De Jong met Sevilla in slotfase onderuit in Bilbao
BILBAO (ANP) - Luuk de Jong heeft met Sevilla de derde nederlaag op rij moeten incasseren in de Spaanse voetbalcompetitie. Sevilla, de winnaar van de Europa League, gaf in Bilbao tegen Athletic een vroege voorsprong uit handen. De invallers Iker Muniain en Oihan Sancet bezorgden de Baskische thuisclub in het laatste kwartier de winst: 2-1.
Sancet scoorde in de 86e minuut met zijn eerste balcontact, vlak nadat hij was ingevallen. De Jong werd vlak voor tijd gewisseld bij Sevilla, waar Karim Rekik op de bank bleef.
De ploeg van trainer Julen Lopetegui verloor de afgelopen weken in La Liga ook van Granada en Eibar (twee keer 1-0). Sevilla boekte woensdag in de Champions League wel een overwinning op Stade Rennes, met dank aan een doelpunt van De Jong: 1-0. Komende week speelt de ploeg uit Andalusië thuis tegen FC Krasnodar, de Russische club van oud-Feyenoorder Tonny Vilhena.
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
12 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
1 dag geleden