep, maar het is mooi om winnend af te sluiten."
Het was tegen Noord-Macedonië niet altijd een galavoorstelling, bekende de middenvelder bij de NOS. "De eerste 25 minuten waren we heel slordig. Er was veel balverlies, vooral vroeg in de opbouw. Dan krijg je weinig kansen. Gelukkig ging het al snel beter."
"Er was in het verdere verloop van het duel veel beweging", vervolgde De Jong. "Met veel dynamische spelers die de bal willen hebben. Als het dan lukt allemaal, ziet het er heel mooi uit."
Over Donyell Malen, die voorin speelde op de plek van Wout Weghorst, was De Jong positief. "We weten allemaal dat hij goed kan voetballen. Hij is snel, heeft veel dreiging en kan een doelpunt maken. Dat heeft hij ook laten zien vanavond."
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
20 minuten geledenLIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
6 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
16 uur geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
17 uur geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
22 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
23 uur geleden