Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong na angsten rond enkelblessure 'steeds vrijer in hoofd'

De Jong na angsten rond enkelblessure 'steeds vrijer in hoofd'

ZEIST (ANP) - Frenkie de Jong vreesde het afgelopen jaar voor blijvende schade aan zijn enkel. Dat vertelde de 27-jarige speler van FC Barcelona in Zeist aan de verzamelde journalisten, kort voor een training van het Nederlands elftal.

"Ik had wel altijd weer het vertrouwen dat ik zou kunnen gaan voetballen, maar er was wel de onzekerheid van hoelang het zou gaan duren. En wordt de enkel weer zoals die is geweest? Dat heeft wel regelmatig door mijn hoofd gespeeld, alle scenario's eigenlijk wel", aldus De Jong, die in september vorig jaar voor het laatst voor Oranje uitkwam en daarna door die enkelblessure geen interlands meer kon spelen.

De Jong leek op tijd fit voor het EK, maar kort voor het begin van het toernooi moest hij zich toch afmelden. Bondscoach Ronald Koeman uitte kritiek op FC Barcelona, dat te veel risico met hem zou hebben genomen. "Het was wel een zware blessure. We hadden gehoopt het eventueel op te kunnen lossen in een kortere tijd. Dat bleek helaas niet zo te zijn, het had meer tijd nodig", aldus De Jong. "Het is lastig te zeggen dat ik opnieuw geblesseerd raakte doordat ik de keer daarvoor iets te vroeg ben teruggekomen. Dat kan ik wel denken, maar het is niet te bewijzen."

Vrijer

Bij FC Barcelona is De Jong na zijn rentree in oktober de laatste tijd weer een vaste waarde en draagt hij geregeld de aanvoerdersband. Hij is nog niet zo ver dat hij de blessure helemaal achter zich heeft gelaten. "Het voelt nu wel goed eigenlijk, ik heb geen last op trainingen. Ik word steeds vrijer in mijn hoofd, maar het is niet zo dat ik er niet meer aan denk."

In de thuiswedstrijd tegen Hongarije, waarin Oranje zich hoopt te plaatsen voor de kwartfinales van de Nations League, kan De Jong vanaf het begin meedoen. Hij kijkt ernaar uit. "Dat ik het EK miste, was wel zwaar. Eindtoernooien zijn de hoogtepunten uit je carrière", aldus de voormalig speler van Ajax, die voor Koeman nog altijd onomstreden is bij Oranje, zei de bondscoach maandag. "Dat is altijd leuk om te horen van de bondscoach. Het afgelopen jaar zijn er meer goede middenvelders bijgekomen bij Oranje. Dat is alleen maar goed, hoe meer kwaliteit hoe beter. De trainer stelt het team op dat de grootste kans heeft om te winnen. Als speler moet je er zelf voor zorgen dat je bij de basiself zit."

Meer uit Voetbal

Kansas City klaar voor Oranjemars met 25.000 deelnemers

KANSAS CITY (ANP) - Kansas City maakt zich op voor de 'Orange Army'. Lokale media voorspellen dat donderdag zo'n 25.000 mensen deelnemen aan de Oranjemars voor de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Tunesië op het WK.

12 minuten geleden
Colombia slaat laat toe tegen Congo en bereikt volgende ronde WK

GUADALAJARA (ANP) - Colombia heeft bij het wereldkampioenschap voetbal de knock-outfase bereikt. De Zuid-Amerikanen waren in Guadalajara in Mexico met 1-0 te sterk voor de Democratische Republiek Congo, dat het toernooi begon met een knap gelijkspel (1-1) tegen Portugal.

3 uur geleden
Neymar na kuitblessure weer fit en kan tegen Schotland spelen

MIAMI (ANP) - Brazilië kan in de laatste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap tegen Schotland weer beschikken over Neymar. De 34-jarige spits is hersteld van de kuitblessure die hij eind mei opliep.

4 uur geleden
Kroatië schakelt Panama uit met eerste WK-zege in Toronto

TORONTO (ANP) - Kroatië is nog volop in de strijd om een plaats bij de laatste 32 op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het elftal van bondscoach Zlatko Dalić versloeg in de nacht van dinsdag op woensdag Panama met 1-0 door een doelpunt van Ante Budimir.

4 uur geleden
Engelse coach zag nog nooit een team zo goed verdedigen als Ghana

FOXBOROUGH (ANP) - Thomas Tuchel, bondscoach van de Engelse voetballers, maakte tegenstander Ghana dinsdag (plaatselijke tijd) na het doelpuntloze gelijkspel op het wereldkampioenschap complimenten. "Ik heb enorm veel respect voor Ghana. Ze verdedigden met veel vastberadenheid en discipline en leverden een van de meest fysieke verdedigende prestaties die ik ooit van een team heb gezien", zei de Duitser tegen verslaggevers in Foxborough.

4 uur geleden
Franse internationals betuigen medeleven aan bondscoach Deschamps

BOSTON (ANP) - De Franse voetballers hebben hun medeleven betuigd aan Didier Deschamps. De bondscoach verlaat de nationale ploeg op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada tijdelijk om de uitvaart van zijn moeder bij te wonen.

7 uur geleden
Infantino verdedigt drinkpauzes op WK: rustmomenten zijn nodig

NEW YORK (ANP) - Gianni Infantino heeft de drinkpauzes bij het wereldkampioenschap voetbal verdedigd. "De belangrijkste reden is de hitte, maar we moeten ook begrijpen dat in een toernooi als het WK - dat 39 dagen duurt en waarbij teams in die periode mogelijk acht wedstrijden spelen - een rustmoment enorm belangrijk is", zei de FIFA-voorzitter dinsdag (plaatselijke tijd) in gesprek met journalisten in New York.

7 uur geleden