De Jong mag bij rentree meegenieten van ruime zege Barcelona
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft mee kunnen delen in de vreugde rond de 5-0-overwinning van Barcelona in de Champions League op Young Boys. De Oranje-international viel in de 75e minuut in en kreeg zo zijn eerste speelminuten na een enkelblessure die hem onder meer het EK kostte. De Jong speelde zijn laatste wedstrijd op 22 april en mocht nu bij een 4-0-voorsprong het veld in.
Barcelona kwam al in de 8e minuut op voorsprong. Robert Lewandowski schoot van dichtbij raak op aangeven van Raphinha. De Braziliaanse aangever zorgde zelf in de 34e minuut voor een marge van twee treffers. Uit een vrije trap van Pedri kopte niet veel later Iñigo Martínez de 3-0 binnen.
Na rust maakte Lewandowski zijn tweede, waarna De Jong een kwartier voor tijd zijn rentree maakte. Hij zag hoe Mohamed Ali Camara met een eigen doelpunt voor de 5-0-eindstand zorgde.
Barcelona, dat zaterdag bij Osasuna in Pamplona de eerste nederlaag leed in de competitie, herstelde zich zo van het verlies in de openingsronde bij AS Monaco (2-1).
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
4 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
4 uur geleden