Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong miste in slotfase beetje persoonlijkheid bij Oranje

De Jong miste in slotfase beetje persoonlijkheid bij Oranje

PODGORICA (ANP) - Met het gezicht op onweer kwam Frenkie de Jong na het gelijkspel van het Nederlands elftal bij Montenegro (2-2) de kleedkamer van het Gradski-stadion van Podgorica uitlopen. "Dit was zo onnodig", mopperde hij. "Dit is echt balen."

Oranje leek hard op weg naar het WK in Qatar, met een voorsprong van 2-0. Een zege op Montenegro was voldoende voor een terugkeer op het hoogste podium, na het verrassende gelijkspel van Noorwegen eerder op zaterdag tegen Letland (0-0). Maar in de slotfase ging bijna alles fout voor Oranje. Ilija Vukotic tekende in de 82e minuut voor de 1-2 en Nikola Vujnovic profiteerde 4 minuten later van onzeker ingrijpen van Daley Blind (2-2).

Frenkie de Jong was bij de 1-2 al gewisseld, net als Donyell Malen, Arnaut Danjuma Groeneveld, Georginio Wijnaldum en Stefan de Vrij. Hij zag vanaf de zijkant hoe Oranje ineen stortte. "Ik vond ons de hele wedstrijd al niet heel goed spelen", zei hij. "We leden te veel balverlies en waren slordig. Maar bij de 0-2 had het gedaan moeten zijn. We zijn geen ploeg die de ballen het stadion uitschiet. Maar we hadden de bal wel in de ploeg moeten houden. Ik miste bij de 1-2 ook een beetje persoonlijkheid. We lieten het te ver komen."

Oranje heeft nu dinsdag een gelijkspel nodig voor een rechtstreeks ticket voor het WK in Qatar. "Dat kan natuurlijk nog steeds", zei De Jong. "We moeten in een lege Kuip spelen, maar ik zie het toch nog steeds als een thuiswedstrijd. Nu moeten we dinsdag het WK maar veiligstellen."

Meer uit Voetbal

PSV begint bekertoernooi met eenvoudige zege op GVVV

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.

2 uur geleden
FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

4 uur geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

5 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

7 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

8 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

9 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

10 uur geleden