De Jong na angsten rond enkelblessure 'steeds vrijer in hoofd'
ZEIST (ANP) - Frenkie de Jong vreesde het afgelopen jaar voor blijvende schade aan zijn enkel. Dat vertelde de 27-jarige speler van FC Barcelona in Zeist aan de verzamelde journalisten, kort voor een training van het Nederlands elftal.
"Ik had wel altijd weer het vertrouwen dat ik zou kunnen gaan voetballen, maar er was wel de onzekerheid van hoelang het zou gaan duren. En wordt de enkel weer zoals die is geweest? Dat heeft wel regelmatig door mijn hoofd gespeeld, alle scenario's eigenlijk wel", aldus De Jong, die in september vorig jaar voor het laatst voor Oranje uitkwam en daarna door die enkelblessure geen interlands meer kon spelen.
De Jong leek op tijd fit voor het EK, maar kort voor het begin van het toernooi moest hij zich toch afmelden. Bondscoach Ronald Koeman uitte kritiek op FC Barcelona, dat te veel risico met hem zou hebben genomen. "Het was wel een zware blessure. We hadden gehoopt het eventueel op te kunnen lossen in een kortere tijd. Dat bleek helaas niet zo te zijn, het had meer tijd nodig", aldus De Jong. "Het is lastig te zeggen dat ik opnieuw geblesseerd raakte doordat ik de keer daarvoor iets te vroeg ben teruggekomen. Dat kan ik wel denken, maar het is niet te bewijzen."
Vrijer
Bij FC Barcelona is De Jong na zijn rentree in oktober de laatste tijd weer een vaste waarde en draagt hij geregeld de aanvoerdersband. Hij is nog niet zo ver dat hij de blessure helemaal achter zich heeft gelaten. "Het voelt nu wel goed eigenlijk, ik heb geen last op trainingen. Ik word steeds vrijer in mijn hoofd, maar het is niet zo dat ik er niet meer aan denk."
In de thuiswedstrijd tegen Hongarije, waarin Oranje zich hoopt te plaatsen voor de kwartfinales van de Nations League, kan De Jong vanaf het begin meedoen. Hij kijkt ernaar uit. "Dat ik het EK miste, was wel zwaar. Eindtoernooien zijn de hoogtepunten uit je carrière", aldus de voormalig speler van Ajax, die voor Koeman nog altijd onomstreden is bij Oranje, zei de bondscoach maandag. "Dat is altijd leuk om te horen van de bondscoach. Het afgelopen jaar zijn er meer goede middenvelders bijgekomen bij Oranje. Dat is alleen maar goed, hoe meer kwaliteit hoe beter. De trainer stelt het team op dat de grootste kans heeft om te winnen. Als speler moet je er zelf voor zorgen dat je bij de basiself zit."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
9 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
14 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
1 dag geleden