Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong na angsten rond enkelblessure 'steeds vrijer in hoofd'

De Jong na angsten rond enkelblessure 'steeds vrijer in hoofd'

ZEIST (ANP) - Frenkie de Jong vreesde het afgelopen jaar voor blijvende schade aan zijn enkel. Dat vertelde de 27-jarige speler van FC Barcelona in Zeist aan de verzamelde journalisten, kort voor een training van het Nederlands elftal.

"Ik had wel altijd weer het vertrouwen dat ik zou kunnen gaan voetballen, maar er was wel de onzekerheid van hoelang het zou gaan duren. En wordt de enkel weer zoals die is geweest? Dat heeft wel regelmatig door mijn hoofd gespeeld, alle scenario's eigenlijk wel", aldus De Jong, die in september vorig jaar voor het laatst voor Oranje uitkwam en daarna door die enkelblessure geen interlands meer kon spelen.

De Jong leek op tijd fit voor het EK, maar kort voor het begin van het toernooi moest hij zich toch afmelden. Bondscoach Ronald Koeman uitte kritiek op FC Barcelona, dat te veel risico met hem zou hebben genomen. "Het was wel een zware blessure. We hadden gehoopt het eventueel op te kunnen lossen in een kortere tijd. Dat bleek helaas niet zo te zijn, het had meer tijd nodig", aldus De Jong. "Het is lastig te zeggen dat ik opnieuw geblesseerd raakte doordat ik de keer daarvoor iets te vroeg ben teruggekomen. Dat kan ik wel denken, maar het is niet te bewijzen."

Vrijer

Bij FC Barcelona is De Jong na zijn rentree in oktober de laatste tijd weer een vaste waarde en draagt hij geregeld de aanvoerdersband. Hij is nog niet zo ver dat hij de blessure helemaal achter zich heeft gelaten. "Het voelt nu wel goed eigenlijk, ik heb geen last op trainingen. Ik word steeds vrijer in mijn hoofd, maar het is niet zo dat ik er niet meer aan denk."

In de thuiswedstrijd tegen Hongarije, waarin Oranje zich hoopt te plaatsen voor de kwartfinales van de Nations League, kan De Jong vanaf het begin meedoen. Hij kijkt ernaar uit. "Dat ik het EK miste, was wel zwaar. Eindtoernooien zijn de hoogtepunten uit je carrière", aldus de voormalig speler van Ajax, die voor Koeman nog altijd onomstreden is bij Oranje, zei de bondscoach maandag. "Dat is altijd leuk om te horen van de bondscoach. Het afgelopen jaar zijn er meer goede middenvelders bijgekomen bij Oranje. Dat is alleen maar goed, hoe meer kwaliteit hoe beter. De trainer stelt het team op dat de grootste kans heeft om te winnen. Als speler moet je er zelf voor zorgen dat je bij de basiself zit."

Meer uit Voetbal

Pirlo niet langer kandidaat voor functie bondscoach van Italië

ROME (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt niet de nieuwe bondscoach van Italië. Dat meldt de 47-jarige oud-voetballer op Instagram.

1 uur geleden
FIFA-voorzitter beschuldigt WK-critici in brief van haatzaaien

ZÜRICH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft fel gereageerd op critici van het WK voetbal en hen beschuldigd van het verspreiden van haat en valse verhalen. Hij verdedigt in een open brief het toernooi als een succes dat eenheid, veiligheid en inclusiviteit vierde.

3 uur geleden
FC Utrecht raakt aanvaller Rodríguez kwijt aan Deportivo Alavés

UTRECHT (ANP) - Miguel Rodríguez vertrekt na twee seizoenen bij FC Utrecht. De 23-jarige Spaanse buitenspeler keert terug naar zijn eigen land en gaat daar spelen voor Deportivo Alavés, dat afgelopen seizoen op het hoogste niveau als veertiende eindigde.

3 uur geleden
Sloveense scheidsrechter WK-finale beëindigt loopbaan

MARIBOR (ANP/DPA) - Slavko Vinčić beëindigt zijn loopbaan als scheidsrechter. De 46-jarige Sloveen heeft dat besloten een week nadat hij de finale op het wereldkampioenschap tussen Spanje en Argentinië leidde.

4 uur geleden
Doelman Courtois juicht komst Van Bommel als bondscoach toe

BRUSSEL (ANP/RTR) - Thibaut Courtois is blij met Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Belgische voetballers. Dat zei de doelman van Real Madrid tegen journalisten tijdens een sponsorevenement.

19 uur geleden
Feyenoord wint in voorbereiding ook van Rayo Vallecano

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is nog altijd ongeslagen tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won in De Kuip met 2-1 van het Spaanse Rayo Vallecano.

19 uur geleden
Ajax boekt tussen Europese duels door oefenzege op Burnley

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft tussen de twee duels met FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League door een zege geboekt in een oefenwedstrijd met Burnley. De formatie van de nieuwe trainer Míchel won thuis met 2-1 van de uit de Premier League gedegradeerde Engelsen.

21 uur geleden