De Jong na zege Oranje: leuk om winnend af te sluiten
AMSTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong vond na de overwinning op Noord-Macedonië (3-0) dat Oranje de groepsfase goed had doorstaan. "We hebben alle 9 punten gehaald, dat is goed. Natuurlijk waren we al zeker van de eerste plaats in de groep, maar het is mooi om winnend af te sluiten."
Het was tegen Noord-Macedonië niet altijd een galavoorstelling, bekende de middenvelder bij de NOS. "De eerste 25 minuten waren we heel slordig. Er was veel balverlies, vooral vroeg in de opbouw. Dan krijg je weinig kansen. Gelukkig ging het al snel beter."
"Er was in het verdere verloop van het duel veel beweging", vervolgde De Jong. "Met veel dynamische spelers die de bal willen hebben. Als het dan lukt allemaal, ziet het er heel mooi uit."
Over Donyell Malen, die voorin speelde op de plek van Wout Weghorst, was De Jong positief. "We weten allemaal dat hij goed kan voetballen. Hij is snel, heeft veel dreiging en kan een doelpunt maken. Dat heeft hij ook laten zien vanavond."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.
1 uur geledenESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
4 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
16 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
16 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
18 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
19 uur geleden