De Jong na angsten rond enkelblessure 'steeds vrijer in hoofd'
ZEIST (ANP) - Frenkie de Jong vreesde het afgelopen jaar voor blijvende schade aan zijn enkel. Dat vertelde de 27-jarige speler van FC Barcelona in Zeist aan de verzamelde journalisten, kort voor een training van het Nederlands elftal.
"Ik had wel altijd weer het vertrouwen dat ik zou kunnen gaan voetballen, maar er was wel de onzekerheid van hoelang het zou gaan duren. En wordt de enkel weer zoals die is geweest? Dat heeft wel regelmatig door mijn hoofd gespeeld, alle scenario's eigenlijk wel", aldus De Jong, die in september vorig jaar voor het laatst voor Oranje uitkwam en daarna door die enkelblessure geen interlands meer kon spelen.
De Jong leek op tijd fit voor het EK, maar kort voor het begin van het toernooi moest hij zich toch afmelden. Bondscoach Ronald Koeman uitte kritiek op FC Barcelona, dat te veel risico met hem zou hebben genomen. "Het was wel een zware blessure. We hadden gehoopt het eventueel op te kunnen lossen in een kortere tijd. Dat bleek helaas niet zo te zijn, het had meer tijd nodig", aldus De Jong. "Het is lastig te zeggen dat ik opnieuw geblesseerd raakte doordat ik de keer daarvoor iets te vroeg ben teruggekomen. Dat kan ik wel denken, maar het is niet te bewijzen."
Vrijer
Bij FC Barcelona is De Jong na zijn rentree in oktober de laatste tijd weer een vaste waarde en draagt hij geregeld de aanvoerdersband. Hij is nog niet zo ver dat hij de blessure helemaal achter zich heeft gelaten. "Het voelt nu wel goed eigenlijk, ik heb geen last op trainingen. Ik word steeds vrijer in mijn hoofd, maar het is niet zo dat ik er niet meer aan denk."
In de thuiswedstrijd tegen Hongarije, waarin Oranje zich hoopt te plaatsen voor de kwartfinales van de Nations League, kan De Jong vanaf het begin meedoen. Hij kijkt ernaar uit. "Dat ik het EK miste, was wel zwaar. Eindtoernooien zijn de hoogtepunten uit je carrière", aldus de voormalig speler van Ajax, die voor Koeman nog altijd onomstreden is bij Oranje, zei de bondscoach maandag. "Dat is altijd leuk om te horen van de bondscoach. Het afgelopen jaar zijn er meer goede middenvelders bijgekomen bij Oranje. Dat is alleen maar goed, hoe meer kwaliteit hoe beter. De trainer stelt het team op dat de grootste kans heeft om te winnen. Als speler moet je er zelf voor zorgen dat je bij de basiself zit."
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
5 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
7 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
10 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
12 uur geleden