De Jong na angsten rond enkelblessure 'steeds vrijer in hoofd'
ZEIST (ANP) - Frenkie de Jong vreesde het afgelopen jaar voor blijvende schade aan zijn enkel. Dat vertelde de 27-jarige speler van FC Barcelona in Zeist aan de verzamelde journalisten, kort voor een training van het Nederlands elftal.
"Ik had wel altijd weer het vertrouwen dat ik zou kunnen gaan voetballen, maar er was wel de onzekerheid van hoelang het zou gaan duren. En wordt de enkel weer zoals die is geweest? Dat heeft wel regelmatig door mijn hoofd gespeeld, alle scenario's eigenlijk wel", aldus De Jong, die in september vorig jaar voor het laatst voor Oranje uitkwam en daarna door die enkelblessure geen interlands meer kon spelen.
De Jong leek op tijd fit voor het EK, maar kort voor het begin van het toernooi moest hij zich toch afmelden. Bondscoach Ronald Koeman uitte kritiek op FC Barcelona, dat te veel risico met hem zou hebben genomen. "Het was wel een zware blessure. We hadden gehoopt het eventueel op te kunnen lossen in een kortere tijd. Dat bleek helaas niet zo te zijn, het had meer tijd nodig", aldus De Jong. "Het is lastig te zeggen dat ik opnieuw geblesseerd raakte doordat ik de keer daarvoor iets te vroeg ben teruggekomen. Dat kan ik wel denken, maar het is niet te bewijzen."
Vrijer
Bij FC Barcelona is De Jong na zijn rentree in oktober de laatste tijd weer een vaste waarde en draagt hij geregeld de aanvoerdersband. Hij is nog niet zo ver dat hij de blessure helemaal achter zich heeft gelaten. "Het voelt nu wel goed eigenlijk, ik heb geen last op trainingen. Ik word steeds vrijer in mijn hoofd, maar het is niet zo dat ik er niet meer aan denk."
In de thuiswedstrijd tegen Hongarije, waarin Oranje zich hoopt te plaatsen voor de kwartfinales van de Nations League, kan De Jong vanaf het begin meedoen. Hij kijkt ernaar uit. "Dat ik het EK miste, was wel zwaar. Eindtoernooien zijn de hoogtepunten uit je carrière", aldus de voormalig speler van Ajax, die voor Koeman nog altijd onomstreden is bij Oranje, zei de bondscoach maandag. "Dat is altijd leuk om te horen van de bondscoach. Het afgelopen jaar zijn er meer goede middenvelders bijgekomen bij Oranje. Dat is alleen maar goed, hoe meer kwaliteit hoe beter. De trainer stelt het team op dat de grootste kans heeft om te winnen. Als speler moet je er zelf voor zorgen dat je bij de basiself zit."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
14 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
17 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
17 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
17 uur geleden