Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong miste in slotfase beetje persoonlijkheid bij Oranje

De Jong miste in slotfase beetje persoonlijkheid bij Oranje

PODGORICA (ANP) - Met het gezicht op onweer kwam Frenkie de Jong na het gelijkspel van het Nederlands elftal bij Montenegro (2-2) de kleedkamer van het Gradski-stadion van Podgorica uitlopen. "Dit was zo onnodig", mopperde hij. "Dit is echt balen."

Oranje leek hard op weg naar het WK in Qatar, met een voorsprong van 2-0. Een zege op Montenegro was voldoende voor een terugkeer op het hoogste podium, na het verrassende gelijkspel van Noorwegen eerder op zaterdag tegen Letland (0-0). Maar in de slotfase ging bijna alles fout voor Oranje. Ilija Vukotic tekende in de 82e minuut voor de 1-2 en Nikola Vujnovic profiteerde 4 minuten later van onzeker ingrijpen van Daley Blind (2-2).

Frenkie de Jong was bij de 1-2 al gewisseld, net als Donyell Malen, Arnaut Danjuma Groeneveld, Georginio Wijnaldum en Stefan de Vrij. Hij zag vanaf de zijkant hoe Oranje ineen stortte. "Ik vond ons de hele wedstrijd al niet heel goed spelen", zei hij. "We leden te veel balverlies en waren slordig. Maar bij de 0-2 had het gedaan moeten zijn. We zijn geen ploeg die de ballen het stadion uitschiet. Maar we hadden de bal wel in de ploeg moeten houden. Ik miste bij de 1-2 ook een beetje persoonlijkheid. We lieten het te ver komen."

Oranje heeft nu dinsdag een gelijkspel nodig voor een rechtstreeks ticket voor het WK in Qatar. "Dat kan natuurlijk nog steeds", zei De Jong. "We moeten in een lege Kuip spelen, maar ik zie het toch nog steeds als een thuiswedstrijd. Nu moeten we dinsdag het WK maar veiligstellen."

Meer uit Voetbal

Sparta Rotterdam boekt moeizame uitzege op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.

9 minuten geleden
Fortuna Sittard behaalt spectaculaire zege op AZ

SITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.

9 minuten geleden
Koploper FC Barcelona wint ook uitduel met nummer 4 Villarreal

VILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.

10 minuten geleden
Wellenreuther voorkomt met tien reddingen nederlaag Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.

1 uur geleden
Aanvoerder Pröpper baalt van gelijkspel van FC Twente in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."

1 uur geleden
Feyenoord knokt zich met gelijkspel naar winterstop

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.

2 uur geleden
Feyenoord speelt gelijk tegen FC Twente

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de eerste helft van het seizoen afgesloten met een gelijkspel tegen FC Twente (1-1). De ploeg van Robin van Persie zag de achterstand op koploper PSV groeien naar 11 punten. Feyenoord heeft 5 punten meer dan het als derde geklasseerde Ajax.

2 uur geleden