De Jong mag bij rentree meegenieten van ruime zege Barcelona
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft mee kunnen delen in de vreugde rond de 5-0-overwinning van Barcelona in de Champions League op Young Boys. De Oranje-international viel in de 75e minuut in en kreeg zo zijn eerste speelminuten na een enkelblessure die hem onder meer het EK kostte. De Jong speelde zijn laatste wedstrijd op 22 april en mocht nu bij een 4-0-voorsprong het veld in.
Barcelona kwam al in de 8e minuut op voorsprong. Robert Lewandowski schoot van dichtbij raak op aangeven van Raphinha. De Braziliaanse aangever zorgde zelf in de 34e minuut voor een marge van twee treffers. Uit een vrije trap van Pedri kopte niet veel later Iñigo Martínez de 3-0 binnen.
Na rust maakte Lewandowski zijn tweede, waarna De Jong een kwartier voor tijd zijn rentree maakte. Hij zag hoe Mohamed Ali Camara met een eigen doelpunt voor de 5-0-eindstand zorgde.
Barcelona, dat zaterdag bij Osasuna in Pamplona de eerste nederlaag leed in de competitie, herstelde zich zo van het verlies in de openingsronde bij AS Monaco (2-1).
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Willem II speelt op 9 januari de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag zonder de luidruchtigste supporters. De club uit Tilburg heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd en laat KingSide en Vak E leeg.
23 minuten geledenMILAAN (ANP) - Santiago Giménez kan voorlopig niet voor AC Milan uitkomen. De spits moet zich aan een enkel laten opereren. Dat vertelde zijn trainer Massimiliano Allegri op een persconferentie voor de halve finales van de Italiaanse Supercup.
26 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft dinsdag het definitieve verzoek tot goedkeuring voor de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders ingediend bij de licentiecommissie. Dat meldt de club uit de eerste divisie woensdag op de website.
49 minuten geledenDOHA (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een bijdrage van 727 miljoen dollar (ruim 620 miljoen euro) goedgekeurd voor het WK van komend jaar. Van het bedrag wordt in totaal 655 miljoen dollar uitgekeerd als prijzengeld aan de 48 deelnemers, een stijging van 50 procent ten opzichte van het vorige WK. Dat meldt de FIFA woensdag.
2 uur geledenMAINZ (ANP) - De Duitse voetbalclub FSV Mainz is in het geschil met zijn oud-speler Anwar el Ghazi naar de Duitse federale arbeidsrechtbank gestapt. De club uit de Bundesliga tekent beroep aan tegen een eerdere afwijzing van het verzoek om hoger beroep door de regionale arbeidsrechtbank van Mainz.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/BELGA/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft Maleisië drie reglementaire nederlagen opgelegd wegens het opstellen van niet-speelgerechtigde spelers. Het land stelde zeven spelers op, onder wie de in Leidschendam geboren Hector Hevel, die geen familieband hebben met Maleisië.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
18 uur geleden