De Jong miste in slotfase beetje persoonlijkheid bij Oranje
PODGORICA (ANP) - Met het gezicht op onweer kwam Frenkie de Jong na het gelijkspel van het Nederlands elftal bij Montenegro (2-2) de kleedkamer van het Gradski-stadion van Podgorica uitlopen. "Dit was zo onnodig", mopperde hij. "Dit is echt balen."
Oranje leek hard op weg naar het WK in Qatar, met een voorsprong van 2-0. Een zege op Montenegro was voldoende voor een terugkeer op het hoogste podium, na het verrassende gelijkspel van Noorwegen eerder op zaterdag tegen Letland (0-0). Maar in de slotfase ging bijna alles fout voor Oranje. Ilija Vukotic tekende in de 82e minuut voor de 1-2 en Nikola Vujnovic profiteerde 4 minuten later van onzeker ingrijpen van Daley Blind (2-2).
Frenkie de Jong was bij de 1-2 al gewisseld, net als Donyell Malen, Arnaut Danjuma Groeneveld, Georginio Wijnaldum en Stefan de Vrij. Hij zag vanaf de zijkant hoe Oranje ineen stortte. "Ik vond ons de hele wedstrijd al niet heel goed spelen", zei hij. "We leden te veel balverlies en waren slordig. Maar bij de 0-2 had het gedaan moeten zijn. We zijn geen ploeg die de ballen het stadion uitschiet. Maar we hadden de bal wel in de ploeg moeten houden. Ik miste bij de 1-2 ook een beetje persoonlijkheid. We lieten het te ver komen."
Oranje heeft nu dinsdag een gelijkspel nodig voor een rechtstreeks ticket voor het WK in Qatar. "Dat kan natuurlijk nog steeds", zei De Jong. "We moeten in een lege Kuip spelen, maar ik zie het toch nog steeds als een thuiswedstrijd. Nu moeten we dinsdag het WK maar veiligstellen."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
5 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
20 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
21 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 dag geleden