De Jong miste in slotfase beetje persoonlijkheid bij Oranje
PODGORICA (ANP) - Met het gezicht op onweer kwam Frenkie de Jong na het gelijkspel van het Nederlands elftal bij Montenegro (2-2) de kleedkamer van het Gradski-stadion van Podgorica uitlopen. "Dit was zo onnodig", mopperde hij. "Dit is echt balen."
Oranje leek hard op weg naar het WK in Qatar, met een voorsprong van 2-0. Een zege op Montenegro was voldoende voor een terugkeer op het hoogste podium, na het verrassende gelijkspel van Noorwegen eerder op zaterdag tegen Letland (0-0). Maar in de slotfase ging bijna alles fout voor Oranje. Ilija Vukotic tekende in de 82e minuut voor de 1-2 en Nikola Vujnovic profiteerde 4 minuten later van onzeker ingrijpen van Daley Blind (2-2).
Frenkie de Jong was bij de 1-2 al gewisseld, net als Donyell Malen, Arnaut Danjuma Groeneveld, Georginio Wijnaldum en Stefan de Vrij. Hij zag vanaf de zijkant hoe Oranje ineen stortte. "Ik vond ons de hele wedstrijd al niet heel goed spelen", zei hij. "We leden te veel balverlies en waren slordig. Maar bij de 0-2 had het gedaan moeten zijn. We zijn geen ploeg die de ballen het stadion uitschiet. Maar we hadden de bal wel in de ploeg moeten houden. Ik miste bij de 1-2 ook een beetje persoonlijkheid. We lieten het te ver komen."
Oranje heeft nu dinsdag een gelijkspel nodig voor een rechtstreeks ticket voor het WK in Qatar. "Dat kan natuurlijk nog steeds", zei De Jong. "We moeten in een lege Kuip spelen, maar ik zie het toch nog steeds als een thuiswedstrijd. Nu moeten we dinsdag het WK maar veiligstellen."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
48 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
50 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
7 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
9 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
21 uur geleden